سکوت مسئولان پتروشیمی مارون در خصوص توقف پروژه «بزرگترین پارک آبی کشور» در بندرماهشهر/ چرا به مردم امید واهی دادید؟!/ آقایان! مردم از شما نا امیدند

خورنا – علی چاروسائی: در تاریخ ششم شهریورماه سال گذشته، با حضور مسئولان شهرستان بزرگترین پارک آبی کشور در بندرماهشهر کلنگ زنی شد و امروز با گذشت ۱ سال و دو ماه از این کلنگ زنی، آجری روی آجر اضاف نشده است.

به گزارش خورنا از بندرماهشهر، در تاریخ ششم شهریورماه سال گذشته و با حضور مسئولان شهرستان بزگترین پارک آبی  کشور در مراسمی پر سر و صدا و با تلیغاتی وسیع و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان و با سرمایه گذاری پتروشیمی مارون، در بندرماهشهر کلنگ زنی شد و نوید آینده ای سرشار از توسعه را به شهروندان بندرماهشهر در حوزه تفریحات آبی میداد.

این پروژه که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های بخش خصوصی در جنوب کشور نیز محسوب میشد، حالا با گذشت بیش از یک سال از کلنگ زنی آن، به طرحی متروکه و بیشتر تبلیغاتی تبدیل شده است. پتروشیمی مارون نیز معلوم نیست چرا در این خصوص و علیرغم درخواست رسانه ها، سیاست سکوت را درپیش گرفته است.

حسین عیسی زاده، دبیر کمیته سرمایه گذاری بندرماهشهر، در روز افتتاحیه این پروژه در گفتگو با خبرنگار خورنا بیان کرده بود: این پارک آبی(سرزمین موجهای آبی) حدود ۳ برابر پروژه سرزمین موجهای آبی در مشهد مقدس است و به نوبه خود یکی از بینظیرترین پروژه های کشوری است که دارای امکانات ورزشی و آبی بسیار مناسبی خواهد بود. احداث این پارک آبی با ۹هکتار مساحت که جهت احداث آن ۶ میلیارد تومان توسط پتروشیمی مارون هزینه شده است برای توسعه سرمایه گذاری بیشتر در آن به ۱۰ میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

کلنگ

اما آقای عیسی زاده به عنوان دبیر کمیته سرمایه گذاری شهرستان بندرماهشهر، امروز و پس از گذشت یک سال و دو ماه از روز کلنگ زنی، در خصوص سرانجام این پروژه که نور امیدی در دل مردم روشن کرده بود، صحبتی نکرده است.

سید رحیم شریف موسوی، مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون در روز افتتاح این پروژه گفته بود: با توجه به محرومیت‌های منطقه و بمنظور ایجاد روحیه نشاط و تندرستی در میان اقشار مختلف مردم، امروز شاهد کلنگ زنی بزرگ‌ترین پارک آبی در جنوب کشور می‌باشیم. این پارک آبی (سرزمین موجهای آبی) حدود ۳ برابر پروژه سرزمین موجهای آبی در مشهد مقدس است و به نوبه خود یکی از بینظیر‌ترین پروژه‌های کشوری است که دارای امکانات ورزشی و آبی بسیار مناسبی خواهد بود. احداث این پارک آبی با ۹هکتار مساحت که جهت احداث آن ۶ میلیارد تومان توسط پتروشیمی مارون هزینه شده است برای توسعه سرمایه گذاری بیشتر در آن به ۱۰ میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

علیرغم اینکه مدیرعامل مارون در روز کلتگ زنی اعلام کرده بود این پروژه ۹ هکتار است، اما ۶ ماه پس از کلنگ زنی این مساحب آب رفت و به ۵ هکتار تقلیل یافت. این اولین انحراف در پروژه بود. رفته رفته گرد فراموشی روی این پروژه نشست و مسئولان هم صدایش را در نیاوردند تا این پروژه از مطالبات مردم خارج شود.

این وسط اما چند مسئله باقی ماند!

اول اینکه هزینه ای که برای این پروژه توسط پتروشیمی مارون تخصیص داده شده بود، کجا رفت؟! آیا از شرکت خارج شد یا اصولا مارون قصد خروج این پول از شرکت را نداشت و همه چیز تبلیغاتی بود؟!

دوم اینکه مگر میشود طرح با این عظمت بدون تحقیقات و مطالعات انجام شده باشد که چند ماه پس از کلنگ زنی، مسئولان همچنان میگویند پروژه در حال مطالعات است؟! اصولا زمانی کلنگ یک پروژه به زمین میخورد که مطالعات به پایان رسیده باشد و نتیجه نهایی به دست آمده باشد. کلنگ یعنی پروژه وارد فاز اجرایی و احداث شده است.

