خروج شهرستان ماهشهر از اقتصاد تک قطبی با کمک صنایع پتروشیمی

خورنا – فرماندار شهرستان بندرماهشهر گفت: این شهرستان با مشارکت صنایع پتروشیمی منطقه برنامه هایی در دست اجرا دارد که منجر به رونق اقتصادی پایدار شده و اقتصاد ماهشهر را از حالت تک قطبی رها می کند .

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پترشیمی، در جلسه ای که با حضور فرماندار شهرستان ماهشهر، مدیرعامل سازمان منطقه اقتصادی پتروشیمی، شهردار ماهشهر و تنی چند از مدیران عامل شرکتهای پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به میزبانی این سازمان برگزار شد، دکترقمر، از مدیران صنایع پتروشیمی جهت توجه خاص آنها به خرید کالا و خدمات از داخل استان و شهرستان تقدیر کرد .

نماینده عالی دولت در شهرستان ماهشهر، ضمن اعلام این خبر در خصوص پیشینه ی این خبر گفت: استاندار خوزستان همواره طرحهای ابتکاری و خلاقانه ای از جمله ساماندهی مبادلات مرزی، امنیت، بهداشت و درمان و خرید کالا و خدمات استانی را برای استان برنامه ریزی و آنها را در تمامی شهرستانها اجرایی می کند .

وی افزود: چندی پیش اجرای طرح خرید کالا و خدمات استانی با قوت و سرعت زیادی از سوی استانداری آغاز و دنبال شد و ستادی با محوریت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در این خصوص تشکیل شد. فرمانداری شهرستان ماهشهر نیز با تشکیل یک اتاق فکر متشکل از چندین مشاور آماده ی اجرای این بخشنامه گردید .

منصور قمر در پی حضور در آخرین جلسه شورای اداری استان گفت: همکاری‌های صنایع پتروشیمی در اجرای بخشنامه خرید داخل، باعث شد تا استاندار خوزستان، در آن جلسه، عملکرد پتروشیمی را بسیار اثربخش تعبیر کند و از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به نمایندگی از صنایع این منطقه تقدیر به عمل آورد .

وی ضمن ابراز خرسندی از این رویداد و نقش بی بدیل صنعت پتروشیمی در موفقیت شهرستان، گفت: این تصور که صنعت پتروشیمی صرفا به فکر تولید خودش است و کاری به شهرستان ندارد، تصور غلطی است؛ باید دانست که شهرستان و صنعت در ابعاد مختلف دارای تعاملات بسیار خوبی هستند .

فرماندار شهرستان ماهشهر تاکید کرد: البته باید در نظر داشت که توجه یکسویه به اقتصاد بومی آفت هایی نیز دارد که بایستی در جای خود مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گیرند و ما در برنامه های خود، رفع این معضلات را به جد پیگیری می کنیم .

وی خاطر نشان کرد: صنایع پتروشیمی قدم خود را برداشته اند و اکنون ما به عنوان مسئولین شهرستان، بایستی در قبال آن، در ستاد تنظیم بازار، دغدغه های ایشان را در خصوص قیمتها و کیفیت اجناس مد نظر قرار داده و گامهای عملی  خود را برداریم .

ما در ماهشهر در حال احداث بندر هستیم و همچنین احداث بازارچه ۲۲ بهمن واقع در ضلع شمالی ورزشگاه آزادی که منحصرا مختص اجناس وارداتی خواهد بود؛ اینها بخشی از اقداماتی هستند که در خصوص ساماندهی بازار انجام شده است و همچنین فعالیتهای مشابهی نیز در سطح استان صورت گرفته است .

دکتر قمر اظهار امیدواری کرد که به زودی همایشی با حضور اتحادیه ها، مجامع امور صنفی و تمامی خدمات دهندگان شهرستان برگزار شود تا مسائل پیش روی اجرای پایدار این بخشنامه بررسی شوند .

وی خاطر نشان کرد: برخی به اشتباه تصور می کنند تمام بیکاران ما باید در بخش پتروشیمی مشغول کار شوند؛ در صورتی که ما در ماهشهر علاوه بر پتانسیل بازرگانی، حدود ۵۰ هزار هکتار زمین مناسب برای کشاورزی داریم و از طریق برگزاری جلسات با سازمان آب و برق بدنبال مجوز اجرای طرح زهکشی برای حل مسئله ی آب برای کشاورزی هستیم .

قمر ادامه داد: ما در خورهای اطراف ماهشهر جزایری داریم که می توانند به عنوان مراکز تفریحی و گردشگری دریایی، جلب سرمایه و ارزش افزوده ی فراوانی برای شهرستان به ارمغان بیاورند .

