تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای كانديداتوری خاتمی در انتخابات آينده

خورنا: جمعي از اعضاي مجمع نمايندگان ادوار و شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات، در روز سه شنبه در ديدار با سيدمحمد خاتمي، از وي براي كانديداتوري در انتخابات آينده رياست جمهوري دعوت كردند.

محمد محمدرضايي از نمايندگان ادوار مجلس، با اعلام اين خبر به ايسنا گفت: روز گذشته نشستي با حضور اعضاي شوراي مركزي مجمع نمايندگان ادوار و نمايندگاني از شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در محل دفتر سيدمحمد خاتمي برگزار شد كه در آن، چگونگي حضور يا عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آتي مورد بررسي قرار گرفت.

وي افزود: اكثريت حاضران به خاطر شرايط كشور و براي حفظ دستاوردهاي انقلاب و كيان كشور از گزند بيگانگان و برخي جريانات داخلي، بر حضور فعال و فراگير اصلاح‌طلبان در انتخابات آتي اصرار و همگي بر اجماع حول محور يك كانديدا اتفاق نظر داشتند.

محمدرضايي يادآور شد: در جلسه اخير حاضران عمدتا شرايط كشور را براي حضور سيدمحمد خاتمي در انتخابات آينده به عنوان تنها كانديداي اصلاح‌طلبان كه مي‌تواند اجماع و اتفاق نظري بين آنها به وجود بياورد، مهيا مي‌ديدند. البته ايشان وعده‌اي براي حضور در انتخابات ندادند و اين موضوع را منوط به فراهم شدن شرايط و تعامل بيشتر حاكميت با جريانات اصلاح‌طلبان دانستند كه به نظر مي‌رسد در اين صورت احتمال كانديداتوري آقاي خاتمي وجود دارد.

وي هم‌چنين اضافه كرد: برخي از حاضران همچنين بعد از آقاي خاتمي پيشنهاد كانديداتوري سيدحسن خميني را در انتخابات رياست جمهوري آينده داشتند و معتقد بودند كه خاتمي و سيدحسن خميني تنها گزينه‌هايي هستند كه مي‌توانند اتفاق نظري را در بين آحاد مردم به وجود بياورند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.