سوم اینکه اگر این پروژه قرار است انجام نشود _که ظواهر امر اینچنین میگویند_ پس چرا ده ها میلیون تومان هزینه تبلیغات این پروژه شد؟! چرا بیش از یک ماه ده ها بیلبورد در مهمترین نقاط شهر اهواز که هزینه اجاره هرکدام از آنها در طول یک ماه حدود ۸الی ۱۰ میلیون تومان است، نصب شد و خبر از احداث بزرگترین پارک آبی کشور در ماهشهر توسط پتروشیمی مارون داد؟! اصلا چه نیازی به تبلیغات میلیونی در اهواز بود آن هم برای طرحی که تازه کلنگ خورده!؟ اگر ۳۰-۴۰ میلیون تومان برای پتروشیمی مارون پولی نیست، ماهشهر به شدت نیازمند این پولهای خرد است. چرا پول بیت المال را اینطور هدر دادید آن هم برای هیج؟!

چهارم اینکه چه کسی مسئولیت ناامیدی مردم و ناراحتی دل های هزاران جوان که به این مرکز تفریحی دل خوش کرده بودند را خواهد داد؟! چه کسی پاسخ ناامیدی و بی اعتمادی مردم از قول و قرارهای مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی را خواهد داد؟!  چه کسی میتواند اعتماد مردم به قول و قرارهای مسئولان را ترمیم کند؟! کسی میداند هزینه بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان چقدر خواهد بود؟!

متاسفانه مسئولان شهرستان و مدیریت شرکت پتروشیمی مارون که سرمایه گذار این پروژه میباشند، و همه آنها در هنگام کلنگ زنی سعی در مصادره پروژه به نام خود داشتند، اکنون استراتژی سکوت را در پیش گرفته اند و پاسخگوی اذهان مشوش شهروندان نیستند.

این وظیفه مدیران شهرستان و شرکتهاست که مردم را از آنچه در اطراف آنها میگذرد مطلع کنند. اطلاع رسانی در هنگام کلنگ زنی و افتتاح کافی نیست. مردم میخواهند در ماجرای روند اجرائیات باشند و این بی توجهی مسئولان به حق مردم، باعث تشویش اذهان عمومی است.

پروژه میلیاردی و عظیم پارک آبی بندرماهشهر در فضای مجازی بین شهروندان بندرماهشهری دستمایه طنز و تمسخر شده است و آنها امیدی به افتتاح آن ندارند.

پیشنهاد میشود مسئولان در نشستی عمومی حضور پیدا کنند و یک بار برای همیشه تکلیف این پروژه را برای مردم روشن کنند. اگر دیگر قرار نیست اجرایی شود، ضمن عذر خواهی از مردم این موضوع به طور شفاف اعلام شود. و اگر قرار است اجرایی شود، روند اجرای پروژه و زمان بندی اجرا و مراحل کار برای مردم شفاف شود.

پایگاه خبری خورنا تا مشخص شدن تکلیف این پروژه، سلسله گزارشات میدانی خود را در این خصوص ارائه خواهد داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • درود بر شما آقای قنواتی.. واقعا همینطوره حتی تو قضیه ساخت فرودگاه ماهشهر همین ایشون و نعمت زاده گفتن فرودگاه این شهر باید نصف بشه و همینطورم شد!!!!!

 • زنگنه روباه پیر صنعت نفت…. همیشه به ماهشهر و خوزستان بحالت تحقیر آمیر نگاه میکرد

 • درآمد سالیانه پتروشیمی مارون حدوداً برابر بودجه عمرانی ۲۰ استان کشور است،حالا اگر یه تفریحات آبی برای مردمی که بابت آلودگی های این شرکت ها رنگ و روشون شده زرد مثل زردچوبه و دچار هزاران بیماری صعب العلاج شده اند می ساخت ،خیلی کار زیادی بود براشون،بودجه اختصاصی این پروژه فقط درآمد چند ساعتشون بود.اینها باید ضربتی شروع به ساخت می کردند،که ظاهراً از همون ابتدا از تو خود ماهشهر سنگ اندازیهائی صورت گرفته،حالا هم حتماً بگوش زنگنه رسیده ،یه تشری رفته برای مدیر عامل مارون،نمی خوام زیر دلتون را خالی کنم ولی مطمئن باشید تا زنگنه وزیر نفته استخر بی استخر.زمانی که نعمت زاده مدیر پتروشیمی بود پشت سرهم برای منافع و اسم و رسم خودش مرتب پتروشیمی می ساخت و اطرافیانش جزء …… (همه چی) بودند،به این ملت آلودگی می داد،اما وقتی مثلاً یه طرح زیر بنائی مثلاً فرودگاه می خواست در ماهشهر ساخته بشه ،می گفت طرح را هر چقدر می توانید کوچیک کنید،اینهم از سر ماهشهر زیاده ،حتی پل پتروشیمی را هم نصف کرد،که بعدها مجبور شدند بزرگترش کنند.خلاصه اینها گاو را فقط می خوان شیرشو بدوشند.سرانجام مسجد سلیمان را ببینید،همین روند برای ماهشهر دنبال میشه،باید همشهریان در صحنه باشند و پیگیر.هر چند قصد ارسال علائم منفی را ندارم،ولی عمراً حریف پروپاگاندای زنگنه بشیم.

