آخرین اخبار از مراحل امداد زلزله زدگان

خورنا: مديركل روابط عمومي جمعيت هلال‌احمر از اسكان بيش از 48 هزار زلزله‌زده خبر داد.

پويا حاجيان در تشريح جزئيات امدادرساني به زلزله‌زدگان شهرستان‌هاي اهر و ورزقان با بيان اينكه امدادگران اين جمعيت 48 هزار و 370 تن را اسكان اضطراري داده‌اند، گفت: 9674 چادر و 11 هزار و 942 تخته پتو ميان زلزله‌زدگان توزيع شد.

وي با بيان اينكه 3042 تخته موكت و 1444 شعله چراغ والور ميان زلزله‌زدگان توزيع شده است، گفت: 1080 امدادگر در قالب 92 تيم، وظيفه امدادرساني به زلزله‌زدگان را بر عهده دارد.
مديركل روابط عمومي جمعيت هلال‌احمر با بيان اينكه 97 دستگاه آمبولانس در محل حادثه وجود دارد، گفت: شش بالگرد عملياتي نيز براي انجام عمليات امداد و نجات در منطقه حضور دارد كه تاكنون در 36 سورتي پرواز، پنج تن محموله را جابجا كرده‌اند.

حاجيان در پاسخ به برخي انتقادات مبني بر امدادرساني و توزيع غذاي نامناسب بين زلزله‌زدگان گفت: ظهر روز گذشته مرحله اول عمليات جست‌وجو و نجات به پايان رسيد و همزمان با آن بحث اسكان اضطراري و تعيين اقلام زيستي و غذايي زلزله‌زدگان در دستور كار قرار گرفت.

وي با بيان اينكه شهرستان‌هاي زلزله‌زده، منطقه‌بندي شده‌ است، گفت: ممكن است تاخيري در توزيع اقلام زيستي و غذايي وجود داشته باشد، اما اين مسئله برطرف مي‌شود ما نمي‌گوييم مشكلي در امدارساني نداريم.

مديركل روابط عمومي جمعيت هلال‌احمر با بيان اينكه نمي‌توان مدعي شد كه در پرسه امدادرساني كمبود و مشكلي وجود ندارد، گفت: بحث تغذيه اضطراري و اسكان آن بر عهده جمعيت هلال‌احمر است.

به گزارش ایسنا،حاجيان با اشاره به اعلام شماره حساب 99999 از سوي جمعيت هلال‌احمر براي كمك به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي، گفت: بحث اسكان و تغذيه اضطراري بر عهده هلال‌احمر بوده و پس از آن بحث بازسازي و نوسازي منازل تخريب شده بر عهده دولت است، اما مطمئنا زلزله‌زدگان پس از بازسازي منازل، براي تامين لوازم زندگي دچار مشكل خواهند شد، به همين دليل جمعيت هلال‌احمر با اعلام اين شماره حساب كمك‌هاي مردمي را براي تامين لوازم پس از بازسازي در نظر خواهد گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.