بررسی علل عدم اجرای طرح های خلاقانه در بندرماهشهر

در شهرداری بندرماهشهر وسعت دید مدیران برای سالیانه یک میلیارد تومان می باشد!

خورنا – رسالت شهرداری ایجاب می‌کند مسئولان با خیالی آسوده و بدون هرگونه حاشیه پاسخگوی شایسته افکار عمومی و رسانه ها باشند و سوالات و انتقادات فنی را در کمترین زمان ممکن و با بیشترین دقت لازم انجام دهند تا موجبات رضایت و روشن نمودن افکار عمومی گردند .

نقد فنی طرح های عمرانی و چالش ها و معضلاتی که سبب گردیده هیچ یک از طرح های یکصد میلیارد ریالی شهرداری بندرماهشهر بهره برداری نگردند نه تنها نباید سبب رنجش شهردار محترم گردیده بلکه می بایست بدون هرگونه حاشیه پاسخگوی این نقدها باشند اما متاسفانه در این شهر تصمیم گیریهای یک طرفه، از بالا به پایین و مدیریت آمرانه و بدون پاسخگویی از ویژگیهای اساسی مدیریت شهری میباشد.

درگزارش های نقد فنی طرح های شهرداری علل کاستی ها و مشکلات را از جنبه های مختلف بررسی کردیم و ادامه این گزارشات فنی را به این امید ادامه می دهیم که این معضلات سبب گردد شورای آتی این شهرستان مظلوم که چه با بودجه ۱۴۰۰ میلیارد ریالی و چه بدون آن حرکت شایسته ای در آن نمی توان یافت !! اما براستی چرا ؟

این سوال مطرح می گردد که با احتساب ۳ سال گذشته رقمی در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان صرف بودجه های عمرانی شهر گردیده است . از واحد تومان استفاده کردیم تا کمی واقع بینانه تر باشیم.

fg

براستی با بودجه ایی ۳۰۰ میلیارد تومانی چه اقداماتی در شهر می توان انجام داد؟

 • احداث پل ولایت:

تمام مزیت های این پل بجای خود نیکو اما اگر براستی معایب این پل را میدانستیم باز آن را ۴ بار بدستان نماینده مجلس، شورای شهر جدید و .. افتتاح می نمودیم؟ آیا راهی برای برطرف کردن این معضلی بسیار پیش پا افتاده نبود ؟ جناب آقای شهردار یکبار از روی جاده سلامت که از طرح های مطالعه شده حضرتعالی می باشد به سمت پل بروید و ببینید چه اتفاقی می افتد؟ آیا براستی این معضل قابل حل نبود ؟؟

با بررسی بیشتر چارت و نوع چیدمان کارشناسان شهرداری یک امر مسجل می گردد که این سازمان اجرایی برای بودجه ایی محدود و در حدود ۵ میلیارد ریال توان و دید فنی دارد .

موضوع بسیار روشن است . بطور مثال در مجموعه هایی که دارای درآمدی کمتر از ده میلیارد ریال در سال هستند هیچگونه طرح زیربنایی اجرا نمی گردد . هیچگونه خلاقیتی وجود ندارد . هیچگونه طرح بزرگ عمرانی شکل نمی گیرد . به همبن دلیل موضوع ساده ایی چون اجرای یک فلکه در وردی پل تبدیل به یک معضل حل نشدنی می گردد .

در مجموعه هایی که دارای درآمدی چندصد ملیارد تومانی می باشند اوصولاً مدیر مجموعه شخصی دارای تحصیلات مدیریتی بوده و با گردآوری کارشناسان نخبه اقدام به حل معضلات و مشکلات شهر می نماید . بدین شکل در کوتاه مدت مردم شاهد تغییرات می باشند.

با مطالعات شهرهایی چون اصفهان و دیگر شهرهای بزرگ کشور مدیران شهر در بدو شروع مدیریت خود اقدام به تقسیم بندی مشکلات زیربنایی شهر نموده و با طراحی طرح تفضیلی و طرح جامع برای برطرف ساختن مشکلات زیربنایی چون حمل نقل شهری و دفع آبهای سطحی و درآخر ایجاد محیط شادی آفرین و رفاه اجتماعی برنامه ریزی می نمایند .

براستی با این ۳۰۰ میلیارد تومان چه طرح زیربنایی در این شهر اجرا گردید ؟

کدام طرح ترافیک شهری ، حمل نقل ، مسدود نمودن فاضلاب های روباز شهر و زیباسازی شهری صورت پذیرفت ؟

وقتی بودجه کلان بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان سالانه را به دست مجموعه ایی می سپاریم که وسعت دید آنها فقط یکصد میلیون تومان است شکی نیست که فقط می توانند ۱۴۰ طرح یکصد میلیونی اجرا نمایند!

بسیار مشهود است که در ظرف سه سال گذشته ۱۴۰ طرح یکصد میلیونی احداث کفپوش و پیاده رو سازی اجرا گردیده است!!