 • درود بر شرفت همولاتی..احسنت

 • در شهر ما کم نیست ازاین طرحها که با بوق کرنا وکلنگ نوار پیچ شده وفیلم عکس درآلبوم خاطرات جای می گیرد وگروهی ازاین پشم کلاهی نمدین درست
  می کنند وبدیگران فخر می فروشند
  بعد ازآن کلنگ را رها می کنند زنگ می
  زند حتی نوار روبان قرمزش هم رنگ می دهد اما کسی اهمیت نمی دهد یادتان هست افتتاح رادیوی صدای ماهشهر صدایش در نیامده در گلو خفه شد از آقای حاج حبیب نماینده ی محترم سوال می کنم آقای شهردار محترم رئیس شورای شهر فرماندار محترم ومسئول
  استانی که نمادین رادیو صدای ماهشهر را افتتاح کردند درست است شاید خیلی
  از همشهریها در جریان این رادیو نباشند
  ولی مسئولین می دانند چه می گویم
  یا پروژه ی اسکله تجاری ماهشهر وبازار
  ته لنجی ماهشهر مگر چند نسل باید طول
  بکشد تا همچین طرحهایی به نتیجه برسد
  مثل جاده ماهشهر هندیجان تا الآن چند نماینده پای این پروژه ی در دست اقدام
  نشسته اند ولاکپشت وار نظاره گر کارند
  مسئولین شهر ما استاد وعده و وعیدند
  از شهر دار تهران یاد بگیرید برای تهران
  طرح مترو دادند از خارج در این وضعیت
  تحریم دستگاه حفاری خریدند با هزار مشکل حفاری کردندومترو به بهره برداری رسید من عینکی هستم تا آنجا که بیاد دارم در مسیر این راه نه تونلی وجود
  دارد ونه کوه وگردنه ای تنها چیزی که می خواهد هم صدا شدن مسئولین شهری
  و استانی را می طلبد که باید همت کنند
  تازه جاده ای مثل جاده ی ماهشهر هندیجان باید جزء طرحهای ملی باشد
  چون استفاده ی تجاری و فرا استانی دارد
  به امید همت مسئولین در گره گشایی
  مشکلات شهری

 • اینا خدمت گزارای جیب خودشان هستند .

 • آقا ما اگه این خدمتگزارای تو ماهشهر رو نخایم کیو باید ببینیم؟؟؟!!!!

 • یعنی این شما که دلیلشو نمیدونی پس لطفا دیگران رو در قبال خواسته های مدنیشان نکوهش نکن برادر و لطف کن بجای اون مسئولینی که خودتان فرمودین، دفاعیه مرقوم نفرما… در مورد پاسخ اون عزیزان باصطلاح مسئول هم باید بعرض برسانم که دلیلش اینه که همه بودجه های در نظر گرفته شده از سوی منطقه ویژه، بدلیل ناتوانی نماینده محترم و مسئولین ماهشهر فعلا جلوش گرفته شده و افتاده دست استانداری که از اونجا بین ماهشهر و سربندر تقسیم بشه موضوعی که هیچوقت این نامسئولین بشما و افکار عمومی گفته نخواهد شد!!!!حالا دنبال پاسخ مسئولین بگرد مهندس جان و بعدش ادعا بفرما که موضوع نباید دستاویز انتقاد نابجا از خدمتگزاران شود(!!!)

