رئیس دانشگاه علوم وفنون خرمشهر درنشست اصحاب رسانه عنوان کرد:

دانشگاه علوم وفنون خرمشهر ازنظر سرانه تولیدعلم در جایگاه ششم کشور قراردارد

خورنا -درنشست خبری که بمناسبت هفته پژوهش صبح امروز یکشنبه 94/9/22درسالن کنفرانش دانشگاه علوم وفنو ن خرمشهر برگزار شد ، ریاست دانشگاه ازتلاش های گسترده اساتید ودانشگاهیان برای برگزاری هرچه باشکوه تر همایش ملی پژوهش وفناوری درجنوب استان بمیزبانی دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر سخن گفت.

خورنا -درنشست خبری که بمناسبت هفته پژوهش  صبح امروز یکشنبه ۹۴/۹/۲۲درسالن کنفرانش دانشگاه علوم وفنو ن خرمشهر برگزار شد ، ریاست دانشگاه ازتلاش های گسترده اساتید ودانشگاهیان برای برگزاری هرچه باشکوه تر همایش ملی پژوهش وفناوری درجنوب استان به میزبانی دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر سخن گفت.
دکتر صدری نسب اذعان داشت که : زمانی که بنده درسال ۸۹ مدیریت این واحد را تحویل گرفتم  تنها حدود ۵% دانشجوی بومی در اینجا مشغول به تحصیل بودند  و الان تعداد دانشجویان بومی به بیش از ۷۲% کل افزایش یافته که حاکی از تلاش همکارانم برای خدمت رسانی بهتر به جوانان خرمشهر وآبادان است.
درادامه دکتر وحید یاوری دبیر همایش ، از حمایت اصحاب رسانه واطلاع رسانی بموقع وصحیح برای توسعه وگسترش امر پژ وهش بعنوان یکی ازاهداف این هفته یاد نمود.
ایشان از نواختن زنگ پژوهش در مدارس دوشهر آبادان وخرمشهر ، تقدیر از چهارده نخبگان پژوهشی منطقه ، چهار دانشجو درمقطع تحصیلات تکمیلی ، شش آموزگار وسه دانش آموز پژهشگر، کارگاههای علمی – پژوهشی ، نشست های تخصصی دانشگاه وبخش صنعت ، سمینارهای علمی با ارائه دستاوردهای مرکز رشد علم پارک علم وفناوری بعنوان برنامه های اجرایی دراین هفته یادکرد.
یاوری ادامه داد : در این چند سال اقدامات ارزنده ای صورت گرفته ، برای مثال تجهیز آزمایشگاههای این دانشگاه به تجهیزات فوق پیشرفته وعضویت در شبکه آزمایشگاههای علمی کشور( شاعا) ، عضویت درشبکه آزمایشگاه ها ی فناوری راهبردی ایران(شافرا) ، همچنین ایجاد سیزده آزمایشگاه تخصصی درزمینه علوم وفنون دریایی ویک آزمایشگاه تخصصی بازیربنای ۴۰۰۰ مترمربع ، تاسیس پارک علم وفناوری وجذب ایده های خارج از دانشگاه ازدستاوردهای همکاران ما ومدیریت دانشگاه است.
درپایان ریاست دانشگاه ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه ، خواستار حمایت بیشتر درامر پوشش واطلاع رسانی همایش شدند. شایان ذکر است این همایش ازتاریخ ۲۲ لغایت ۲۶ آذر ۹۴ در دانشگاع علوم وفنون دریایی خرمشهر درحال برگزاری است.

۲۰۱۵۱۲۱۳_۱۰۵۰۱۶۲۰۱۵۱۲۱۳_۱۰۲۷۱۹۲۰۱۵۱۲۱۳_۱۰۴۹۵۴۲۰۱۵۱۲۱۳_۱۰۵۱۰۹

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • آقایان به اصطلاح هیات رئیسه بفرمایند که منشور اخلاقی من درآوردی چرا فقط برای سایر اعضای هیات علمی صدق می کند اما آنها از قوانین آن مصون هستند. نمونه بارز آن طرحهایی صنعتی کلان هستند که فقط به آنها می رسد با اینکه هیچگونه سنخیتی با رشته آنها نداد. مثال بارز و عیان معرفی آقا ذاکری استاد رشته شیلات (ماهی) مدیر پژوهشی گماشته شده فعلی بعنوان مجری طرح ۸۰ میلیون تحت عنوان شناسایی و سنجش آلاینده‌ها شیمیایی بندرامام است. واقعا این دانشگاه ملک خصوصی افراد نشان داده شده در عکس هست. بقیه بیشتر سیاه لشکر هستند و هیچگونه مشارکتی در طرحهای سود آور ن دارند. تخصص مهم نیست با سخن چینی و تملق این دانشگاه اداره می شود.

