سعید قاسمی در دزفول چه گفت!!؟؟

از انحرافی خواندن دولت اعتدال تا توهین به شخص و خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی

برخی ها از بنده خواستند به دلیل خودی بودن مدیران سایت مذکور در این جلسه حرفی نزنم، بنده نیز گفتم اگر خودی بوده خیلی غلط کرده که گیج بازی کرده و به همین دلیل خودی بودن باید یک سیلی به گوش وی زد تا حالش جا بیاید!!!

به گزارش خورنا به نقل از شبکه خبری دز،به مناسبت بزرگداشت روز ۹ دی مراسمی در حوزه علمیه آیت الله قاضی و آستانه متبرکه حضرت سبزقبا(ع) برگزار شد.
سعید قاسمی” تحلیلگر اصولگرا در جمع طلاب و روحانیون حاضر در حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول پس از بیان خاطراتی از حوادث سال ۸۸ و هشت سال دفاع مقدس بدون نام بردن از رسانه ایی خاص اقدام یک رسانه مبنی بر انتشار کلیپ سخنان وی در خصوص دزفول اشاره کرد و گفت: بنده یک زمانی به سخنانی در خصوص نفوذی ها و جنگ تحمیلی پرداختم اما برخی عناصر شیطانی با تفکرات خاص صحبت هایم را بالا و پایین کردند و اینگونه القا شد که سردار قاسمی در آن کلیپ به مردم دزفول توهین کرده است.

وی در ادامه با ادبیاتی نامتعارف به سایت منتشر کننده این مطلب، افزود: برخی ها از بنده خواستند به دلیل خودی بودن مدیران سایت مذکور در این جلسه حرفی نزنم، بنده نیز گفتم اگر خودی بوده خیلی غلط کرده که گیج بازی کرده و به همین دلیل خودی بودن باید یک سیلی به گوش وی زد تا حالش جا بیاید.

قاسمی که از عصبانیت و برافروختگی در چهره وی موج میزد ادامه داد: دیوانه ی ابلهی که این خزعبلات را به ما نسبت داده ای هیچ رزمنده ای وجود ندارد که بخواهد مهر و محبت و خط نگه داری مردم دزفول در زمان جنگ را فراموش کند چرا که عقبه ما مردمی هستند که در دزفول زیر آتش بمب ها و خمپاره ها زندگی کردند.

وی گفت: اینکه قطعا نویسنده آن مطلب فریب جنگولک بازها و فتنه گران را خورده، امروز هرکسی که پشت سر آقا شمشیر بکشد برای فتنه گران و جریان های انحرافی، این سران فتنه با پول و اساس تزویر خود برای به لجن کشیدن جریانات اصیل، این افراد را طعمه قرار می دهند.

قاسمی با اشاره به اینکه امروزه شاهدیم که رفیقان ما در جبهه مخالف شمشیر می زنند، مجددا خطاب به نویسنده آن مطلب مبنی بر توهین سردار قاسمی به مردم دزفول عنوان کرد: شمایی که این کثافط را ایجاد کردی برو جمعش کن چرا که اگر صدتا سایت بزنند که آن توهین ها دروغ است بازهم فایده ای ندارد چون تخم لق کاشته شده و دیگر چاره ای نیست.

سعید قاسمی همچنین شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی که در حرم مطهر سبزقبا(ع) دزفول و با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولین این شهرستان برگزار شد، نیز اظهار کرد: هنوز هم آمار شهدای ما در فتنه ۸۸ اعلام نشده و این افراد آنقدر مظلوم مانده اند که حتی شناخته شده نیز نیستند.
وی بابیان اینکه حماسه ۹ دی تبلور ۸ ماه نبرد خاص و پیروزی آفرین با دشمن در کشور است، افزود: نتیجه این نبرد تقدیم شهدا و مجروحین گمنام زیادی به نظام و اسلام است.

او عنوان کرد: ۹ دی تقابل جریان ولایتمدار با جریان انحرافی خط گرفته از خارج بود که در یک بازده زمانی ۸ ماهه در تلاش برای کودتا و براندازی نظام بود که متاسفانه در این جریان انحرافی بسیاری از جماعت خودی شامل آیت الله، شیوخ، دکتر، مهندس و حتی سردار نیز نقش داشتند که این افراد خود از انقلابی ها،زندان رفته ها و نام و نشان داران زمان جنگ و جبهه بودند.

قاسمی افزود: شاید به همین دلیل بود که رهبری فرمودند ۸ ماه فتنه ۸۸ از ۸ سال جنگ تحمیلی برای ما سخت تر بود.