 • دوست عزیز ماهشهری. سلام. بنده علت عدم اجرای پروژه استخر موج را نمی دانم بنابراین نمی توان فقط مسوولین شهر را مقصر دانست. پتروشیمی ها باید به شهر کمک کنند و کمکهایشان باید در مسیر درست هدایت شود. ای کاش بحث ها بر سر این موضوع معطوف میشد. قطعا شرکت مارون و مسئولان شهر و نماینده مردم باید جواب بدهند. بهتر است اول پاسخ ایشان را بخواهیم و بشنویم بعدا قضاوت کنیم. این موضوع نباید دستاویز انتقاد نابجا از خدمتگزاران شود. درود

 • بهروز جان معلومه داری سنگ مسئولین پتروشیمی رو به سینه میزنی..اینجور که شما میفرمایی ماهشهر باید بیخیال کمکهای صنایع پتورشیمی بشن درحالیکه طبق مصوبات قانونی و لازم الاجرا، این صنایع موظفن درصدی از درآمدهاشونو به بهداشت و خدمات اجتماعی و تفریحی و علمی فرهنگی تخصیص بدن حالا شما این وسط کاسه از آش داغتر شدی که چی؟؟!!!!خوب شد شما از مدیران پتروشیمی نیستی و گرنه از ما ماهشهریا مالیات هم میگرفتی!!!!
  ضمنا این پروژه کجاش معلوم نبود که زیر سوال میبریدش؟؟؟ بودجش که تعیین شده بود و طرح نقشه و توجیهات فنی و اقتصادیشم که مورد تایید مسئولین حتی توی NPC هم بود حالا شما با چه مدرک و ادله ای انکار میکنی؟؟؟!!!
  تا چهار تا عوامل نفوذی مثه شما هست خب معلومه که شهر همینجور عقب نگهداشته میشه یه کم وجدانی فکر کن برادر ببین کی غرض ورزی شخصی میکنه؟ شما طرفدار مدیران پتروشیمی یا این جماعت مفلوک و محروم؟

 • برادر فراز. نباید عدم انجام یک پروژه تفریحی که هیچ چیزش هم معلوم نبوده و نیست باعث زیر سوال بردن مسؤلان شهری و استانی آن هم به شکل هجمه و مغرضانه شود. نماینده منتخب رای مردم چند شهرستان است. شهردار منتخب شورایی است که از طرف مردم انتخاب می شوند. البته که انتقاد و پرسش حق همین مزدم است اما آیا سوالات و خواسته ها فنی است یا غرض ورزانه و شخصی؟ کمی بیاندیشیم.

 • آقای بهروز الف شما که نماینده شهر را ایثارگرومایه افتخار میدانید !! اگر کسی مسوولیتی را قبول میکند باید توانایی انجامش را هم داشته باشد وقتی نماینده نتونه از حق مردم دفاع کنه هر چه چقدر از نظر اخلاقی خوب باشه کفایت
  نمیکنه متاسفانه مسولین شهر دانش و تخصص کافی رو برای اداره و حل مشکلات شهر رو ندارند به این دلیل که یک
  شهر صنعتی مثل ماهشهر نباید حال و روزش این باشه از وجود دریا چه استفاده میکنم؟از زمینهای قابل کشت فراوان
  اطراف شهر چه استفاده ای میکنم؟ صنعت پتروشیمی که بماند تمام آلوده گی و مشکلاتش مال ماست و اون نماینده ای که ازش دفاع میکنی چه برنامه ای برای حل مشکل بیکاریٍ،فضای آموزشی،مکانهای تفریحی، زیرساختهای شهر و …
  با صنایع پتروشیمی انجام داده .باید باید پتروشیمی را موظف کرد که یک هر کدام یکی از مشکلات شهر را برطرف کنند
  حق این شهر این نیست .
  پتروشیمی مارون هم که قرار بود یک مکان تفریحی بسازه فقط ازش تبلیغ دیدیم ! حالا بگو مسولین ما با خدا و مومنن
  ببین شاید با دعا تونستن مشکلات را حل کنند

 • ای خاک من سرمون با ای مسئولل بی عرضه

 • جناب صداقت این که میگین کسی سرویس بهداشتی ساخت خراب نکنن یعنی اینکه از اینکه میترسیم افرادی بی فرهنگ و محدود و انگشت شمار سرویسو خراب کنن پس نسازیم ..
  توی همین شهرهای کوچیک هم اومدن بهره برداری از سرویس بهداشتی ها رو دادن به یه بخش خصوصی
  فکر کنم شما هم زیاد دیدین که چطوری دارن نگهداری میکنن ازشون
  تفکرات رو باید به روز کرد .. اینکه حرکتی نکنیم چون ۲ درصد یا کمتر فرهنگشو ندارن به نظرم تفکر نادرستیه
  اون دو درصد یا کمتر هم باید ببینن تا یاد بگیرن
  الان توی این شهر اگر فرهنگی نیست باید فرهنگ سازی کنیم ولی ابزار و پول دسته آدم های دیگه است ..
  جوانای بومی این شهر در حد توانشون خیلی زحمت کشیدن دو سال دویدن ولی تفکرات و متاسفانه برخی مسائل عرصه رو برهمشون تنگ کرد … هروقت اقایون بجای سیتی سنتر و هتل اومدن یه طرح مناسب اجرا کنن ما هم تشکر میکنیم
  گرچه با این نوع تفکر بسته و من گرایی ها نمیشه