وی در پایان با اهدای تقدیرنامه استاندار خوزستان به یزدانی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: اینگونه ظرفیتهای اقتصادی ماهشهر می توانند تبدیل به احسن شده و در این خصوص هم صنایع می توانند به ما کمک کنند تا اقتصاد شهرستان را از حالت تک قطبی خارج کنیم.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • اگه شما جای عیسی زاده و یا رییس قبلی آن بودید همین راه را ادامه نمی دادید؟
  وقتی جاده بازه و همه چی هست و نعمت بیشمار چرا نکنند

 • قانون مداری یا تبعیض مداری… کدامیک؟!

  آیا می شود با اکتفا به حضور یک مسئول در راهپیمایی ۲۲ بهمن یا حضور پر رنگ او در نماز جمعه و یا حضور در همایش های دینی و یا نسبت فامیلی یک مدیر با شهدا و صالحین به راحتی از بررسی حوزه مدیریتی او گذشت؟
  باید با تخلف اصناف ماهشهر برخورد بدون تعارف و سفارش عمه،خاله و حاج.آقا.. بفرمائید

 • قانون مداری یا تبعیض مداری… کدامیک؟!

  آیا می شود با اکتفا به حضور یک مسئول در راهپیمایی ۲۲ بهمن یا حضور پر رنگ او در نماز جمعه و یا حضور در همایش های دینی و یا نسبت فامیلی یک مدیر با شهدا و صالحین به راحتی از بررسی حوزه مدیریتی او گذشت؟
  باید با تخلف اصناف ماهشهر برخورد بدون تعارف و عمه،خاله و حاج…. بفرمائید

 • این اصلاحیان کیه؟
  چکاره است؟

 • هر شهری برای حکمرانی آن
  ۱-حاکم: فرماندار و دادستان و دادگستری
  ۲-بازار
  ۳-مدیریت شهری
  باید نقش آفرینی کند
  به شما در ماهشهر گیر کار کجاست
  که چنین شهروندان احساس ناامنی دارند؟

 • پارتی!!!
  نه آقا!
  شریک اند
  کی تو بازار ماهشهر لطف اله اصلاحیان نمی شناسه؟

 • درود بر عیسی زاده
  پارتی داره
  میتونه

 • چرا به تخلفات مدیران اصناف ماهشهر که وجه آموزش ۴ برابر کردند رسیدگی نمی شود
  قمر جان شما دیگه چرا؟

 • فرماندار برترخوزستان
  جناب آقای قمر
  فرمایش حضرتعالی در این مصاحبه برای کسبه و شهروندان ماهشهر بسیار گران تمام شد
  چرا؟
  چرا؟
  چرا؟
  اتاق اصناف ماهشهر
  هزینه آموزش کسبه متقاضی پروانه کسب و تمدید و تعویض را ۴ برابر کرد
  ۴۰۰%
  افزایش
  این افزایش برخلاف دستور معاون اول و وزیر صنعت به کمیسیون های نظارت کشور است
  که حق هیچگونه افزایشی در ارائه خدمات نداشتند
  فرماندار بزرگوار کسبه ماهشهر از دست مدیران اتاق اصناف و کمیسیون نظارت اصناف ماهشهر به کجا پناه ببرنند؟

 • شعارهای قشنگی است
  بزودی دوبار برتر می شوید

 • دکتر قمر اظهار امیدواری کرد که به زودی همایشی با حضور اتحادیه ها، مجامع امور صنفی و تمامی خدمات دهندگان شهرستان برگزار شود تا مسائل پیش روی اجرای پایدار این بخشنامه بررسی شوند .
  ترا بخدا اینکار صورت نگیرد که ۱۰ برابر این همایش از ماکسبه ماهشهر می گیرند

 • آهای ………………….
  کسبه محترم
  بزودی حق عضویت را بالا می برند

 • استاندار خوزستان:برگزاری همایش تامین پایدار شعارگونه و سطحی نباشد.
  ترا بخدا همایش اصناف برگزار نشه؟

 • خورنا!
  آقای قمر دکترا ندارد
  چرا این تخلف آشکار را می نمائید
  فرماندار محترم -حضرتعالی در اتاق اصناف و مدیریت اصناف اختیار تام دارید
  می دانید برای یک پروانه کسب چه بسر شهروندان میاورند؟
  لطفا در ابتدا دستور فرمائید مدیریت اصناف دست از تخلفات آشکار خود بردارد
  بعد….
  همایش برگزار نمائید

 • !!!؟؟؟