وقتی از عملکرد مجموعه شهرداری که پاسخگو نمی باشند گزارش عملکرد می طلبیم هیچ طرح زیربنایی اجرا نشده، و تنها طرح هایی همچون احداث کفپوش پیاده رو و به صورت بی روح و با رنگ قرمز و زرد در آن بچشم می خورد .

برای چنین وسعت دیدی باید احداث طرح یک پل ناقص حرکتی عظیم باشد و ۴ بار این پل افتتاح گردد در حالی که مبلغ اجرای این پل فقط ۵ درصد بودجه کل عمرانی شهر می باشد . پلی که در بدو افتتاح، کور ترین نقطه ترافیکی شهر را در ساعات آغازین روز ایجاد کرده است! پل ولایت!

نگاه موشکلافانه به نوع مدیریت بسته ی تصمیم گیرنده شهرداری نشانگر این است که اگر بودجه این شهر روزی به ۳۰۰ میلیارد تومان در سال برسد باز شاهد اجرای ۳۰۰ طرح یکصد میلیونی خواهیم بود و این معضل تا زمانی که با درایت و مدیریت شورای شهر در انتخاب شهرداری خواهند داشت که بتواند این بودجه را به درستی هزینه نماید .

قضاوت با شماست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • نوش جانش .شهر بی مسئول

 • مهندس کمایی خوب بخور تو این چند صباح مدیریت

 • باران رحمته
  ولی وقتی منفعت جای مصلحت می گیره
  شورای ماهشهر هم جای سفارش عمه و خاله است
  تو شهرداری هم نقل میدن و نقل می خورند
  ماهشهر میشه نخاله شهر

 • فرج قنواتی در شهرسازی چه عملکردی داشت که پست آنرا ارتقاء دادید
  !بجزا استخدام بردرش در شهرسازی

 • تا زمانی که برای فضای سبز و جمع آوری آبهای سطحی طرح جامعی که مطابق دانش روز باشد برنامه ای آماده نشود و از مدیران شایسته استفاده نشود ، بندرماهشهر روز به روز پس و پس میرود
  شعارهای زیبا توسط مدیران پرمدعا و نصب بنرهای تقدیر در ۴ راهها از مدیران نالایق ماهشهر و حیف و میل سرمایه این شهر هیچ دردی را دوا نمی کند
  برخورد قاطع و بدون ملاحظه و غیر جناحی که عبرت مفسدین و متخلفین باشد تنها راه برون رفت از وضعیت موجود است .

 • دعا کنید برایشان

 • سلام .آقای دکتر باوی مدیر محترم فضای سبز شهرستان بندر ماهشهر .لطف کرده قبل از هر کاری یک دوره آموزشی برای کل اکیپ فضای سبز بزارید والا همیشه وهر روز در حال زیر ورو کردن خاک بلوارها وفضای سبز توی خیابانها هستند .اصلا کاردهی مثبت ندارند.تشکر

 • انتصاب آقایان علیرضا دنیاری بعنوان رئیس دفتر شهردار، دکتر باوی مدیرفضای سبز ،مهندس فرج الله

  قنواتی مدیر منطقه ۲ ، مهندس محمدعلی قنواتی مدیر شهرسازی را تبریک و تهنیت عرض نموده واز

  زحمات آقایان هژیردنیاری،مهندس سبحانی و محمدعلی مدنی درسمت های قبلی صمیمانه تـشکر و

  قدردانی می نمائیم.
  محمدعلی قنواتی انسان صالحی است
  خدا کنه بتواند بی نظمی زمان فرج را سامان دهد

 • درود بر حاج ممد
  گل گفتی
  شهرداری بندرماهشهر منتظ چی هستی؟

 • بابا w.c
  مشکل اول و اصلی درون شهر و ورودی هاست
  انشاله اگه مسئولین از سفرهای خارج از کشور و همایش های درون کشور فرغ شدند فکری برای مردم کنند

 • سلام .آقا واقعا توی شهر نیاز به سرویس بهداشتی هستش من بچه کوچک دارم هروقت می خواهم بروم خرید همش توی فکر هستم که اگر بچه خواست بره ….. چه بکنم چندین بار مجبور شدم توی مسیر در خانه ها را بزنم واجازه بدن که بچه بره……. آخه این چه وضعی توی ماهشهر از چه بنالیم آقا بروید از شهرهای بالا یاد بگیرید جناب شهردار ماهشهر

 • حاجی محمد خداخیرت بده واقعا توی شهر نیاز هست

 • درود بر شما

 • شهرداری ماهشهر باتکیه بر پتانسیل های بومی خود میتواند ماهشهر را به عنوان ابرشهری با قابلیتهای فراوان تبدیل نماید.خوشبختانه در این شهر سازمان نظام مهندسی فعال،دانش اموخته های معماری ، متخصصان شاغل در صنعت پتروشیمی، …وجود دارند که ظاهرا از هیچ کدام از این قابلیتها استفاده نشده و همچنان شاهد فرسودگی بافت قدیم شهر و توسعه نامتوازن ان هستیم.مشکل اصلی عدم مدیریت صحیح میباشد که تاکنون به نحو احسن استفاده نشده و بودجه های شهر دارد حیف ومیل میشود.

