آیا دعا کنیم ماهشهر باران ببارد یا نبارد ؟

سهراب قهرمانی-خورنا :باران آمد برق رفت،باران آمد باران با سیل آمد ،باران آمد و کمپ یحیی خان و شهرک رجایی به محاصره آب در آمد.
بی شک از قدیم می گفتند : روز های بارانی روزهای عشاق و جوانیست اما اکنون می گوییم روزهای بارانی روز های بی برقی و بروز مشکلات مختلف رفاهی است به هر سوی شهر و شهرک های حاشیه که می رفتیم و می خواستم از یک لبخند به نشانه رضایت از بارش این نعمت پر خیر و برکت بر چهره مردم ببینیم اثری نبود و این عدم رضایت از بارش این برکت آسمانی به نوعی اعتراض و گلایه از نبود زیر ساخت های مناسب رفاهی شهری خبر می داد.
یکی از شهروندان می گفت :اگر شهر و استان ما به اندازه شمال کشور بارندگی داشت باید می رفتیم و مثل قدیم ها دست به دامان چراغ لامپا و فتیله و نفت می شدیم و در شهرهایمان باید قایق موتوری و بادبانی فعالیت می کردند.
یکی دیگر از شهروندان می گفت :قرار نیست تا یک آفتابه آب از آسمان ریخت کل زندگی مردم شهر مخطل شود مسولین باید قبل از شروع بارندگی ها با تدابیر کارشناسی شده موجبات رفاه مردم را فراهم سازند تا مردم دست به دعا نشوند که الهی باران نبارد.
یک شهروند شهرک رجایی که آب به داخل خانه اش نفوذ کرده بود می گفت به نظر شما ما ساکنین کمپ یحیی خان باید از بارش باران که یکی از پرخیر و برکت ترین نعمات خداوند و نزولات آسمانی است باید اینگونه رنج ببریم.
بر اثر بارندگی، در شبکه برق رسانی شهری خاموشی بعضی مناطق چندین ساعت ادامه داشت و در کنار خاموشی و قطعی برق ،جمع شدن آب های سطحی و سرریز کردن منهول های فاضلاب قطعی آب لوله کشی برخی از مناطق مشکلات زیادی برای شهروندان به دنبال داشت که خوشبختانه با تشکیل کمیته مقابله با بحران به ریاست فرماندار دلسوز بندر ماهشهر جناب آقای دکتر قمر و معاون مردم دار و تلاشگر ایشان جناب حاج سالم عبادی و سازماندهی همه دستگاه ها و ادارات متبوع شاهد حضور به موقع و پر رنگ دستگاه های مرتبط با مقابله بحران در سطح شهرستان بودیم هر چند که با توجه به گستردگی مناطق و پهناوری میدان مشکلات در بعضی از مناطق و مشکلات مربوط به آن مناطق امر خدمات رسانی به کندی انجام می گرفت،اما به همت و همدلی ادارات و نهادهای مختلف شهرستان توانستند تا حدود زیادی بحران را مهار نمایند و چه بسا اگر این تیم های مقابله با بحران نبود شاید شاهد صحنه های تلخ و آسیب های جدی می شدیم اما با همه این تفاسیر پهناوری شهرستان ماهشهر و شهرک های تابعه نیازمند حضور مستمر و ثابت چندین تیم عملیاتی مقابله با بحران می باشد و جا دارد مسولین محترم همه ادرات و ارگان ها و شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی در خصوص تحقق این مهم بیشتر از پیش تلاش نموده و برای مقابله با هر نوع بحران آمادگی کامل را داشته باشند و این امر تحقق نمی یابد مگر با همدلی و همکاری مردم و همه دستگا ها.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • چشم شهردار و شورای شهر روشن.واقعا خجالت بکشید
  ۱۰ ماه از سال ما بارندگی نداریم و به فکر این ۲ ماه نیستید.ولی ب محض اینکه یک قطره بارون بیاد همه مسولین و دست اندر کاران شهر بخاطریکه خودی نشون بدن جلوی مردم بدبخت میان و خودنمایی میکنند و میگن ما حضور داریم و میدونیم کجا ها آب میگیره و هیچ ترتیب اثری داده نمیشه
  بخدا کمی وجدان داشته باشید
  آقای خبرنگار به اون خدایی که میپرستی قسم ات میدم دیگه بیش از این آبرومون رو نبر و این مطالب رو نزار.وقتی هیچ اقدامی انجام نمیشه یعنی روضه تو گوش خر میخونی
  مسولین فقط جیب خودتون رو بیشتر پر کنید.کاری به مردم نداشته باشید.
  ایطور هم نمیمونه
  خجالت خجالت خجالت

 • خدایا ابرهایت را از آسمان ماهشهر رد کن زیرا هر وقت آسمان ماهشهر ابری می شود همه شهروندان نگران وناراحت واعصابشان درگیر که مبادا باریزش باران های سیل آسا خیابانها آبگرفتگی ایجاد شود وباز هم فاضلابها گرفتگی ایجاد شود .

 • سلام.دو روز است آب فاز ۲ ماهشهر بوی فاضلاب وتعفن می دهد.وقابل استفاده نیست.خواهشمند اشت.پیگیری فرمایید.باتشکر

 • توی ماهشهر اصلا حق وحقوق شهروندی رعایت نمیشه .مسئولین اصلا به فکر رفاه وآسایش شهروندان نیستند . از نماینده دولت وتدبیر فرماندار هم که کاری بر نمی آید.به چه کسی باید شکایت ببریم .فقط خدا باید به داد ما برسد. تشکر از خورنا

 • چرا فقط گفتید بی برقی!!!!!! با هر بار بارش باران بلافاصله آب رو هم قطع میکنن بخصوص آب خیابان طالقانی که همیشه خدا قطعه.