  • اینکه می‌گویید اگرعده کمی فرهنگ نگهداری از امکانات عمومی ندارند پس نسازیم . اشاره درستی دارید کاملا درست ومنطقی. ولی برای فرهنگ سازی چه کرده ایم؟ نقش شهروندان بومی چیست؟ انرژی مسوولان را صرف پاسخگویی های تکراری نکنیم. انقدر بسازیم که عده اندک که فرهنگ صحیح استفاده ازالزامات شهری ندارند خسته شوند

 • الان دو ساله که جلو اومدن برادر
  تو گوگل سرچ کنید این جمله رو
  مسئولان بندرماهشهر طراحان و معماران بومی را دریابند /ده ها ایده ناب به همراه طرح توجیهی خاک میخورد
  اگر به خودمان اجازه میدیم انتقاد کنیم واسه اینکه دوستانه اومدیم جلو این مصاحبه رو بخونید متوجه میشید که جوانان بومی اومدن جلو همه اش هم از درآمد شخصی هزینه کردن و برخی طرح ها مثل طرح اجرای کمربند سبز با مطالعات نوع گونه گیاهی به همراه …. اهدا شد ولی نه تنها حمایت نشد بلکه برخورد نامناسبی شد .
  هرکسی دوست داره واسه زیبایی شهر خودش طرح بده ولی یکم تحقیق کنید میبینید که طرح این دوستان الان توی شهرهای هندیجان و شادگان و …. داره اجرا میشه .
  درجایی که همه کج کج راه میرن یکی که صاف راه میره رو به باد تمسخر میگیرن
  توی این شهر نه تنها تفکرات فنی و مهندسی به روز نیست بلکه کسانی که میان و علمشون رو رایگان در خدمت شهر میزارن رو …..
  اگر حرفی زدیم و چیزی گفتیم چون دلمون سوخته … چون فضای حضور این دوستان فراهم نشد .. بلکه هرکسی رو به شکلی از این حرکت خودجوش منصرف کردن ..
  شاید روزی برسه که امکانات حضورشون فراهم بشه ولی اون روز هیچ تضمینی وجود نداره که این درآمد همچنان در سیستم شهرداری وجود داشته باشه ….
  ترس ما اینه که روزی برسه که چشمه درآمد مالی این شهر خشک بشه و اون موقع برای هرکاری دیره

  • حرفهایتان متین ولی کسانی که زیاد حرف می زنند اهل عمل نیستند… درود

 • انشاالله
  درست میشه

 • دوسا عزیز بعد از اینکه این ادرس رو دیدی برو ببین تک تک پرو‍ژه های آقای کمائی کپی پروژه های بچه بومی نبوده
  متاسفانه صدای ما بجایی نمی رسه ..
  بدونید دیگه وقتش رسیده مدیرهای فداکار و ایثارگر بیان و دور افتخاری داشته باشند و مدیریت رو به دست جوانان بومی و باغیرت همین شهر بدن
  الان استاندار محترم دقیقن داره همین کار رو تو سیستم مدیریتش میکنه
  اقای کمائی حتی اسم ژارک خودش رو از اسمی که بچه های بومی شهر واسه طرحشون دیده بودن کپی کردن
  این اوج بی معرفتیه که تیم هایی که کنار گود ننشستن و دارن طرح مجانی به شهر ارائه میکنن رو کپی کنی و بعدش به اون وضع جمعش کنی
  اگر نمیدونید بزارید من بگم طرح پارک آبی چرا جمع شد
  درسال ۹۲ که بچه های بومی همین شهر اومدن و دریاچه مصنوعی و پارک ابی رو طراحی کردن مطالعات دوساله روش انجام داده بودن ..
  اونا واسه اجرای این طرح با تبهر و تخصص خاصی جهت آبگیری پارک آبی طرحی کم هزینه رو ارائه کرده بودند .
  طرح اونا از آب خامی که رودخانه جراحی انشعاب کشیده شده بود و جهت ابیاری فضای سبز استفاده می شد رو جهت اجرای این طرح در نظر گرفته بودند .
  اما فقط بخاطر اینکه طرح اونا با طرح شهردار در تعارض بود جناب آقای شهردار بدون هماهنگی با اونا اومد و طرحشون رو بدون اجازه و مطالعه داد به پتروشیمی مارون .
  البته فرماندار محترم و نماینده مجلس هم در جریان طرح این بچیل بومی شهر بودن .
  وقتی بدون مطالعه طرح رو میدی برای اجرا هزینه تصفیه آب میشه ۲ میلیارد تومان !!!!!!
  وقتی طرح بچه ها رو کپی میکنی یهو اسم پارک خورت میشه ماچوله !!!!
  خدای جای حق نشسته و مطمئن باشید یه روزی باید بیات و جواب این کار شنیعش رو بده
  من از شبکه خبری خورنا که مدیریتش دست یکی از همین بچه های باغیرت و جوان ماهشهره تشکر میکنم که اینقدر باشهامت پیگیر این موضوع شدن .. شاید اگر یکم صدای این موضوع بلند بشه این حرکت نادرست شهردار در پس زدن بومی های شهر و دادن طرحشون به یک کسی دیگه به گوش کسایی که باید بدونن برسه