 • ۲۴ماه آبان هر سال روز جهانی w.c
  لطفا گزارشی از وضعیت دستشوئی های بندرماهشهر ارائه نمائید
  بهتر است (( کمیته بحران w.c در شهرستان ماهشهر )) تشکیل تا به حداقل شرایط مطلوب نائل آئیم

 • بودجه سالانه شهرداری سیرجان چیزی در حدود ۱۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ بوده است که گفته می شود ارقام قابل توجهی از آن توسط برخی افراد مسئول در شهرداری و اعضای شورای شهر به سرنوشت نا معلومی دچار شده است. از جمله اینکه در سال جاری تنها در یک پروژه آسفالت شهری از ۴ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان آن صرف این پروژه شده و سرنوشت باقی آن همچنان در ابهام است.

 • بودجه معشور معادل سیرجان است
  خبر ببینید:
  بازداشت شهردار سیرجان، رئیس شورا و ۵ مسئول شهری دیگربه دلیل فساد مالی
  فساد اقتصادی باز هم قربانی گرفت. ۷ نفر از اعضای شورا و مسئولین شهرداری سیرجان به دلیل تخلفات گسترده مالی بازداشت شده اند. این تازه شروع راهی است که نشریات محلی استان کرمان اعلام کرده اند احتمالا قربانی های دیگری هم خواهد داشت. این بازداشت در پی اعلام سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر حیف و میل اموال عمومی در این شهر صورت گرفته است. شهردار و رئیس شورای شهر سیرجان دو نفر از افراد بازداشت شده در جریان تخلفات مالی اخیر هستند که هم کنون در کرمان و تحت بازجویی به سر می برند.
  به گزارش نامه نیوز، فساد اقتصادی باز هم قربانی گرفت. ۷ نفر از اعضای شورا و مشئولین شهرداری سیرجان به دلیل تخلفات گسترده مالی بازداشت شده اند. این تازه شروع راهی است که نشریات محلی استان کرمان اعلام کرده اند احتمالا قربانی های دیگری هم خواهد داشت. این بازداشت در پی اعلام سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر حیف و میل اموال عمومی در این شهر صورت گرفته است.

  بودجه سالانه شهرداری سیرجان چیزی در حدود ۱۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ بوده است که گفته می شود ارقام قابل توجهی از آن توسط برخی افراد مسئول در شهرداری و اعضای شورای شهر به سرنوشت نا معلومی دچار شده است. از جمله اینکه در سال جاری تنها در یک پروژه آسفالت شهری از ۴ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان آن صرف این پروژه شده و سرنوشت باقی آن همچنان در ابهام است.

  اما همین یک مورد دلیل بازداشت مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر سیرجان نبوده است. گفته می شود مجموعه ای از مسایل و ابهامات جدی مالی که یک مورد ان مورد اشاره قرار گرفت، زمینه برخورد قضایی با این مسئولان شده است.

  نمایندگان سازمان بازرسی استان از مدتی قبل در شهرداری سیرجان مستقر و با بررسی پرونده های مالی، تحقیق خود را پیرامون چگونگی عملکرد دوایر مختلف شهرداری و سازمانهای زیر مجموعه در این زمینه آغاز و نتیجه تحقیقات خود را به دادسرای عمومی و انقالب استان گزارش کردند.

  در همین حال قاضی علیزاده رئیس دادگستری سیرجان روز پنجشنبه با صدور یک اطلاعیه بازداشت ۷ تن از مقامات شورا و شهرداری را تأیید کرد. به گزارش یکی از نشریات محلی استان کرمان در این اطلاعیه آمده است: «بازداشت ۷ تن از مقامات و کارکنان شهرداری و شورا در پی گزارش سازمان محترم بازرسی دایر بر برداشت غیرقانونی از اموال عمومی بوده که از سوی دادسرای مرکز استان صورت گرفته است. بازپرس محترم و نیروهای تحت امر ایشان در حال تحقیق در خصوص دلایل اتهام هستند. سازمان بازرسی بر اساس وظیفه ذاتی خود موضوع را بررسی نموده و گزارش مربوطه را به دادسرا داده است. دادگستری نیز مطابق قوانین رسیدگی و تصمیم نهایی را اتخاذ مینماید و در این خصوص قسمتهای مختلف شهرداری مورد بازرسی قرار گرفته و افراد زیادی بازجویی شده اند. قطعا حریم بیت المال جایگاهی قطعا است که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد و با حفظ اموال عمومی، خدمتگزار و گناهکار از هم جدا شده و برخورد شایسته صورت گیرد. از مدیران و کارکنان محترم شهرداری میخواهم که با آرامش و انگیزه به خدمت ادامه دهند و ضمن نپرداختن به حاشیه ها، قانون را نصب العین خود قرار داده و از مقررات تخطی ننمایند تا در مظان اتهام قرار نگیرند.»

