6 کشته، آخرین وضعیت مصدومین حادثه پتروشیمی بندر امام

خورنا: در حادثه آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بندر امام 13 مردادماه گذشته ، 21 نفر مجروح شدند كه 11 نفر به صورت سرپایی درمان شده، شش نفر جان خود را از دست دادند و چهار نفر دیگر هنوز در بیمارستان بستری هستند.

سخنگوی شركت ملی صنایع پتروشیمی در گفت وگو با ایرنا، افزود: یك تن از این مصدومین كه وضعیت مناسبی دارد هم اكنون در اصفهان بستری است و سه نفر دیگر از حادثه دیدگان فردا برای درمان به كشور آلمان اعزام می شوند.

‘شمس الله جشنی’ اظهار كرد: یك نفر از همكاران پتروشیمی به نام ‘عبدالنور بنی سعید’ در حین سانحه ، ‘سید مرتضی موسوی نژاد’ یكشنبه هفته گذشته و سه تن دیگر به نام های ‘ایرج امیرزاده’، ‘محمود عبدالله زاده بغلانی’ و ‘سعید غویشاوی’ كه در تهران و اصفهان بستری بودند روز چهارشنبه جان خود را از دست دادند.

به گفته وی، ‘محمد حمیدی’ نیز یكی دیگر از مجروحین بود كه امروز جان خود را از دست داد.

سخنگوی شركت ملی صنایع پتروشیمی اضافه كرد: تمهیدات اعزام ‘مرتضی جواد نیا’، ‘عبدالسعید سامری’ و ‘محمد امین دانش’ به خارج از كشور انجام شده ، این افراد فردا ( یكشنبه ) به منظور درمان به كشور آلمان اعزام خواهند شد.

جشنی تصریح كرد: آخرین مصدوم این سانحه ‘عبدالرضا نوروزی’ است كه وضعیتی مناسب (پائین تر از 16 درصد سوختگی ) دارد و هم اكنون در یكی از بیمارستان های اصفهان بستری است.

یادآور می شود، حادثه آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بندر امام، ساعت 15:25 بعدازظهر جمعه 13 مرداد در اثر نشتی گاز از مسیر خط لوله 30 اینچ خوراك ورودی مجتمع رخ داد.

مجتمع پتروشیمی بندر امام، در زمینی به مساحت حدود 270 هكتار، در ضلع شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان به فاصله 160 كیلومتری جنوب شرقی اهواز و 84 كیلومتری شرق آبادان در منطقه بندر امام خمینی(ره) واقع شده است .

محصولات تولیدی این مجتمع شامل اتان، پروپان، بوتان، پنتان، اتیلن، بنزین پیرولیز، نفت كوره، بنزن، زایلن‌ها، رافینت، آروماتیك‌های سنگین و پارازایلین است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.