  • دوست عزیز . اگر بقول شما بچه های شهر می توانند. کمک کنند چرا جلو نمی آیند؟ به جای انتقاد از این و آن در جلوی سوپر مارکت فلان و مغازه بهمان. بروید فرهنگ سازی کنید تا اگر شهرداری سرویس بهداشتی ساخت کسی آنها را خراب نکند

 • چه اشکالی داره
  ماهشهری ها الکی خوش باشند!!

 • ولاه خجالت دار برای کسانی که اونجا بودن یکیش امام جمهه مان که فقط…

 • سکوت !
  بخور بخوره

 • کسی سینه چاک نیست
  ولی باید سرقفلی مافوقش در ماهشهر بپردازد
  رییس اداره صنعت ماهشهر-عیسی زاده-خوب مشاهده کنید
  بغیر ماهشهر ، در چه شهری راهش می دادندویا مسئولیت!
  ۴ سال هرچی دلش خواست انجام داد
  همه می دانند
  چرا به عدالت نمی سپارنش
  اگه ماهشهرها احساس مسئولیت می کردند جرات این همه تخلف نداشت

 • پروژه خور حدفاصل بین سینما دریا تا دانشگاه آزاد دارای این قابلیت بود که ماهشهر را از این شرایط افسرده کننده آن خارج کند.شخصاً روزی که این پروژه شروع شد گفتم چنین طرحی حتماً زائیده فکر مشاوران باید باشه ولا از این مجموعه شهرداری ماهشهر خروجی چنین ایده ای امر باور کردنی نبود،تا اینکه مشخص شد ،ایده وزیر مسکن و شهرسازی در یک سفر به ماهشهر بود،گفتم حالا خدا کنه مسئولین محلی دخالت چندانی در اون انجام ندهند تا به یه سر و سامانی برسد،اما بالاخره مار از آستین بیرون زد و سازمان مسکن هرچه زمین اطراف آن بود،بعنوان حق الزحمه به پیمانکار اعطاء کرد!!(نمی دونم شهرداری که متولی این همه مسیر پروژه بود،چرا همین بخش کوچک را به سازمان مسکن واگذار کرد).این در حالی است که در اکثر شهرهای پیشرفته دنیا وقتی رودخانه از وسط شهر عبور می کند،در برنامه ریزی استراتژیک آنها خرید تدریجی زمین های اطراف رودخانه و تبدیل آنها به فضاهای سبز و تفریحی گنجانده میشه تا از این طریق فضاهای با نشاط و مفرح را برای شهروندان خود توسعه دهند.اما آخرش دیدیم که چطور منطقه خور زایل شد،کم مونده سقفش را هم مسقف کنند و به پیمانکار واگذار نمایند.

