کیانوش راد: اکبر عبدی از عربهای عربستان هم عذرخواهی کند

خورنا – دکتر محمد کیانوش راد نماینده اهواز در مجلس ششم گفت : عبدی از عرب های عربستان هم عذر خواهی کند.

چرا بی دقتی ، اکبر عبدی از عرب های عربستان هم عذر خواهی کند

اکبر عبدی و مهران غفوریان را تقریبا خیلی ها می شناسند . دو هنرمند مشهور ایرانی . دو کمدین ودو  بازیگر موفق.

امادر  این مملکت همه ، در مورد همه چیز ، و نه در تخصص خود باید نظر بدهند .

برخی از هنرمندان، فوتبالیست ها، شومن ها ، مداحان ،و….خود را آماده اظهارنظر می کنند.  مشکل اما انگاه دو چندان می شود که صدا و سیما در استفاده های ابزاری و در مناسبت های خاص ، مثلا بیست ودوم بهمن ها و یا ایام سوگواری ها و … به یکباره به سراغ برخی از چهره های هنری ، ورزشی ، و …. می رود.

شکی نیست که در مسایل کلان ملی  همه مردم ، هم صدا و هم رای هستند . اما کشاندن پای برخی از چهره های مشهور در هر موضوع تخصصی و اظهار نظرهای توام با بی دقتی و یا ساده اندیشانه آنان ، گاه جامعه را با مشکل مواجه می کند.

بعنوان مثال بی دقتی در ساخت سریال روزگار کهن که به برادران لر و بختیاری اهانت نمود و یا سطحی نگری و بی دقتی امثال آقای اکبر عبدی و مهران غفوریان باعث رنجش و عصبانیت بحق عرب های ایران را برانگیخت.البته   تمسخر اکبر عبدی ، متوجه عرب های عربستان سعودی بود ، اما به عرب های سعودی هم نباید توهین کرد.  عبدی نباید تنها از عرب های ایران عذر خواهی کند ، اودر مقام یک هنرمند حق ندارد به مردم هیچ قوم و نژادی ، ولو دولت آنها دشمن ما باشد توهین کند.

فرض کنیم با عربستان یا افغانستان یا ترکیه در مخاصمه و جنگ باشیم ، آیا  ما بعنوان یک انسان ، حق توهین به  ترک های ترکیه ای  با افغان های افغانستان و یا عرب های عراق و عربستان را  داریم ؟

در جایی که دستگاههای تبلیغی و فرهنگی و سیاسی ما  ، برای نام نبردن لفظ فارسی در ادامه خلیج اینهمه. حساسیت از خود نشان می دهند ، چرا برای توهین و بی دقتی به هموطنان عرب ، لر ، و ….. با بی تفاوتی یا کم توجهی عبور می کنند. ؟

استفاده ابزاری از برخی هنرمندان در مسایل سیاسی ، و بی دقتی  آنان در اظهار نظر باز هم می تواند مشکل آفرین باشد. اکبر عبدی از عرب های ایرانی عذر خواهی کرد ، اما کاشکی از عرب ها – حتا عرب های عربستان – هم عذر خواهی می کرد.

نیازی به گفتن نیست. حساب مردم را از حساب دولت ها باید جدا کرد. حساب مردم امریکا از دولت امریکا ، عرب های عربستان از خاندان حاکم آل سعود ، حساب ترک های ترکیه ، از دولت ترکیه و قس علیهذا جداست.

این بی دقتی ها و گاه شیطنت ها و گاه لجاجت ها و تعصب های کور و کودکانه ، باعث رنجش اقوام  فدکار و وفادار به ایران عزیزمان خواهد شد.

هیچکس و هیچ قومی که در محدوده سرزمینی ایران زندگی می کند ، ایرانی تر از دیگران نیست.

عرب ، کرد ، لر ، بلوچ ، ترک و آذری ، گیلکی و مازنی و طالشی و فارس و ترکمن ….. همه و همه ایرانیان این مرز و بوم اند.

هیچ قومی ایرانی تر از دیگری نیست .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • امیدوارم دیدگاه اقای کیانوش راد تعمیم پیدا کندوانسانهارابراساس نژادورنگ متمایز ندانیم وبه همه ملتها احترام بگذاریم

  • رشیدپور: شما در زمانی این حرف را زدید که با توجه به حادثه منا یک جوی به وجود آمده بود و طبیعی بود این قضیه تعمیم داده شود؟
    قطعا به خاطره حادثه منا این خاطره را تعریف کردم و اگر توهینی کردم فقط منظورم آن دو نفر بوده، ائمه ما عرب هستند من نمی توانم به اعراب توهین کنم بهترین دوستان من از مردم جنوب کشور هستند من هیچ وقت به نژاد و اصلیت آنها توهین نمی کنم، شاید بهتر بود آن حرف را با توضیح بیشتری مطرح می‌کردم. متن مصاحبه آقای عبدی. خوبه آقای کیانوش راد مطالب و اخبار رو بیشتر دنبال کنند

  • مردم غلط کردن حسابشون از دولتهاشون جدا باشه.اگه دولتشون ظالمه باید قیام کنن و برش دارن.روایتی از معصوم ع قریب این مضمون هست که:مردم به هر کی براونا حکومت میکنه سزاورن