کسی از کارگران مخابرات ماهشهر خبر نمیگیرد/ ۸ ماه بدون حقوق!

خورنا – در عصر ارتباطات مسولین مخابرات هیچ خبری از کارگرانشان دارند ؟!
سهراب قهرمانی _ خورنا:درکمال دقت و دلسوزی مشغول کار بود به گونه ای که هیچ خبرنگاری نمی توانست ساده از کنار آن بگذرد آری کارگر ساده و بی آلایش مخابرات یکی از چندین کارگر شاغلی که از فروردین تاکنون حقوق دریافت نکرده اند یک مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود گفت معظل حقوق ندادن فقط شامل کارگران و تعمیرکاران که نیرو پیمانکاران هستند شامل نمیشوند بلکه وسعت این مشکل به حدی گسترده است که حتی موجب شده است کارمندان و کارگران رسمی مخابرات نیز بصورت نصف و نیمه حقوق دریافت می کنند وزارت ارتباطات با این همه درآمد چرا در فکر ریشه کن کردن این,معظل نیستند؟

IMG-20151112-WA0040
در گفتگوی خبرنگار خورنا با چندین نفر از کارگران مخابرات شهرستان بندر ماهشهر یکی از این عزیزان که سخنان خود را با گلایه از مسولین شروع کرد گفت : آیا تاکنون برای مسولین محترم پیش آمده که نتوانند از پس ساده ترین انتظارت خانواده برنیایند و بابت تامین نیازهای اولیه افراد تحت تکفل فقط با شرمندگی سر به زیر افکنند آیا هدف از کارکردن ما تامین معاش خانواده نیست ؟ و آیا جایگاه تامین معاش در دین مبین اسلام در حد جهاد در خدا نیست ؟ اگر هست مسولین چرا باید اینگونه بی تفاوت نسبت به حقوق و مزایای ما کارگران برخورد کنند.
کارگر بعدی می گوید رنج هم درد,که داند هم درد شرح آن است به بی دردان سرد ما هیچ توقع اضافی و نامعقولی نداریم تنها خواسته ما این است که دولت مردان به فکر خانواده های ما باشند ما هم در جمع خانواده هایمان دانش آموز داریم مریض داریم دانشجو داریم و ما هم حق زندگی داریم لذا دولتی که با عقل و خرد و اندیشه تمامی مشکلات دیپلماسی و سیاسی و اقتصادی را با اقتدار ریشه یابی و رفع نمود بی شک و یقینا میتوانند راهکاری مناسب برای مشکلات معیشتی ما کارگران مخابرات پیدا کنند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • جالبه

 • مگه اصناف ماهشهر چه خبره؟؟

 • آقا جان ای نیروهای پیمانکار مخابرات دارند عمدا تلفن های شهروندان را از توی جعبه ها قطع می کنند تاصدای خودشان را به گوش مسئولین برسانند .خط تلفن ما ۱۰ روزی هست که قطع شده ولی کسی جوابگو نیست .

 • واقعا که ماروببین کجا زندگی می کنیم.چه شهر بی مسئولی

 • احسنت بر کارگران زحمت کش مخابرات بندر ماهشهر

 • احسنت

 • آفرین بر شما .احسنت

 • سلام . دادستان محترم شهرستان بندرماهشهر انسان شریف وبزرگواری هستش وانشاالله به وقتش وارد عمل خواهند شد وقاطعانه با مفسدین برخورد خواهند کردصبر داشته باشید و به تمامی ادارات ورود خواهند کرد واول از اتاق اصناف ماهشهر شروع خواهند کرد .تشکر از خورنا وتمامی همکارانتان . درود خدا برشما

 • احسنت بر شما بزرگواران

 • سهراب جان دمت گرم خسته نباشید چند وقتی نبودی خبرای داغ داغ بگی کجا بودی .خسته نباشی.

 • درود بر کارگران زحمت کش مخابرات.سلام بر بازاریان وکسبه ماهشهر .داد بزنید فریاد بزنید هوار بکشید .مسئول پیگیری توی شهر نیست .فقط حمایت از مفسدین مالی اتاق اصناف تا بخواهید توی ماهشهر هستش .خورنا جان دست شما درد نکنه که حداقل شما آرامش به شهروندان می دهید .خسته نباشید.

