نماینده ماهشهر: تحریم ها یك جنگ اقتصادی تمام عیارعلیه نظام است

خورنا: نماینده مردم ماهشهر ، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های یكجانبه و ظالمانه ای كه امروز قدرت های استكباری علیه ایران اسلامی اعمال می كنند یك عملیات روانی و جنگ اقتصادی تمام عیار علیه نظام است.

حبیب آقاجری در نشست شورای كشاورزی ماهشهر افزود: امروز دشمنان نظام اسلامی با ناامید شدن از اقدام نظامی ، تمام توان خود را برای جنگ اقتصادی با ایران اسلامی مصروف كرده اند.

وی با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران به بركت انقلاب و اسلام در تمامی زمینه ها اعم از سیاسی ، فرهنگی و نظامی به استقلال كامل رسیده است و دشمن به این موضوع اذعان دارد افزود: با این وجود هنوز در بعد اقتصادی با مشكلات و چالش هایی مواجه هستیم كه امیدواریم با راهبرد ‘اقتصاد مقاومتی’ بتوانیم از این مسیر عبور كنیم.

آقاجری راهبرد اقتصاد مقاومتی تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری را در شرایط كنونی ، بسیار راهگشا توصیف كرد و گفت: ظرفیت های زیادی در كشور وجود دارد كه چنانچه بخوبی از آن استفاده كنیم قادر خواهیم بود شگردها و ترفندهای اقتصادی دشمن را ناكارا كنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه توسعه كشاورزی یكی از موضوع های اساسی برای مقابله با تحریم هاست افزود: شهرستان ماهشهر نیز در این زمینه از ظرفیت های بسیار زیادی برای توسعه بخش كشاورزی دارد كه با استفاده بهینه از این ظرفیت ها ، می توان گام های بلندی برای استقلال اقتصادی و قطع وابستگی ها برداشت.

وی عمده ترین مشكلات و موانع توسعه بخش كشاورزی شهرستان ماهشهر را تسهیلات بانكی ، شوری بیش از حد اراضی كشاورزی و برقدار كردن پمپ های آب كشاورزان عنوان كرد و گفت: باید برای حل این مشكلات ، تمام مسوولان نهایت تلاش و مساعی خود را به كار ببرند.

منوچهر حیاتی فرماندار ماهشهر نیز در این نشست با بیان اینكه باری احیا و توسعه بخش كشاورزی این شهرستان تصمیم های خوبی اتخاذ شده است تصریح كرد: به علت وجود برخی مشكلات این تصمیم ها تاكنون به طور كامل اجرایی نشده و مشكلات موجود لاینحل باقی مانده است.

بر اساس طرح 800هزار هكتاری مقام معظم رهبری كه در جریان سفر معظم له به خوزستان در سال 1375به تصویب رسید بخشی از این اراضی در محدوده شهرستان ماهشهر واقع شده است كه به علت پاره ای مشكلات از جمله كمبود آب هنوز به طور كامل زیر كشت نرفته است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.