سایه ای به نام وزنه برداری در اندیمشک

برای وزنه برداری اندیمشک آستین ها را بالا بزنیم…!

خورنا – هادی گودرزی : وزنه برداری اندیمشک با وجود پیشکسوتان سرشناسی چون جمیل ،خرمی ، عصری ،نعمت ، گودرزی، پور رشنو ، و قهرمانانی همچون حمزه آذرنگ ، محمد ماکنالی ، حسین آبرون، بهمن قربانی، اصغر پوراسد ، محمدخانی ، احمد جمشیدی، عصمت دارایی، محمد پژند ، صادق ملک محمودی و چندین و چند قهرمان دیگر عقبه ای طولانی در وزنه برداری کشور دارد.

در سالهای اخیر و با ظهور پدیده هایی چون حسین آبرون و حمزه آذرنگ و درخشش آنها در مسابقات آسیایی موجی از شور و نشاط و علاقه در بین نوجوانان و جوانان برومند اندیمشک به رشته ی وزنه برداری شکل گرفت که متاسفانه آنطور که باید و شاید ورزش اندیمشک و بخصوص هیئت وزنه برداری این شهرستان از آن موقعیت بوجود آمده استفاده نکرد و خیل عظیمی از نونهالان و نوجوانانی که بعد از قهرمانی های ورزشکاران اندیمشکی روانه باشگاه های وزنه برداری شده بودند به درستی مدیریت نشده و کم کم از باشگاه ها و وزنه برداری فاصله گرفتند. در صورتی که اگر در آن دوره زمانی مسئولان ورزش شهرستان و رئیس هیئت وزنه برداری اندیمشک از ظرفیت به وجود آمده به درستی استفاده می کردند و فرصت سوزی صورت نمی گرفت اکنون وزنه برداری اندیمشک و ایران چندین قهرمان نامی داشت که میتوانستند برای ورزش ایران افتخار آفرینی کنند.
اکنون که مدتی است در پی بی توجهی های صورت گرفته از سوی هیئت وزنه برداری استان و شهرستان اندیمشک خبری از آن شور و هیجان در سالن های وزنه برداری اندیمشک نیست و تعداد وزنه برداران نونهال و نوجوان در باشگاه های وزنه برداری شهرستان به شدت کاهش یافته و دیگر خبری از قهرمانی های سالهای اخیر نیست و حتی شنیده شد که هیئت وزنه برداری اندیمشک از لحاظ عملکرد هیئتهای استانی در رده آخر این استان قرار گرفت. که امید می رود مسئولان مربوطه با تدابیر خود دوباره امیدی به پیکره بی جان این ورزش شهرستان بدهند و این کشتی به گل نشسته وزنه برداری شهرستان را به ساحل مقصود برسانند.

انتظار داریم مسئولان مربوطه ورزش کشور و استان نگاهی نو به این رشته ورزشی پر افتخار داشته باشند و از نابودی استعداد ها و پشتوانه های وزنه برداری اندیمشک که در پی بی تدبیری ها و مدیریتهای تک بعدی هیئت وزنه برداری بخصوص در این چند سال گذشته در حال وقوع است جلوگیری نمایند.

وزنه برداری در اندیمشک ریشه دارد آستین ها را بالا بزنیم و اجازه ندهیم این ورزش محبوب و پر افتخار رو به زوال و نابودی برود تا باز هم بر فراز قله های افتخار تبلور یابد.

وزنه برداری اندیمشک به مدیری نیاز دارد که بتواند از تمام ظرفیت های این شهرستان علی الخصوص پیشکسوتان نامی به نحو احسن استفاده نماید و ضمن استفاده بهینه از سرمایه های اندیمشک و پیشکسوتان در جهت تعالی بتواند با فدراسیون وزنه برداری تعامل خوبی برقرار کند چرا که در غیر این صورت بیشترین ضربه به وزنه برداری اندیمشک و ورزشکاران و مربیانی وارد می شود که بی ادعا و با جان و دل به سختی در شهرستان ها عرق می ریزند و زحمت می کشند.

به امید تکرار روزهای پرافتخار ورزش اندیمشک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • لطفا جنابعالی که حتی یه عکس با شرت ورزشی نداریو ا دیروز با دمپایی تو حیابون میگشتی الان دیگه در مورد کار بزرگان دخالت نکن