پایان موفقیت آمیز پروژه افزایش ظرفیت POLY G پتروشیمی شهید تندگویان

باقر گل فر – خورنا : پروژه افزایش ظرفیت POLY G پتروشیمی شهید تندگویان با موفقیت به پایان رسید.مهندس محمدرضا محمدی شهمیری مدیر پروژه های توسعه ای شرکت ، ضمن بیان مطلب بالا گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه محصول پلی اتیلن ترفتالات (PET) در بازار داخل و خارج کشور پروژه مذکور به منظورافزایش توان رقابتی از طریق بهبود کیفیت ، افزایش میزان تولید و همچنین تضمین تداوم تولید ، توسط شرکت بین المللی سومک – جویو از کشور چین با همکاری متخصصان و کارشناسان مجتمع آغاز و در این حداقل زمان ممکن با موفقیت به پایان رسید. مدیر پروژه های توسعه ای گفت : در این پروژه علاوه بر نصب تجهیزات مختلف فوق سنگین در شرایط بسیار سخت با جرثقیل های ۲۵۰تنی ، فعالیتها و اقدامات مهم دیگری نیز صورت پذیرفت. که از جمله آنها می توان تعویض سیستم خلاء به صورت کامل ، نصب فنیشر پلیمر ۱۰۰ تنی جدید و تعویض کامل خطوط پایپینگ واحد رابر شمرد. که این اقدامات علاوه بر بهبود کیفیت تولید ، باعث رشد ۲۰درصدی تولید محصولات این واحد شده ، ظرفیت تولید را به ۱۵۸۰۰۰ تن در سال افزایش داده است.

این کارخانه ، کلیه هزینه های اضافه کرد تا پایان سال اول بهربرداری برگشت داده شود.

قابل ذکر است پتروشیمی شهید تندگویان بزرگترین تولید کننده پلی اتیلن ترفتالات (PET) و اید ترفتالیک(PTA) در کشور می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • دوست عزیز بهزاد. مخالف موضوع مطروحه هستم. این پروژه با زحمات مدیران یاد شده و البته با تلاش متخصصین بومی همچون مهندس صفوی مهندس المانه و مهندس صیاد به ثمر نشسته است

  • مدیران شمالی در پتروشیمی تندگویان جولان می دهند. مدیر عامل و مدیر پروژه ها مازندرانی هستند و ریس مجتمع گیلانی . پروژه سومک هم مدل کوچکی از استات اویل است.