خوزستان پاکترین استان اينترنتی شد

خورنا: مروري بر جديدترين ليست آلوده و پاك‌ترين استان‌هاي اينترنتي كشور گوياي آن است كه استان‌هاي تهران، آذربايجان شرقي و گيلان به ترتيب آلوده‌ترين و فارس، زاهدان و خوزستان به طور مشترك به عنوان پاك‌ترين استان‌هاي اينترنتي كشور به شمار مي‌روند.

به گزارش ايسنا، بنا بر آمارهاي منتشر شده تيرماه امسال استان تهران با 41 مورد، آذربايجان شرقي، 34 مورد و گيلان با 29 مورد ارسال كننده بدافزار به عنوان آلوده‌ترين استان‌هاي اينترنتي كشور معرفي شده‌اند.

همچنين ايلام با 26 مورد و قم با 19 مورد رتبه‌هاي چهارم و پنجم جدول آلوده‌هاي اينترنتي را از آن خود كرده‌اند. اما استان‌هاي فارس، زاهدان و خوزستان هم به طور مشترك با يك مورد ارسال كننده بد افزار موفق به كسب عنوان پاك‌ترين استان‌هاي اينترنتي شده‌اند و پس از آن‌ها استان‌هاي مركزي، كرمانشاه به طور مشترك با 2 مورد دومين شهرهاي پاك هستند.

اما بنا بر اعلام مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌يي (ماهر) در ميان ساير شهرهاي كشور در تيرماه امسال كرمان و خراسان رضوي سه مورد، قزوين شش مورد، بوشهر 11 مورد، سمنان 12 و مازندران 17 ارسال كننده بدافزار داشته‌اند.

تيرماه سال قبل آذربايجان شرقي با 153 مورد تهران با 141 مورد و يزد با 99 مورد‌ ‌آلوده‌ترين و قزوين با سه مورد پاك‌ترين استان اينترنتي كشور بوده است. خردادماه امسال هم تهران،‌ آذربايجان شرقي و قم آلوده‌ترين و بوشهر، سمنان و شهركرد به طور مشترك پاك ترين استان‌هاي اينترنتي كشور بوده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.