 • آقایان به اصطلاح هیات رئیس بفرمایند که منشور اخلاقی من درآوردی چرا فقط برای سایر اعضای هیات علمی صدق می کند اما آنها از قوانین آن مصون هستند. نمونه بارز آن طرحهایی صنعتی کلان هستند که فقط به آنها می رسد با اینکه هیچگونه سنخیتی با رشته آنها نداد. مثال بارز و عیان معرفی آقا ذاکری استاد رشته شیلات (ماهی) مدیر پژوهشی گماشته شده فعلی بعنوان مجری طرح ۸۰ میلیون تحت عنوان شناسایی و سنجش آلاینده‌ها شیمیایی بندرامام است. واقعا این دانشگاه ملک خصوصی افراد نشان داده شده در عکس هست. بقیه بیشتر سیاه لشکر هستند و هیچگونه مشارکتی در طرحهای سود آور ن دارند. تخصص مهم نیست با سخن چینی و تملق این دانشگاه اداره می شود.

 • متاسفانه اطلاعات گمراه کننده ارائه داده شده توسط تیم مدیریتی دانشگاه بیشتر جنبه پوپولیستی و عوام فریبانه دارد. اغلب موارد گفته شده در این مصاحبه نمایشی مصداقیت عینی ندارد و گواه ان امکانات ضعیف و جزیره ای موجود در دانشگاه است.
  متاسفانه افراد راس هرم به میمنت پست و مقام در این چند سال ازمایشگاه های مربوط به رشته خود را مجهز کرده اند. در حالیکه بقیه ازمایشگاه مانند ازمایشگاه شیمی در اکثر اوقات در ان کبریت هم یافت نمی شود و درخواستهای مسئول مربوط مبتنی بر تهیه حداقل امکانات اغلب با بی جوابی و یا بی اعتنایی اقایان مصاحبه کننده مواجه می شود.

 • ضمن تشکر از سایت وزین خورنا که با این گزارش ماهیت حقیقی افراد مصاحبه شونده در قالب هیات رییسه بر ملا کرد.
  لازم چند نکته جهت روشن شدن افکار عمومی و خوانند گان این خبر عرض کنم.

  ۱- رییس دانشگاه ادعا می کند که دانشگاه رتبه ششم از لحاظ علمی کسب کرده است. این در حالی است که رییس دانشگاه بدلیل ضعف فعالیت علمی و پژوهشی، خصومت و غرض ورزی، برای اکثر اساتید قدیمی و مطرح دانشگاه به فراخور سن و موقعیت انها به کمک حراست، پرونده های سیاسی، اخلاقی و غیره درست کرده است و اغلب این پژوهشگران برتر دانشگاه و استان با روزمه علمی درخشان در راهروهای محاکم در حال اثبات بی گناهی خود می باشند. اگر بنا بر ارایه مستندات باشد سایت محترم خورنا بررسی کند که چند درصد از این رتبه علمی دانشگاه حاصل تلاش و مجاهدت این عزیران بوده است.
  ۲- خنده دار است که ایشان ادعا می کند در پرتو مدیریت شگفت انگیز وی، دانشجویان و کارکنان بومی افزایش چشمگیری داشته است. همه پرسنل و اساتید دانشگاه نیک می دانند که ایشان همواره در پی حذف اگاهانه افراد بومی ولایتمدار دانشگاه به شیوه های پلیسی از طریق عوامل گماشته خود می باشد بطوریکه کارکنان دانشگاه مراتب اعتراض و انزجار خود را طی نامه هایی به نماینده محترم خرمشهر و نماینده نهاد معظم رهبری و حتی استانداری نشان داده اند.
  ۳- قاطبه اساتید محترم دانشگاه (بیش از ۲۰ نفر) در پی عملکرد ضعیف و غیر مسئولانه اقای صدری نسب در قالب چندین نامه رسمی به وزیر علوم و ریئس جمهور خواستار برکناری ایشان شدند که بیشتر این نامه ها بصورت سرگشاده در خبرگزاریهای مختلف از جمله خورنا منتشر شده اند.
  ۴- هم اکنون دلسردی و بی انگیزگی دو شاخص بارز دانشگاه است بطوریکه در هفته پژوهش مزعوم بیشتر اساتید در این جشنواره نمایشی شرکت نکرده اند.
  ۵- قابل ذکر است که دانشگاه الان ریئس ندارد زیرا که حکم اقای صدری نسب مرداد ماه ۹۴ تمام شده و با توجه به انتقال دایم ایشان به دانشگاه تهران وزارت علوم حکم وی را تمدید نکرده است لذا در حال حاضر وضعیت دانشگاه ار لحاظ مدیریتی بلاتکلیف است.