وی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول ۲۸ سال گذشته فتنه های زیادی را پشت سر گذاشته، گفت: با صراحت می توان گفت هنوز هم امکان دارد با بی بصیرتی عده ای از اینگونه فتنه ها و تعرض ها درکشورمان تکرار شود، بنابراین همه ما باید هوشیار باشیم و با تحلیل شرایط و آگاهی از مسائل مانع بروز و تکرارچنین فتنه های دیگری باشیم.

او یادآور شد: متأسفانه در آن زمان بسیاری از رسانه ها با بی تعهدی به آرمان ها فضا را به گونه ای جلوه دادند تا مردم کشورهای خارجی گناه کشته شدن عده ای از بازیگران و بازیچه های فتنه ۸۸ که با نقشه های قبلی نیروها و گروهک های حامی فتنه انجام می شد را برگردن نظام بگذارند.

وی با تاکید بر اینکه دوباره اجازه فتنه گری جدید را نخواهیم داد، یکی از مراکز فرماندهی فتنه سال ۸۸ را ساندویچ فروشی وابسته به دختر یکی از سران نظام دانست و گفت: ان شاء الله اگر اتفاقی بیفتد، شخصا ساندویچی و آن دخترک را به آتش می کشم و اجازه نمی دهم که کار محاکمه آنها به قوه قضائیه کشیده شود.

وی همچنین در خصوص دولت فعلی گفت: در دو سال گذشته عدم وحدت در بین اصولگرایان موجب شد تا گروه دیگری وحدت کنند و سبب شد تا مجددا یک جریان انحرافی به روی کار بیاید!!!

قاسمی در ادامه به نقش شهرستان دزفول در زمان جنگ نیز گریزی زد و عنوان کرد: نمونه ایستادگی دزفول در خط جبهه، در سال های گذشته در غزه لبنان نیز مشاهده شد که مردم لبنان در شرایط جنگ همانند مردم دزفول برای دلخوشی رزمندگان در شهرهای خود ماندند و ایستادگی کردند و از نظر خوراک ، پوشاک و حتی استحمام نیز یاور رزمندگان بودند.

وی بابیان اینکه دزفول دین خود را هم قبل و هم بعد از انقلاب ادا کرده است، گفت: دزفول از ابتدای انقلاب تا قطعنامه ۵۹۸ و از روزهای سخت آخر جنگ در مقابل تمام مشکلات و سختی ها مقاومت کرد و اکنون نیز برای دفاع از حرم اهل بیت شاهد تقدیم شهدای این شهر هستیم.

قاسمی با اشاره به اینکه در تمام خانواده های دزفولی شهید، رزمنده و یا جانباز وجود دارد، تصریح کرد: دزفول قلب تپنده اسلام و واقعا بلدالصواریخ است که دست و پای مردم آن جای بوسیدن دارد.

به گزارش خورنا ، سعید قاسمی در این دو سخنرانی با بیان واژه هایی سخیف در وصف سران دولت و همچنین بیان داستان هایی با چاشنی تمسخر درخصوص مهدی هاشمی، عفت مرعشی، آیت الله هاشمی رفسنجانی و حتی فتنه گر خواندن دولت فعلی موجبات خنده جمع را فراهم می کرد.
این فعال دلواپس، با افشاکردن رابطه پشت پرده شخصی که او، آن را “شیخ خاطره” خواند با پادشاه عربستان، گفت: در دوران فتنه به منظور ایجاد پیاده نظام برای فتنه در دانشگاه، از عربستان وام گرفت.
قاسمی، ثبت نام خانوادگی در انتخابات آینده را مورد اشاره قرار داد و گفت: تمام هدف آنها غصب صندلی رهبری است و طرح شورای رهبری توسط این افراد در این راستا است.
وی همچنین به استناد سخنی که انتقاد از ولی فقیه را هم مجاز شمرده است، انتقاد خود را در همین راستا اعلام و افزود: به دلیل اشتباهی که در دو سال گذشته انجام دادیم والبته عمدی نبود و به دلیل عدم وحدت اصولگرایان و وحدت دیگران، دوباره یک جریان انحرافی سرکار آمد(دولت روحانی) که به دلیل این اشتباه به عقیده من روند انقلاب اسلامی ۲۰ سال دچار تاخیر شد.

پانوشت:
“سعید قاسمی” به جای پاسخ دادن و توضیح جملاتی که در آن سخنرانی در وصف مردم شریف دزفول بیان داشته، با بدزبانی و فرار رو به جلو خواست موضوع را به قولی “ماست مالی” کند، هر چند که با ادبیات نادرست نتوانست به مطلوب مورد نظرش که اتصال منقدین به سخنانش در مورد مردم دزفول به فتنه گران بود، برسد!