  ترکیب غالب شورای شهر سیرجان به لحاظ سیاسی دارای گرایش اصولگرایی است. اکنون در حالی خبر بازداشت این هفت نفر منتشر شده که چندی قبل رئیس شورای شهرسیرجان با حتمی شدن اعلام تخلف توسط سازمان بازرسی گفته بود که «تخلف در شهرداری یک امر اجتناب ناپدیر است.»

  نکته مهم این است که شهردار و رئیس شورای شهر سیرجان دو نفر از افراد بازداشت شده در جریان تخلفات مالی اخیر هستند که هم کنون در کرمان و تحت بازجویی به سر می برند. به نظر می رسد که احتمال طولانی شدن مدت بازداشت این افراد زیاد باشد چرا که هم اکنون دیگر اعضای شورای شهر سیرجان در پی تعیین سرپرست و همینطور انتخاب شهردار جدید برای این شهرستان هستند.
  خدا کنه…………………

 • در یک کلام این مجموعه شهرداری شامل شهردار،شورای شهر و کارکنان فنی آن توانمندی لازم برای بهره برداری بهینه از بودجه و قابلیت های شهر را از خود نشان نداده اند.بروید ببینید شهردار شاهین شهر با دست خالی از شهرش چی ساخته.بنظر من تنها راه مقابله با این شرایط شناسائی ، تشویق و معرفی افراد متخصص و دلسوز شهر جهت حضور در شورای آتی می باشد.که حداقل خروجی اصلی آن یک شهردار کیفی باشد.به قول معروف از کوزه همان تراود که در اوست.

 • این همه ثروت
  این همه عوارض سنگین
  این همه پول درمان سرطان مردم ماهشهر که به شهرداری میدهند
  نتیجه:——-

 • با شرایط موجود حفظ شهردار ماهشهر اشتباهی راهبردی و غیر قابل جبران است
  این منفعت-حامیان میگن مصلحت-فرصت طلبان است
  باید جراحی سریع انجام داده تا… شهر باقی بماند
  زالوصفتان حداکثر استفاده را از شرایط موجود می کنند

 • باید امور قرارداد ها را بست تا اینقدر حال نده به پیمانکارا ن

 • سندسازی‌ در شهرداری‌های خوزستاندژمان
  در ارتباط با ساختار شهرداری‌ها در کشور ما گفت: در کشور ما شهرداری‌ها حاکمیتی هستند و بخش عمده اعتبارات آنها را دولت تامین می‌کند ولی به عنوان یه نهاد عمومی‌غیر دولتی اقدام می‌کنند، به عبارتی نوعی ساختار شتر مرغی دارند.
  وی با اشاره به مشکل دیگری که باعث تخلف در شهرداری‌ها می‌شود گفت: فرهنگ حاکم بر جامعه یکی دیگر از علل بروز تخلف است، در این نوع از فرهنگ شهرداری‌ها بعنوان یک نهاد حاکمیتی از سوی مردم شناخته می‌شوند و از شهرداری‌ها انتظار دارند تا به آنها خدمات ارزان و گاهاً رایگان ارائه نمایند
  سربازرس سیاسی و قضایی بازرسی استان خوزستان ادامه داد: این در حالی است که یک نهاد غیر دولتی باید از محل درآمدهای خود بقای خود را حفظ و خدمات خود را روز به روز ارتقاع دهد. که این نوع ساختار زمینه تخلفات را برای شهرداری‌ها فراهم کرده است.
  بدنه کارشناسی ضعیف علت تخلفات در شهرداری‌ها
  دژمان در بیان دلیل سوم بروز تخلفات گفت: یکی دیگر از علل بروز تخلفات در شهرداری‌ها بدنه کارشناسی فوق العاده ضعیف و نیروهای ناکارآمد شهرداری‌ها می‌باشد.
  سربازرس سیاسی و قضایی بازرسی استان خوزستان با تأکید بر اینکه عدم تناسب بین تخصص با پست سازمانی در شهرداری‌ها پرنگ تر از سایر نهادها و سازمان‌هاست گفت: برخی از تخلفات صورت گرفته در شهرداری‌ها ناشی از جهل به قانون است.وی افزود: این جهل به قانون ریشه در نیروهای تحمیل شده توسط شورای اسلامی‌شهر و نمایندگان مجلس به ویژه در دوره‌های اول تا سوم شورای‌های اسلامی‌شهر دارد.وی تأکید کرد: به دلیل همان تصمیمات مذکور در حال حاضر تمامی‌شهرداری‌های استان خوزستان به جز بعضی شهرداری‌های برخوردار مانند ماهشهر و آبادان که از محل اعتبارات مالیات بر ارژش افزوده درآمد مناسبی دارند بدهکار هستند.* مردم در انتخاب اعضای شوراهای شهر به توانمندی کمتر توجه کردند
  دژمان اذعان کرد: انتخاب اعضای شوراهای شهر اول تا سوم شهرهای استان توسط مردم، معمولاً بر اساس ملاک‌هایی چون قومیت، همکلاسی، هم زبانی و همشهری بودن صورت گرفت.
  وی افزود: این نوع انتخاب‌ها توانمندی، تخصص و تجربه ملاک نبوده بنابراین منتخبین این چنین انتخاباتی نمی‌توانند تصمیم‌های خوبی را در حوزه مدیریت شهری اتخاذ کنند.دژمان ادامه داد: به عنوان نمونه عرض کنم در مقایسه‌ای که بین شورای اسلامی‌ دور سوم دو کلانشهر اهواز و اصفهان صورت گرفته شورای شهر اصفهان مانند اهواز ۹ عضو داشت که دو نفر از آنها سابقه مدیرکلی و دو نفر سابقه استاندار بودن را داشتند و چهار نفر نیز دارای مدرک دکتری مدیریت شهری بودند.