 • جناب بهروز الف
  ایثارگر بودن یکی از خصوصیات یک مدیر خوبه نه الزاما
  یک مدیر خوب و فداکار و ایثارگر وقتی میبینه کاری از دستش بر نمیات خودش فداکاری میکنه و اجازه میده یه مدیر موفق بیات برای شهر کار کنه
  باید یه روز کسی بیات و بپرسه با ۳۰۰ میلیارد تومن چه کار زیربنایی انجام شده تو شهر
  شهری با این وسعت بودجه نباید یه ظاهر زیبا داشته باشه
  نباید فاضلاب روباز نداشته باشه
  نباید سیستم ترانزیت و حمل و نقل شهری داشته باشه
  اینکه پارک آبی اجرا نشده کسی نمی میره ولی اینکه بیاییم عکس یادگاری بگیریم و فقط ۶۰ ملیون تومن بیلبورد تبلیغاتی کرایه کنیم و کلی … که میخوایبم بزرگترین طرح فلان رو بزنیم و یه ماه بعد شبانه کانکس ها رو جمع میکنن میرن … این جای تاسف داره
  اینکه مردم رو برخلاف فرمایش بنیانگذار انقلاب ولی نعمت خود ندونید و وعده سرخرمن بهش بدید هیچ دفاعی نداره
  اینکه طرح بچه های بومی این شهر رو کپی کنی برای اینکه به اسم خودت بزنی .. این جای تاسفه
  چقدر از ظرفیت های شهر استفاده شده
  چندبار همایش شهروندی جهت مشارکت در طرح عمرانی برگذار شده
  چندبار از دانشگاه و هیات علمیش در جهت رفاه عمومی استفاده شده
  چندبار از مردم جهت اجرای پروژه نظر گرفته شده
  چرا طرح چند صد میلیاردی خور رو که مراسم افتتاحش رو کلی تو ساز و کرنا کردن آبگیری نمیکنن
  چرا نمیان به اشتباهاشون اعتراف کنن
  چرا نمیان وقتی نمیتونن یه طرح درست و درمون اجرا کنن شجاعت کنار رفتن ندارن
  این از طرح سیتی سنتر که معضل ترافیکی ایجاد میکنه و …
  این از طرح خور که این همه خرجش کردن ولی بجای اب دریا فاضلاب دفع شده رو برمیگردن تو شهر
  این از طرح پارک آبی
  این از طرح هتل که بجای حمایت سرمایه گذار همون چندتا هتل بخش خصوصی رو با افتتاح هتلش ورشکسته میکنه
  از خودت سوال کردی که شهرداری که یک سازمان مردم نهاده و از جیب مردم خرج میکنه چرا باید یک طرح خصوصی بزنه
  شهرداری از نظر قانونی به هیچ وجه در طرح های خصوصی نمیتونه شرکت کنه و وظیفش طرح های عام المنفعه است
  چرا باید پول مردم رو بدن هتل بزنن
  دنبال چه چیزی تو هتلن
  مگر مشکل شهر هتله ؟؟
  چندتا دستشویی عمومی تو شهر ساختن
  اخه شهری که دستشویی عمومی نداره هتل میخوات چیکار

  • برادر عزیز. نظراتتان را خواندم. مقام اجرایی سخت و طاقت فرساست. شما خیال می کنید شهردار یا فرماندار
   یا مسؤولان اجرایی شهر برای سمتهایشان سینه چاک کرده اند . ؟خیر آنها مکلف شده اند وگرنه می توانند مثل شماها کنار گود بنشینند و انتقاد کنند و حقوقشان را هم بگیرند. اگر کسی در این شهر می تواند کاری کند. بسم الله.
   داشتن استخر موج برای شهر خوب است ولی با نداشتنش زمین به اسمان نمی رسد. چرا ازاجرای پروژه هایی مثل پل خور یا بندر تفریحی یاد نمی کنید که توسط شهرداری با بودجه اندک ساخته و در حال اجراست. ارادتمندتان

 • نماینده خوبی ندارم

 • ناسلامتی نماینده داریم از حقمون دفاع میکنه!!!! وقتی مدیران نالایق بر این شهر مدیریت میکنند باید وضع شهر این چنین باشد .اون طرحهایی که اجرا شد چه خاصیتی داشتند همه با مشکلات فراوان و بدون کارشناسی .فقط یک طرح
  موفق میشه و همه برای اون سرودست مشکونند اون هم طرح امر به معروف و نهی از منکره که هم مدیران لایقی داریم
  هم مجریان پروپاقرصی برای اجرای آن طرح

  • چرا عملکرد شورای شهر بومی و متخصص و شهردار رزمنده را زیر سوال می برید؟ نماینده شهر ایثارگر فداکار و مایه افتخار ماست. مگر از نداشتن استخر موج آبی مردم میمیرند که اینقدر اهانت می کنید؟

 • آقای شهردار ماهشهر که ادعایتان گوش فلک رو پر کرده و به دیگر نهادها و اقشار بحالت دستوری امر میفرمایید اونم به برکت پولهای مفتی که بدستتون رسیده چرا مجموعه شما و شورای شهر باصطلاح بومی بی تفاوت شدین؟؟!!!! بجای هدر دادن پول مردم ماهشهر واسه ساختن فلان مرکز تجاری که هیچ سودی کسی نداره برید این پروژه رو به پایان برسونید
  آقاقان فرماندار و نماینده کجایید پس؟؟؟؟!!!!!

