یادداشتی به مناسبت افتتاح اهواز به اصفهان از درون شهر هفتکل

خورنا -ابراهیم داوودی: به مناسبت نزدیک شدن به ایام افتتاح یک باند از مسیر جاده ای اهواز به اصفهان ازدرون شهر هفتکل، مسایلی را در زمینه محاسن ومعایب این طرح عنوان میدارم.
پس از آنکه طی توافقاتی با پیمانکار جاده اهواز به اصفهان با مسوولان شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر آنزمان ، این جاده که میتوانست شهرستان هفتکل را که بنوعی در بن بست های متعددی قرار داشت را ازین وضعیت رهانیده و موجبات شکوفایی آن گردد، با فاصله زیادی ازین شهر، عبور داده شد و مشکل هفتکل درین باب همچنان پابرجا و لزوم اتصال شهر به جاده های مواصلاتی پرتردد باقی ماند.

به همین دلیل این خواسته از همانزمان تا به امروز به اولویتهای مردم این شهر تبدیل شده که باپیگیریهای مردمی و همراهی برخی مسوولان زحمتکش وامام جمعه محترم پس از سالها و در دولتهای مختلف، اینبار استاندار محترم دولت تدبیر وامید طی سفری به این شهر دستورات لازم و بودجه آنرا، همچنین مجوزات لازمه را برای ساخت یک باند جهت عبور از درون شهر صادر نمود.

از ابتدا باتوجه به مشکلات موجود شهری واینکه شهرداری خود تقبل کرده که مجری طرح برای ایجاد زیر ساختها وبوجود آوردن شرایط لازمه برای ایجاد این باند یکطرفه گردید، بنا بودتا پیش از عید نودو پنج تکمیل و افتتاح گردد، اما شرایط مسیر، حجم کار وإمکانات و سرعت پیشرفت کار؛باعث شد این افتتاح درموعد مقرر انجام نگیرد.

تلاشها صورت میگرفت وکار بصورت پیوسته دنبال میشد.اینبار مسولان مربوطه دیگر وعده های بلند مدت چند ساله یا چند ماهه نداده و سرعت کار، از دستور تا اجرا وافتتاح بسیار ستودنی بود.

اگر این باند از درون شهر عبور کند محاسن بسیاری داشته از جمله خارج شدن از بن بست، ایجاد اشتغال ورونق وشکوفایی حاصل از عبور صدها خودرو در هر روز کمترین حسن وفایده آن خواهد بود. ازآنجا که هرطرحی محاسنی دارد، لاجرم معایبی رانیز بدنبال داشته ولی باید سعی وتلاش شده تا ایرادات به حداقل رسانیده و کام شیرین مردم بخاطر اجرای این طرح همچنان شیرین؛ وامیدوار از استمرار توجه مسولان به این شهر با پیشینه پیشرفت و پر رونق؛ باقی بماند. تا شاید با مساعدت و یاری مسؤلان استانی وشهرستان طرحهای دیگری برای معضل بیکاری، اعتیاد ومشکلات موجود دیگری که باعث مهاجرت گسترده بخاطر نبود امکانات، اشتغال لازم، منابع درآمدی و موارد دیگر که درین مجال نمیگنجد رفع گردد.

اما یکی از معایب این طرح عبور تک بانده آنست که بصورت یکسویه از مسیر اهواز بسمت باغملک و تا فلکه کارخانه سیمان ادامه داشته واگر مثلا خودروهای عبوری ویا ساکنین روستاهای مسیر ویا کارگران معادن در طول مسیر، برآی برگشت به شهر وآمدن مسیری که امروز چند صدمتر ویا در طولانی ترین حالت مسیر؛ حدود یک کیلومتر فاصله دارد ، پس از افتتاح این طرح بسیار خوب، میبایست بیشتر از پانزده کیلومتر فاصله را طی کرده تا از سمت چمن لاله وجاده پر خطر اصلی بسمت هفتکل طی طریق کنند تا به شهر برسند.

از آنجا که کارگران، بیشتر با موتور سیکلت عبور ومرور کرده وبرای أمرار معاش کارو تلاش میکنند؛ ویا روستاییان مسیر این جاده؛ هم هزینه های مالی فراوان و هم احتمالات خطر جاده ای وحوادث غیر مترقبه این مسیر تهدیدی جدی برای آنان خواهد بود که حتما باید مد نظر قرار گیرد.
ازین رو باتوجه به موارد ذکر شده؛ از مسئولان مربوطه تقاضای پیگیری و رسیدگی داشته تا راه حلی برای این مشکل مهم وخطرناک از حیث هزینه ها مادی ومعنوی و جانی در نظر گرفته شده وراه حلی مناسب وجایگزین؛ برای مسیر برگشت این عزیزان بسمت شهر بوجود بیاورند.

چراکه باوجود مزیتهای فراوان آن،خدای ناکرده درصورت بروز حادثه ای جانی با صدمات وآسیبهای احتمالی ناشی از طی مسیر جدید جهت رسیدن به شهر، اینجا ارزش جان وسلامتی انسانها ارزش وجایگاه بسیار بیشتری دارد.
این درحالیست که هزینه های مترتب از افزایش فاصله نیز بر ایرادات آن میافزاید که میتوان با احداث یک کندرو در کنار این باند یکطرفه برای بخشی از مسیر؛ این مشکل را بکلی از بین برده و لطف را در حق این مردم همیشه صبور تمام کرده هرچند مسئولان جدید بدرستی خودرا خادم مردم مینامند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.