 • دست مریزاد

 • درود بر شما سهراب خان گل و بلبل

 • معاون وزیر
  وی معتقد است: اگر در دوره قبل نسبت به انواع تخلفات حساسیت وجود می‌داشت و مسئولان به واکنش‌های رسانه‌ها، مطبوعات و نهادهای مدنی پاسخ می‌دادند شاهد ادامه این قبیل تخلفات نبودیم. به همین‌خاطر نیز تلاش می‌کنیم تا در دوران جدید ضوابط را طوری تعیین کنیم تا تخلفات کاهش پیدا کنند و به حداقل ممکن برسند.

 • سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اعلام اینکه در مواردی مدیران متخلف در بعضی پرونده‌های زمین‌خواری به‌جای عزل از سمت، ارتقا هم یافته‌اند، گفت: کارچاق‌کن‌ها نباشند زمین‌خواری و ساخت‌وساز غیرمجاز صورت نمی‌گیرد.
  پس ما در ماهشهر نگران نباشیم

 • آقای افتخار
  واقعا در ماهشهر دارند غارت می کنند
  شهرداری-اتاق اصناف-بازرگانی و…
  فرماندار که نماینده عالی دولت است
  فرمان مالک اشتر مولای متقین علی(ع) را نخوانده!!!
  شاید…
  از دادستان محترم انتظار برخورد بازدارنده با متخلفین ، مفسدین و غارتگران را داریم

 • در زمان خلیفه سوم ،خزانه دار کوفه که برادر خلیفه بود بیت المال را بذل و بخشش می کرد و می خورد
  مسلمین با شکایت برکنارش کردند
  حکم شلاقش را گرفتند
  کسی جرئت اجرای حکم را نداشت
  رفتند سراغ امیر عدل تاریخ مولا علی ع
  بهنگام اجرای حکم ، خزانه دار دزد کوفه گریست و گفت
  یا علی ! بحرمت خویشاوندی آبرویم رانریز
  مولا علی ع : فرمود ک قوم یهود به این خاطر از بین رفت و در بدر شد که حد خدا را جاری نکرد و حکم را اجرا کرد
  جانمان بقربانش که :

 • سلام .خسته نباشید .احسنت بر شما

 • کارگر گرسنه وشکم سیر مسئولان چه ارتباطی دارند؟

 • حاصل همایش ها و کنفرانس های جذب سرمایه گذاری در ماهشهر چه شد؟!
  حاصل ده‌ها جلسه و همایش و کنفرانس جذب سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی پتروشیمی‌های ماهشهر با حضور مسئولان ارشد کشور از رئیس جمهور وقت، معاون اول رئیس جمهور و چندین وزیر چه شد؟