  وی گفت: اما اگر به منتخبین ما در دور سوم شهر اهواز نگاهی داشته باشیم، می‌بینم نفر اول شورای شهر اهواز یک فرد با مدرک دیپلم بود و همچنین عمده‌ اعضاء هم مدرکشان زیر فوق دیپلم و فاقد سابقه مرتبط در حوزه شهری بودند. بنابراین با یه چنین انتخابهایی نمی‌توان مدیرت شهری علمی‌و مطلوبی مانند شهرهای توسعه یافته کشور داشته باشیم.وی ادامه داد: مردم استان ما بین خوب بودن و توانا بودن تمایز قائل نمی‌شوند و متأسفانه به خوب بودن افراد بیش از توانا بودنشان توجه می‌کنند اما عقیده مردم اصفهان برعکس است و آنها منافع عام را بر منافع خاص خود ترجیح می‌دهند.

  سربازرس سیاسی و قضایی بازرسی استان خوزستان یادآور شد: یکی از مشکلات خیلی حادی که تخلفات زیادی را موجب می‌شود این است که طرح جامع تفضیلی اغلب شهرهای استان قدیمی‌بوده و بازنگری نشده است.

  وی ادامه داد: کاربری‌های عمومی‌و سرانه خدماتی متناسب با جمعیت شهرها وجود ندارد و بنابراین بخشی از تغییر کاربری‌ها و تخلفات شهرداری‌ها نیز به همین دلیل انجام می‌شود.

 • پادگان ها در شهر جنبه حیاتی دارند
  هم از شهر و هم از مرز دفاع میکنند
  پادگان عظیم منطقه سوم ندسا بندرماهشهر بیانگر موقعیت استراتژیک این شهر است
  متاسفانه در دهه گذشته پول های نامشروع و خلاف صنعت حمل و نقل بندر امام خمینی (وزیر کشور: پول های کثیف) باعث تغییر مرز بین ۲ شهر شد و افراد متظاهری که از نام خمینی کبیر جهت برآورده کردن اهداف شوم و ضد میهنی خود استفاده کرده و می کنند باعث این عمل خلاف شدند
  قطعا فرزندان راستین خمینی و امام خامنه ای با این متظاهران و منافقان برخورد عبرت آموزی خواهند نمود و …

 • چرا روزگار این شهر را تیره و تار کرده اید
  کیفیت صفر
  احساس مسئولیت ول

 • چه کسی معماری ناحیه را از بین برد
  چرا جوب های طرح جامع جمع آوری آب باران منش گشتین

 • واحد درآمد و مالی
  در سیطره دلالان است

 • معماری ماهشهر وحشی و مضطرب است
  بی نظمی و گل منگلی گیج کننده است

 • خاطره انگیز ترین تنگاره-محله و خیابون بندرماهشهر کدامه؟
  شهرسازی ماهشهر از خواب بیدار شود

 • باید بکمک خلاقیت و تفکر کارشناسان طراحی شهری-مدیریت شهری و برنامه ریزی شهری از وضعیت موجود عبور کنیم
  متاسفانه کارشناسان شهرداری چون با .. آمدند سرکار توانایی ندارند
  والله برابر کدام ضابطه شهرسازی در خیابان ۲۲ بهمن که نقطه کور ترافیکی است به دهها مغازه مجوز ساخت می دادند
  شاید بده و بستون بوده

 • شهروندان و مسئولان باید حس تعلق به بندرماهشهر داشته باشند
  متاسفانه ساکنان ماهشهر در برابر حوادث شهر خود خنثی و بی خیال هستند

