«همسایه»؛ برنامه امشب تلویزیون عربستان: ایران با گمراه کردن «شیخ خزعل»، خوزستان را اشغال کرده است!

خورنا – شبکه «الاخباریه» عربستان در جدیدترین اقدام ضد ایرانی خود امشب برنامه‌ای پخش می‌کند که از گروه‌هایی که به دنبال تجزیه ایران هستند حمایت می‌کند.

به گزارش خورنا به نقل از فارس، شبکه خبری «الاخباریه» عربستان، وابسته به دولت این کشور در کنار دیگر رسانه‌های وابسته به عربستان تلاش می‌کند از گروه‌هایی که خواهان تجزیه ایران هستند حمایت کند.

پس از برنامه‌های اخیر شبکه العربیه که تریبون تجزیه‌طلبان و منافقین شده است، شبکه الاخباریه برنامه‌ای تحت عنوان «همسایه» را امشب روی آنتن می‌برد که در آن ادعا می‌کند ایران در سال ۱۹۲۵ با گمراه کردن «شیخ خزعل» رئیس قبیله بنی کعب و از حاکمان خوزستان این استان را اشغال کرده است!

۱۳۹۴۱۰۲۶۰۰۰۶۵۳_PhotoL

بر اساس این خبر این برنامه بر آنچه آن را «رنج و ستمی که بر مردم خوزستان روا شده» می‌نامد، متمرکز شده تا به اصطلاح خود را مدافع حقوق مردم عرب ایران نشان دهد حال آنکه این اقدام نوعی نژادپرستی است و تلاش می‌شود در آن اعراب ایران علیه نظام ایران تحریک شوند.

طی چند ماه گذشته موج برنامه‌های ضد ایرانی شبکه‌های عربی از جمله العربیه که وابسته به عربستان است افزایش پیدا کرده و تلاش می‌کنند در برنامه‌های خود از عناصر تجزیه طلب و وابسته به منافقان استفاده کنند.

اخیرا نیز شبکه خبری سی‌ان‌ان در مصاحبه‌ای به سه جوان که از آنان به نام کارشناس سعودی یاد شد، گفت که یکی از راه‌های اقدام علیه ایران نفوذ به داخل ایران و دست گذاشتن بر اختلافات قومیتی در ایران است.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام.من عرب هستم و اتفاقا از طایفه بنی کعب و افتخار میکنم…ولی هرگز به حمایت شما نیاز نمیبینم. اگر واقعا اهلش هستید برید فلسطین را از صهیونیستها بگیرید. یمنیها هم عرب هستند ولی شما دارید بر سر آنها بمب میریزید.