خطاب به عزیزانی که دانسته و یا نادانسته موجبات حضور سعید قاسمی را در دزفول رقم زدند باید یادآور شد که هتاکی، توهین و افترا و استفاده از الفاظ نامربوط و خارج از ادب در دایره واژگان و افکار نیروهای ارزشی واقعی و مدافعان بحق حریم شریف و پاک ولایت وجود ندارد و هیچ آیه ایی در قرآن و دستوری از ائمه اطهار(ع) در این باب وجود ندارد و بالعکس موکدا بر مدارا و رعایت ادب، حفظ شخصیت افراد و عدم استهزا حتی در جنگ و در مقابل دشمنان در قرآن، احادیث و روایات تاکید شده است.

در کتاب احیاء العلوم، جلد ۳، ص ۲۵۴؛ و در کتاب محجه البیضاء، جلد ۵ ص ۲۱۵ به نقل از رسول مکرم اسلام(ص) آمده است: آگاه باشید و بدانید، پلیدی و هرزگی زبان، بد گوهری است.
بدین معنا که در هر حال و هر شرایطی، دشنام دادن و فحاشی و بدزبانی کاری زشت و عملی ناپسند است، چه به حق باشد، چه نباشد.
امام على (ع) هنگامى که شنیدند گروهى از اصحابش در جنگ صفین، شامیان را دشنام مى گویند، فرمودند: به راستى دوست ندارم که شما دشنام دهنده باشید؛ ولى اگر در گفتارتان بر ضد آنها اعمالشان را وصف کنید و به بیان حال آنها بپردازید، سخنتان درست تر و عذرتان پذیرفته تر است. پس به جاى دشنام دادن آنها، بگویید: بارخدایا! خون هاى ما و خون هاى آنها را از ریخته شدن، نگه دار و میان ما و ایشان صلح و آشتى برقرار نما و ایشان را از گمراهى نجات ده، تا هر کس حق را نمى شناسد بشناسد و آن کس که شیفته گمراهى است از آن باز ایستد.
همچنین عیاض بن حمّاد میگوید: خدمت رسول اکرم حضرت محمد(ص) عرض کردم اى رسول خدا! کسى از قبیله ام که مقام و منزلتش از من پایین تر است، به من ناسزا مى گوید. آیا اشکال دارد که من هم به تلافى کارش او را دشنام دهم؟ پیامبر فرمودند: دو کس که به یکدیگر ناسزا مى گویند، هر دو شیطانند که عوعو مى کنند و به جان هم مى افتند.
در این خصوص امام صادق(ع) خطاب به اصحاب و یاران خود می فرماید: از دشنام گفتن به دشمنان خدا اجتناب کنید، هر جا و هر وقت که عناد و دشمنی خود را به گوش شما برسانند، زیرا ممکن است از روی دشمنی، و جهل و نادانی به خدا و دین و آئین و مذهب و اعتقادات شما دشنام هند و همین معنا در سوره انعام، آیه ۱۰۸ نیز آمده است.

البته اینگونه ادبیات سطح پایین و سخیف را نمی توان ادبیات کل دلواپسان و نیروهای اصولگرای انقلابی تلقی کرد ولی شان و جایگاه مردم ولایتمدار و با فرهنگ و ادب دزفول بیش از این است که چنین فردی برای تحلیل مسائل انقلاب و دفاع مقدس در مکانی مقدس چنین “چاله میدانی” سخن براند.
این طرز تفکر و بیان دشمن ساز و انحرافی که دقیقا خلاف منویات مقام عظمای ولایت در خصوص “جذب حداکثری و دفع حداقلی” است، به خودی خود باعث بروز فتنه و از بین رفتن همدلی و همزبانی بین اقشار مختلف مردم و دولت و نظام است! و این ادبیات نوعی بد دفاع کردن از حق است که در بسیاری از موارد موجب می شود ظالم در دیدگان عموم مظلوم و مظلوم در جایگاه ظالم قرار گیرد.
شایسته است بعد از این در برنامه های آینده برای دعوت از هر کسی از هر جریان و طیفی اندکی بیشتر تامل نموده و حداقل در اینچنین برنامه هایی که بازتاب ملی و حتی بین المللی دارد با شورای فرهنگ عمومی و اهالی فن حداقل مشاوره شود تا بار دیگر شاهد هنجار شکنی ادبی، توهین به دولت خدمتگزار و برخی سران نظام در پایتخت مقاومت ایران اسلامی دزفول قهرمان نباشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.