 • از نقل قولی ک از جناب کمایی فرکودید مشخصه ک جای بحث نیست
  کار درستی کرده قبول ولی چرا نمیتونه ابگیریش کنه
  چون بوی فاضلاب شهر رو برمیداره
  درمورد سیتی سنتر هم از سرمایه گذار و گره ترافیکی و جابجایی اتش نشانی بگذریم کاره درستی کرده ۲۰ ولی مهمتراز اونم بود . چهارتا دستشویی عمومی تو شهربسازن .
  این موجود زنده الان به همه اعضاش به یک تناسب رسیدگی شده لابد
  الان اینقدر تو کارهای زیربنایی جلو ر فتیم که نیاز شهر هتل بوده
  کم هتلدار بخش خصوصی ورشکسته داریم که این هتل هم بیات نور علی نور میشه
  مشکل اینجاست که خودمون به حرفای خودمون اعتقادی نداره
  کارهای زیربنایی رو میگن رسیدگی به اعضا جناب مهندس شهرساز
  مسدود کردن فاضلاب شهری رو میگن زیربنایی
  بهبود ساختار ترافیک و حمل نقل شهری رو میگن زیربنایی
  یه خط اتوبوس رانی میزاشتن برای زنجیر و شهرک مدنی بهش میگن زیرسازی
  بله همه راست میگن
  فعلن که ایشون تصمیم گیرنده است ما هم داریم سر خودمون رو زیادی دررد میاریم برادر

 • لطفا از پروژه پل طالقانى هم گزارش تهیه کنید

 • کمایی درست گفته
  خورنا می توانستید ایرادات جاده سلامت را با کار کارشناسی و ارائه راه کار اصلاح بیان می فرمودید
  تو ماهشهر -سربندر-چمران و مناطق ویژه ماهشهر هزاران تخلف و هزاران میلیارد داره حیف و میل میشه
  فقط شهرداری ماهشهر و کمایی و نظارت گرفتید
  عدالت علوی خوبه نه حکومت اموی!؟

 • حسین آقا
  عملکرد شهردار در هزینه بندر سیف-خور- بسیار کار درستی است
  نباید پوپولیست بود
  شهر باید با دانش طراحی،برنامه ریزی و مدیریت شهری اداره شود و باید شهر را همانند موجود زنده دانست که هیچ عضوی از آن مورد غفلت واقع نشود
  این کار کمایی ۲۰ بیست است
  پوزش حسین جان

 • جناب صداقت
  اول که همه طرح های اجرا شده توسط شهرداری بلحاظ نیاز شهری واقعن مورد نیاز بودن اما در اولویت نبودن
  هتل در اولویت بود ؟
  مجتمع تجاری در اولویت بود ؟
  این همه هزینه که از اوتوبان ۱۷ شهریور به سمت اسکله که حدود ۳ کیلومتره و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته اگر توی شهر اجرا میشد بهتر نبود
  دقیقن منم توی گزارش خودندم که مبحث این گزارش عدم هزینه روی طرح های زیربناییه
  طرح های حمل و نقل شهری یا همون اوتوبوس رانی جز طرح های زیربنایی محسوب میشه ولی وسعت دیدشون این رو نمیبینه …
  اونا طرح های ۱۰۰ ملیونی میبینن
  حالا اگر بشه یه طرح اوتوبوس رانی رو با ۱۰۰ ملیون اجرا کنن مطمئن باش ۲۰ تا اجرا میکردن

  • دوست عزیز و خوش قلم. همه چیز را سیاه نبینیم. نمی دانم شما تا الان سمت اجرایی داشته اید یا خیر؟ ولی انجام هر پروژه‌ای هزار پیچ و خم دارد که آدم را پیر می کند و موها را سپید. امیدوارم بحثهای اینچنینی باعث پویایی و پیشرفت در شهرمان شود . خدا یارتان

 • یعنی اجرای یک لوپ اینقدر سخت بود ک اینطوری طراحیش کردن ….
  خداییش ضعف بی سوادی در طرح های این شهر داره غوغا میکنه
  یه طرح درست و درمون اجرا نشده
  طرح زیربنایی که صفر
  طرح این پل که ورودی نداره !!!
  من این عکسو دیدم یه طرح دیگه به ذهنم اومد.
  میگم اصلن میشد ورودی ماهشهر رو از ورودی بعدی بزارن اینطوری میشد جاده سلامت رو مستقیم به پل وصل کنن
  چرا کسی قبل از شروع طرح تو این شهر فکر نمیکنه ..
  چرا اول کار میکنن بعدش فکر میکنن !!!!

 • شایع ترین مصادیق فساد در دو حوزه مالی و شهرسازی شامل تغییر کاربری، افزایش تراکم، پرداخت ها و قراردادهای پیمانکاری بدون طی روال قانونی می شود که با ایجاد «دیوان محاسبات شهری»، «کمیته مبارزه با فساد شهری» و « تشکیل کارگروه ویژه برای شفاف سازی نحوه واگذاری پروژه های عمرانی» قابل پیگیری، نظارت و مقابله است.
  شورا ی ماهشهر اقدام فرمائید

 • قانون مداری یا تبعیض مداری… کدامیک؟!