  ایا این شواهد و دلایل کافی نیست که این شخص بجای وارونه کردن واقعیات نگران کننده دانشگاه و ارایه امارهای تخیلی و غیر صحیح مبنی بر داشتن ازمایشگاههای پیشرفته و مجهز؛ از کارکنان خدوم و محجوب خرمشهر عذرخواهی کند و حداقل از سمت خود استفعا دهد.

 • مدیر امور پژوهشی دانشگاه تریبون تبلیغاتی را عوض کرد.
  با توجه به اینکه آقایان می دانند، خبرگزاری ایسنا کامنت ها را منعکس نمی کند این بار سخنان پربار خود را به ایسنا منتقل نمودند.
  انشاالله در انجام رسالت خود که همانا پیشرفت و ترقی دانشگاه است موفق و پیروز باشند.

 • بس کنید تو رو بخدا. این تعاریف آقایون از دانشگاه مصرف بیرونی داره. در دانشگاه حتی یک یخچال برای گذاشتن نمونه های ما پیدا نمیشه.دیر بجنبیم نمونه ها مون را بیرون میریزند. دانشجوی دکتری برای کار در آزمایشگاه بدلیل برگزاری کلاس روزها معطل میمونه و در روزهای تعطیل هم که اجازه کار نداریم. واقعا که رتبه خوبی در کشور داریم. ای کاش اینقدر کارهای کوچک بزر گنمایی نمیشد. ای مسئولین کجایید.

 • بالا رفتن آمار تعداد دانسجویان بومی ربطی به این آقا نداره! این برنامه تدوین شده ى وزارت علومه که بومی گزینی بیشتر بشه! دانشجو خودش زحمت کشیده درس خونده قبول شده، به اقدامات شما مربوط نمیشه!!! بشکن نزن!!! شما اگه زورت میرسید همین دانشجوهای بومی رو راه نمیدادی چه برسه اینکه بخوای کمکی کنی! خجالت خوب چیزیه

 • خیلی خوبه که واقعیت ها گفته بشه!! کدوم دستگاههای فوق پیشرفته؟ دانشجو از کوچکترین حقی، حتی حق انتقاد سازنده برخوردار نیست! انتقادی ک ممکنه به مذاق آقازاده ها خوش نیاد و اون دانشجو رو از ساده ترین حقوق یک دانشجو محروم کنه، حقیقت این دانشگاهه! بهتره از دکتر یاوری پرسید: توی این تجهیزات فوق پیشرفته ایی که مدنظرتون هست، سانتریفیوژ یا یه پی اچ متر ساده پیدا میشه!! یا نه این دستگاهها فوقِ فوق پیشرفته هستن ک پیدا نمیشن!!!؟؟ یا نه منظورتون از دستگاههای فوق پیشرفته یخچال عادی و چندتا وسیله ایی که قدمتشون به ده سال قبل برمیگرده!!! حقیقت رو بیاید از ما دانشجوها بپرسید!!! ” یاعلی”

 • کدوم آزمایشگاه مجهز؟؟؟؟!!! نکنه آز بیوتکنولوژیه بدون سمپلر و هود و آز بیولوژیه بدون یخچال و آز میکروبیولوژیه بدون چنتا شیشه نمونه و …. رو میگن مجهز؟؟؟!!! آخه چقد ماست مالی؟ نمیخواد حرف بزنید فقط ازین همه تجهیزات فیلم بگیرین این نشستا به درد ما نمیخوره.
  این دانشگاه هییییچچچچچی نداره گول نخورید

 • دانشجویان که بدلیل کمبودهای آزمایشگاهی و بی اعتنایی مسئولین رضایتی از مدیریت کنونی بویژه دکتر یاوری ندارن . برخوردهای غیر اصولی هیات رییسه دانشگاه و پرونده سازی و سیاسی جلوه دادن مطالبات آنها توسط حراست و ریاست جرات هرگونه اعتراضی را از آنان سلب کرده است. واقعا متاسفم که مسیولین وزارت با وجود اینکه میدانند طیف عظیمی از دانشجویان و استادان دانشگاه از مدیریت فعلی راضی نیستند هیچ اقدام در مورد رسیدگی به اوضاع انجام نمی دهند. حتی گروهی برای رسیدگی به دانشگاه نیامده اند. فکر نمیکردم نظر این همه تحصیل کرده برای وزارت بی اهمیت باشه.