 • اداره صنعت ماهشهر
  نگو!

 • آقای ماهشهری عزیز یک بنده خدایی اومده بود با مجوز وکنسرت مجاز برای شهروندان ماهشهر توی سالن سینما دریا برنامه اجرا کنه آقا مومنین ومتدینین جلوی سینما تحصن کردند پس چرا ازآقایون دست اندر کار درخواست نمی کنند که بیایند و روز جمعه در مصلی جوابگو باشند

 • آقاجان از اون کلنگ دسته قرمز مشخصه که هیچی توش نبوده وهمش تخیلات وتوهمات بوده .این شهر باید همان معشور بماند .بهش نیومده ماه شهر .هروقت هوس پارک آبی کردیم یه بلیط رفت وبرگشت مشهد می گیریم ما که شرکتی هستیم وپرواز مجانی بی خیال شهروندان عادی

 • راسی چرا حاج آقا غبیشاوی و دیگر مومنین و متدینین سکوت پیشه کرده و از تحصن و برپایی نماز جماعت و این حرفا سخنی نیست؟؟؟؟!!!!
  نماینده محترم و مسئولین بی لیاقت ماهشهر چرا خودتونو به ندیدن و نشنیدن زدید؟؟؟؟ فردای قیامت در برابر حق الناس و محضر خداوند چه پاسخی دارید؟؟؟!!!!

 • آقا جان شما کجای کار هستید طرح رفت وبه دست فراموشی سپرده شد وحالا یک طرح تخیلی دیگه طرح احیاء خور غزاله جهت تفریح شهروندان ماهشهر (تو کف باشید تا اطلاع ثانوی )

 • همه اوناییی ک باید بدونن میدونن. این طرح. کار بچه های بومی همین شهر بود
  طرح احداث بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور ک با مد ابگیری میشد فقط از شانس بدشان تو این شهر تو این برهه….
  حداقل دوسال زحمت کشبدن من طرحشون. رو دیدم تنها عیب طرج این بود ک اگر اجرا میشد این هزینه هایی ک. شهردار ته ماهشهر کرده بود بدون توجیه مید
  مارون قرار بود فلکه بزنه یهو پارک. ابی از کجا. اومد کو. مطالعاتش یروزی جواب باید بدید

 • حاج آقا غبیشاوی امام جمعه محترم شهرستان بندر ماهشهر شما که در روز کلنگ زنی حضور داشتید وآقای عیسی زاده با افتخار در کنار شما ایستاده بودند چرا ازآقایون مسئولین نمی خواهید که جوابگو باشند .چرا بااحساسات شهروندان محترم وفرزندانشان بازی می کنند .چرا این قدر شهروندان رابازیچه دست خودشان کردند .چرا توی این شهر کسی به داد شهروندان نمی رسه.تشکر

 • ایکاش فرموندار بگه تو این شهر چه نقشی داره
  این همه بد عهدی؟

 • شرکت مارون باید پاسخگو باشه همش تبلیغات بیخود. امام جمعه که تو مراسم بوده باید دنبالش بگیر جریان چه بوده

 • از همون اول هم معلوم بود که این پروژه فقط یه توهم فانتزیه

 • احسنت به خورنا

 • شهرام عیسی زاده جواب مردم را خواهد داد
  خورنا!
  اگه با این شهرام مصاحبه کنی
  دلت بحال این خاک-ماهشهر-زار زار میگرید
  آخه این شهر چقدر بی صاحبه که عیسی زاده بشه رییس کمیته سرمایه گذاری
  رییس اداره صنعت
  رییس کمیسیون…
  رییس…
  خورنا جمعش کن
  بگذار شهروندان مظلوم معشور ……….

 • پتروشیمی هایی که بدلیل آلایندگی محیط زیست در کشورهای اروپائی ،استرالیا و ….. تعطیل شده اند،را با قیمت آهن قراضه خریده اند و در این منطقه نصب و راه اندازی کرده اند.با این همه مشکلات زیست محیطی که در منطقه پدید آورده اند قرار بوده درصد اندکی به عنوان عوارض آلایندگی پرداخت کنند،اون را هم زنگنه داره می پیچونه که هاپولی اش کنه تا شاید دستش باز بشه بتونه به همون اروپائی ها نفت با تخفیف ویژه بفروشه.

 • عالی بود، خدا قوت