  آیا می شود با اکتفا به حضور یک مسئول در راهپیمایی ۲۲ بهمن یا حضور پر رنگ او در نماز جمعه و یا حضور در همایش های دینی و یا نسبت فامیلی یک مدیر با شهدا و صالحین به راحتی از بررسی حوزه مدیریتی او گذشت؟

 • ۱۹ مصداق فساد در سیستم مدیریت شهری
  اگر برای بسته شدن دریچه های فساد در دو نقطه تولیدی آنها یعنی حوزه های شهرسازی و مالی در شهرداری عزم جدی وجود داشته باشد طی دو مرحله اصلی ضروری باشد.
  در این دو حوزه تخلف در شهرداری ماهشهر بیداد می کند

 • فقط شهرداری این چنین است؟

 • سلام علیکم.امیدوارم مامسلمانها درامرمعیشت خود روزی به این نتیجه برسیم که واقعادرست واصولی درخدمت همدیگرباشیم.مثلامسول محترم ازنقددلسوزان ناراحت نشود ویااینکه منتقدان هم انصاف رارعایت کنند.
  اماواقعاازته دل برتمامی مسولینی که درماهشهر به عنوان نوکر این ملت شریف استخدام شده ه اندولی درست خدمت رسانی نمی کنندنفرین میفرستم.

 • آقاجان توی ماهشهر هر کس سمت بگیره خودبخود روزگار خرابش می کنه . باید با اطرافیان به قول معروف قاطی شود

 • درفرمانداری چی
  بازار و بازرگانی؟
  آب و برق؟
  چرا فقط به شهرداری گیر دادید؟

 • شهروندان باید نسبت به شهرشان احساس مسئولیت کنند
  شهردار گناهی نداره
  مسئولان ادارات ماهشهر که از شوشتر-دزفول-آبادان آمدند ماهشهر و این شهر سکوی پرتابشان شده چی؟
  می… می… ارتقاء می یابد و بعد با لوحه های تقدیر و هزاران سکه تقدیر می شوند
  کی مردم بومی ماهشهر به آنها اعتراض کردند
  تازه حلوا حلوا-آقا اقاش هم میکنند

 • عملکرد شهرداری در پروژه پل و سایر پروژه های جاری به لحاظ فنی و اقتصادی و چشم انداز شهری قابل دفاع است. بنده ایراد فعلی و متاسفانه بزرگ شهر را نداشتن سیستم پویای خط واحد اتوبوسرانی برای مسیرهای شهرک مدنی زنجیر و طالقانی و کاریابی می دانم که باید رفع شود سایر مسیرها به دلیل وجود شهروندان الحمدالله دارای تمکن متوسط به بالا و داشتن وسایل شخصی ونزدیک بودن به مرکز شهر نیازبه اتوبوسرانی ندارند

 • عیب از ماست
  هرشهرداری بیاد همین است

 • همایش دوچرخه‌سواری کودکان در یزد برگزار می‌شود

  همایش دوچرخه سواری این بار ویژه کودکان از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد در پارک کوهستان برگزار می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، همایش دوچرخه سواری کودکان از برنامه‌هایی است که با شعار «دنیا با لبخند کودکان زیباست» اجرا می‌شود.

 • برگزاری جلسه هم اندیشی ترویج دوچرخه سواری در شهرداری یزد

  در جلسه هم اندیشی رونق دوچرخه سواری مقرر شد علاوه بر ترویج فرهنگ این ورزش، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد نیز به عنوان رئیس هیئت دوچرخه سواری شهرستان معرفی شود.
  در ماهشهر جای برای دوچرخه سواری درست کردی؟
  یا نه خودرو اروندی بخریم!

 • پلمپ ساختمان تجاری در منطقه دو

  مأمورین اجرائیات منطقه دو ، ساختمان تجاری بدون مجوز را در خیابان کاشانی پلمپ نمودند.

  به گزارش روابط عمومی منطقه دو ، در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز ، مأمورین اجرائیات منطقه دو با همکاری مأمورین انتظامی یک باب ساختمان تجاری واقع در خیابان کاشانی روبروی پمپ بنزین که بر خلاف مفاد پروانه و بدون رعایت گذر بندی، پارکینگ مورد نیاز و عدم رعایت آیین نامه ۲۸۰۰ اقدام به ساخت طبقه اول و دوم نموده است را تا تعیین تکلیف قطعی پرونده در کمیسیون ماده صد با اخذ حکم قضایی تعطیل و پلمپ نمودند. آقای فرامرز رمضانی مدیر منطقه دو شهرداری یزد به شهروندان یادآوری نمود قبل از هر گونه ساخت و ساز ضمن مراجعه به شهرداری نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام نمایند.
  در ماهشهر که معلومه اجرائیات چکار میکنه

 • فرزند با عیار ۲۴» موضوع نشست هفدهم سلسله نشست‌های سبک زندگی

  به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد این هفته هفدهمین نشست از سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی در یزد با موضوع (فرزند با عیار ۲۴) با حضور حجت الاسلام استاد سجاد طاهری از کارشناسان برجسته خانواده برگزار می‌شود.

  نشست هفدهم قرار است روز سه‌شنبه ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۸:۰۰در فرهنگسرای شهرداری یزد، محل دائمی برگزاری سلسله نشست‌های موضوعی سبک زندگی واقع در بلوار شهید صدوقی (ره) برگزار شود.