 • از عضو هیات علمی که در مورد آقای دکتر ذاکری کامنت گذاشته صمیمانه تقاضا میکنم اگر واقعا همکار هیات علمی هستید متانت و ادب را رعایت بفرمایید. در اینصورت شاید خیلی های دیگر با نظر شما موافق باشند. و لی اهانت شما برازنده مرتبه علمی و اجتماعی شما نیست. در دین مبین اسلام هم این مورد نکوهش شده. میتوانید با اعلام حقایق تلخی که در دانشگاه کم هم نیست مشارکت بیشتری درنقد مدیریت فعلی و رفتار تبعیض آمیز آنها داشته باشید. از لطف شما ممنونم.

 • این اراجیف هرسال در هفته پژوهش تکرار میشه. یه مشت وسیله از رده خارج شده را هرروز ازاین نمایشگاه به آن‌نمایشگاه جابجا میکنند که مثلا برای افراد نا آگاه نمایش دهند که تجهیزات پیشرفته ای دارند. در حالیکه مسئولین دانشگاه حتی از امکانات آزمایشگاهی دانشگاههایی مثل بوشهر و زاهدان که در مناطقی مشابه فعالند وبمراتب امکانات بهتری دارند بی خبرند. وسایل آزمایشگاه فیزیک دریا مطلقا و بدون حساب کتاب در اختیار صدری نسب قرار داره تا پروژه های خودش را انجام بده ولی از سایر استادها آنقدر هزینه میگیرن که جرانت نکنند طرح پژوهشی در دانشگاه اجرا کنند. طرح های دانشگاه در گروههای مختلف فقط به نور چشمی ها واگذار میشه. در حالیکه یک دانشجوی بیچاره برای گرفتن یک وسیله ساده برای انجام پروژه روزها باید دوندگی کند. و بسیاری اوقات با آنها بنحو غیر انسانی برخورد میشه. ایکاش مسئولین دانشگاه cv خودشان را در سایت میگذاشتن تا معلوم شودخود این عزیزان چند مرده حلاجند. و خودشان چقدر در زمینه پژوهش پیشتازند. مقالات دانشگاه را استادانی تولید میکنند که اسمی از آنها نیست

 • خوب خوبه همیشه واقعیت گفته بشه آزمایشگاه های مرکزی،!!مجهز!! در کجای دانشگا هستند نکنه کلیدهای آزمایشگاه مذکور دست آقای دکتر یاوری و گروه مربوطه هست!!

 • جذب ایده های خارج از دانشگاه !!!! گول نخورید

 • خاک تو سر دانشگاهی که ذاکری بیسواد قبول شده با پارتی مدیر پژوهشی اون باشه

 • ریاست محترم دانشگاه ما در آزمایشگاه دانشکدمون ساده ترین دستگاهامون خرابن مثل هات پلیت و پی اچ متر و یا سانتریفوژو……

 • آقای دکتر یاوری شما پارک علم و فناوری در دانشگاه خرمشهر تاسیس کردید؟ تا جایی که اطلاع داریم یک پارک علم و فناوری در مرکز استان مستقر است و در دانشگاه خرمشهر هم در سال ۸۹ مرکز رشد راه اندازی شده که وابسته به مرکز می باشد!!

 • افزایش تعداد پذیرفته شدگان دانشجوی بومی از سال ۸۹ تا الان چه ربطی به خدمت همکاران و مدیر فعلی دانشگاه دارد؟ مگر ایشان دانشجویان بومی را گزینش کرده اند؟ دانشجوی بومی آزمون داده و سهمیه داشته که در منطقه خودش دانشگاه قبول شود. خیلی بیش از اینها هم باید برایش امکانات فراهم می نمودید با وجود بودجه عالی که در اختیار دارید.

 • الان سالهای سال است که معاون پژوهش و فناوری آقای یاوری همین موقع از سال که می شود از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خرمشهر می گوید. این آزمایشگاه به قول ایشان مجهز در واقع یک ساختمان نیمه ساز است که فعلا سگ ها و گربه ها در آن پرسه می زنند.

 • با سلام
  میشه لطفا بفرمایید این جایگاه ششم تولید علم در کشور را چگونه حساب فرمودید؟

 • مدیران سخت کوش دانشگاه خرمشهر
  میشه لطفا این سیزده آزمایشگاه پیشرفته و آن دستگاههای فوق پیشرفته و ساختمان آزمایشگاه مرکزی که فعال است را به ما هم نشان دهید که ما مجبور نباشیم دانشجویان را برای انجام ساده ترین کارهای آزمایشگاهی به مراکز دیگر بفرستیم؟
  با تشکر و تبریک به شما عزیزان زحمت کش