  به گزارش ماه خبر به نقل از فارس، دوران جنگ تحمیلی و مهاجرت مردم جنگ‌زده همواره تا ابد جزو خاطرات ماندگار مردم آسیب دیده از جنگ باقی خواهد ماند.
  نگارنده این سطور در دوران جنگ تحمیلی سعادت زندگی در کنار مردمان پر تلاش و میهمان‌نواز شهری در استان مرکزی به نام «دلیجان» را با خانواده داشت.
  شهری که در دوران جنگ تحمیلی فاقد زیرساخت‌های مناسب اقتصادی و حتی صنعتی بود اما از ابتدای دهه ۷۰ با جهشی باورنکردنی به قطب صنعتی کشور به ویژه در بخش تولید انواع عایق‌های رطوبتی معروف به ایزوگام تبدیل شد.
  چندی پیش به دلیل سکونت برخی از بستگان سفری به شهر دلیجان داشتم و از طریق یکی از هم‌کلاسی‌های دوران هنرستان، دیداری با دوست مشترک خود که در حال حاضر مدیرعامل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدی در شهر دلیجان است، پیش آمد.
  بعد از کلی خاطره‌گویی و خوش و بش‌های مرسوم و اطلاع از فعالیت رسانه‌ای اینجانب یک تراژدی بسیار تاثرانگیز را تعریف کرد که بازگویی آن خالی از لطف نیست!
  فعالیت شرکت نامبرده تولید الیاف مصنوعی با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بیش از یک‌هزار نفر است.
  مدیر عامل این شرکت از واقعیت تلخی پرده برداشت که مایه تاسف جدی است.
  وی عنوان کرد مواد خام مورد نیاز این شرکت به شکل ۱۰۰ درصد از پتروشیمی‌های ماهشهر تامین می‌شود.
  جالب است که ۸۰ درصد نیروی انسانی به ویژه در بخش کارگری و پشت خط تولید این شرکت عموما از جوانان خوزستانی که در این چند سال به دلیل موج جدی بیکاری به شهرهای صنعتی همچون دلیجان و محلات مهاجرت کرده‌اند، تشکیل می‌دهد.
  و جالب‌تر آنکه عمده محصول این شرکت نیز مجددا از طریق بنادر خوزستان به خارج از کشور به عنوان کالای واسطه‌ای برای تولید انواع فرش، البسه و… صادر می‌شود!
  در واقع تمام چرخ این شرکت از خوزستان می‌چرخد، اما وجود آن در استان دیگری است.
  پرسش جدی که از مدیرعامل این شرکت داشتم این بود که چرا این شرکت در استان خوزستان راه‌اندازی نشده و آیا بعد مسافت بین منبع تامین مواد اولیه و همچنین صادرات آن تاثیری بر فعالیت این شرکت ایجاد نکرده است؟!
  مدیر عامل این شرکت با تایید منافع مثبت راه‌اندازی این شرکت در خوزستان از رایزنی برای راه‌اندازی این شرکت در ماهشهر خبر داد اما موانع، بوروکراسی بسیار پیچیده و سردرگم کننده درکنار بی‌تفاوتی برخی مسئولان ذیربط! را بزرگ‌ترین عامل از منصرف شدن از پیگیری این موضوع و تصمیم برای احداث آن در شهر دلیجان عنوان کرد.
  سئوالی که در این زمینه قابل طرح است این است که حاصل ده‌ها جلسه و همایش و کنفرانس جذب سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی پتروشیمی‌های ماهشهر با حضور مسئولان ارشد کشور از رئیس جمهور وقت، معاون اول رئیس جمهور و چندین وزیر چه شد؟
  خروجی این همایش‌ها با آن هزینه‌های سرسام آور کجاست؟
  مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی که مجددا در سمت خود ابقا شده است، گزارشی از نتایج این همایش‌ها و کنفرانس‌ها و پیگیری‌های خود برای جذب سرمایه‌گذاران بخش صنایع پایین دستی به افکار عمومی ارائه دهد.
  به هر حال امیدواریم استاندار خوزستان برای این تراژدی هر چه زود‌تر چاره‌ای بیاندیشد.
  از فرماندار ماهشهر سوال بفرمائید
  برای آقای شهرام عیسی زاده که نان و آب داشته!
  مردم وللش

 • از حکومت علوی بیاموزیم که بازار نقش تعیین کننده ای در مدیریت شهری دارد

 • ریاضت اجباری است

 • اتاق اصناف ماهشهرچه خبره
  این همه خبر… و تخلف
  ای کاش فرماندار ماهشهر از سقراط یاد می گرفت که بازار چه نقشی در شهر دارد
  هر خبری در آن بمب خبری است

 • کشک
  حلیم
  ماست فروشی کنند و زندگی شرافتمندانه داشته باشند

 • دیروز باغ رضوان-قبرستان معشور-بودم
  کارگرانش ۵ ماه حقوق نگرفته اند
  البته چراغ سبز بهشان دادند تا قبرفروشی کنند و اموراتشان را بگذرانند

 • وقتی متخلفین و مفسدین مورد تشویق قرار می گیرند
  می خواهید کارگران حقوقشان را بگیرند

 • ((این فساد نیست غارت است))
  فرماندار ماهشهر
  حضرتعالی که مدیریت خواندی ، آخه این چه مدیریتی است!
  در شهرداری ماهشهر
  اتاق اصناف ماهشهر
  مخابرات ماهشهر
  اداره…….
  تخلف ، فساد و غارت بیت المال بیداد می کنه
  هنوز موقع تدبیر فرا نرسیده
  یا…………….

 • سلام ودرود بر همگان .آقای سهراب قهرمانی وهمکارانشان همگی خسته نباشند .همیشه مسایل ومشکلات شهرستان بندرماهشهر ودیدگاهای شهروندان عزیز را مطرح نموده اند ولی گویا مسئولی توی ماهشهر وجود ندارد که جوابگو باشد از جمله مسایل ومشکلات اتاق اصناف ماهشهر.شهرداری ماهشهروووووووووووووو…………..