  علاقمندان به شرکت در این نشست‌ها می‌توانند هر هفته با ارسال عدد ۲۲۲ به سامانه ۳۰۰۰۶۱۵۹ نسبت به ثبت نام و حضور رایگان در این مراسم اقدام کنند.

  در طول ۱۶ نشست گذشته که با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه از یزد، قم، تهران و سایر استان‌ها برگزار شده، «آداب همسرداری»، «روش‌های تربیتی
  برای فرزندان»، «چند تغییر برای زندگی بهتر»، «چرا عشق، هیجان و استرس»، «زندگی با طعم رسانه»، «رازهای زندگی موفق»،<> و …. مورد بررسی قرار گرفته است.

  ماهشهر چرا نه؟

 • برای اولین بار در ایران: بهره برداری از پل عابر پیاده با امکانات ویژه از سوی شهرداری یزد

  برای اولین بار پل عابر پیاده با امکانات ویژه و با صرف هزینه ای بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی، در ابتدای بلوار طالقانی از طرف میدان آزادی مورد بهره برداری قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری یزد پل عابرپیاده مکانیزه با شرایط ویژه که دارای چهارپله برقی، سیستم های سرمایش و گرمایش، صوت و دوربین مداربسته می باشد با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

  خاطرنشان می شود این پل عابرپیاده که در ابتدای بلوار طالقانی یزد از طرف میدان آزادی احداث شده، در نوع خود اولین نمونه ایست که در ایران به اجرا در آمده و بدنه داخلی آن از mdf و سقف آن از کناف و پوشش کف آن از گلیم می باشد.

  شایان ذکر اینکه نمای بیرونی پل عابر پیاده مذکور از سنگ ساخته شده است.

  این پل که بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد ریال احداث نموده و تا هفت سال اجازه بهره برداری از آن را دارد، علاوه بر تأمین مسیر عبور امن برای عابران پیاده، کاربریهایی از قبیل تبلیغات بیلبوردی و امکان برپایی گالری های نقاشی و عکاسی نیز دارد.

  گفتنی است ساعت کار این پل که ۴۰ متر طول و چهار متر عرض دارد از ساعت ۷ تا ۲۳:۳۰ می باشد.
  ماهشهر چی کم داره که اینطور نباشه

 • فرمایشاتون درست
  ولی فقط کمایی مقصره
  شهردارهای قبلی چی
  گلمرادی-آبادیان-دغاغله-اصلاحی….
  مافیایی هزار سر شهرداری ویا شورای… چی؟ چرا بی انصافی میکنید
  حتی شهروندان که بی خیال شدند مقصر وضع موجودند

 • شهرداری و شهردار با بی مسولیتی تمام و عدم درک واقعیت های شهر صرفا در پی حفظ موقعیت خود هستند و واقعا این وضع شهر جای خجالت دارد و واسفا برای شورای منفعل!!!

 • کاکا تاته از آفریقای جنوبی برای خور پمپ خریداری کردند هنوز به ماهشهر نرسیده آقای کمایی شهردار خیلی عزیز ماهشهر پی گیر کاره وشبانه روزی داره تلاش خودش را می کنه بنده خدا .آقای کمایی خسته غم نباشی

 • شهرداری ماهشهر دوساله که تعطیل باین پروژه بی کیفت که اگراجرانکنن بهتره اصلاناظرکارندارندخدایی به پروژه بی کیفیت که میشود ساله تمومش کردچهارسال لفتش دادن آخرش هم بیاوببین چه بدو کیفیت کارکردندهنوزپابرجاست رسمی نشده دارن دوباره بازسازی میکنن

 • سلام .آقاجان مدیریت توی شهرداری= صفر…. مهندسی=صفر…. فنی=صفر…. شهرسازی=صفر…. دیگه تا آخرش بروید

 • چهار بار افتتاح
  بابا وقتی ته ته. پروژه هاشون جدوله. کفپوشه باید ۲۰ بار افتتاح. کننن
  پروژه ساحل سازی خور رو مگه افتااح. نکردن چرا ابگیریش نمیکنن نکنه میخوان یهو سوپرایزمون کنن

 • خورنا دستت درد نکنه
  حضرت علی می فرمایند قول الحق حتی علی انفسکم
  شهامتتان در گفتن حقایق ستودنی است
  نکته جالبی بود صد تا پروژه صدملیونی
  اما دریغ از یک طرح زیربنایی
  مگه چندبار ی. پل رو افتتاح کردن ؟؟
  این پل ک تازه ساخته جاده هم تازه ساخته پس چرا فکری برای اتصالش نکردن باید بریم دور قمری بزنیم.

 • شهرداری ماهشهر مشکل ساختاری دارد
  کارشناسان آن اکثرا با سفارش عمه و خاله مشغول بکار شدند
  برنامه ریزی جایگاهی ندارد
  آن موقع حضرتعالی دنبال رعایت معیارهای شهرسازی و مدیریتی هستید!

 • درود خدا بر شما باد