مدیر عامل پتروشیمی خوزستان خبر داد:

ارتقا کیفیت محصول پلی کربنات در پتروشیمی خوزستان

خورنا -تولید محصولات پلی کربنات(PC) مطابق با استاندارد های جهانی در پتروشیمی خوزستان آغاز شد .
مدیر عامل پتروشیمی خوزستان با اعلام این مطلب افزود : با توجه به اهمیت تولید محصولات پلی کربنات(PC) مطابق با استاندارد جهانی در کشور و با بهره گیری از دانش متخصصان و کارشناسان این شرکت بدون تکیه بر مشاوران خارجی، توانستیم با تولید انبوه ، ضمن حفظ خواص فیزیکی و مکانیکی نسبت به ارتقاء کیفیت رنگ و شفافیت محصول اقدام نموده که این امر علاوه بر رونق صنعت، اقتصاد داخلی و جلوگیری از واردات محصولات و کالاهای مرتبط با ارزش افزوده بالا، مانع از خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور شده است .
سید محمد احمدزاده با اشاره به ویژگی های بارز این محصول افزود : مقاومت در برابر فشار ، مقاومت در برابر حرارت و آتش ، شفافیت ، سختی ، ویژگی اپتیکال ، مقاومت در برابر اشعه UV ، مقاومت در برابر اسیدهای آلی و معدنی ، ماندگاری رنگ ، قابلیت تولید در مقیاس های بزرگ ، مقاومت در برابر خش ، مقاومت در برابر حلال های آلی از جمله ویژگی های پلی کربنات (PC) می باشد که با توجه به نیاز بالای مصرف کنندگان و تنوع کاربرد ، تولید آن مقرون به صرفه گردیده است .
وی در ادامه کاربردهای این محصول را بسیار گسترده ذکر نمود و خاطر نشان کرد : پلی کربنات (PC) از پلیمرهای مهندسی بوده که به سبب داشتن خواص مکانیکی وشفافیت منحصر به فرد کاربرد فراوانی در تولید وسایل الکتریکی و الکترونیکی، بطری های دستگاه های آب سرد کن، تجهیزات آزمایشگاهی ، لنزهای چراغ ، عینک های آفتابی و طبی ، تلویزیون ، موبایل ، کیسه های محافظ ، تجهیزات هواپیمایی ، تجهیزات ورزشی ، تجهیرات نظامی ، صنعت اتومبیل ، چراغهای اتومبیل می باشد . همچنین در صنعت تبلیغات ، علائم و نشانه ها ، محفظه های پوستر ، دیوار های صوتی ، پنل های محافظ ، پنل های سایبان ، کلاهک های محافظ ضد شورش کاربرد دارد.
وی تصریح کرد : این محصول تولیدی که در پتروشیمی خوزستان تولید می شود به صورت گسترده ای جایگزین شیشه در بخش های مختلف شده است؛ پنجره های اتومبیل ، پنجره های سکوریت و معمولی ، شیشه های ضدگلوله ، پانل های روشنایی از جمله کاربردهای پلی کربنات (PC) به عنوان جایگزین شیشه کاربرد دارند.
شرکت پتروشیمی خوزستان به عنوان تنها تولیدکننده پلیمرهای مهندسی در ایران ازشرکتهای تابعه هلدینگ خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است. تولیدات اصلی این شرکت، گریدهای مختلفی از پلیمرهای مهندسی شامل رزینهای اپوکسی و پلی کربنات با برند Persian Gulf Polycarbonate می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.