حاشیه سازی علیه افتتاح یک پروژه توسط ترکان و شهرداری تهران

خورنا – به دنبال مصاحبه های اخیر یکی از مدیران شهری شهرستان خرمشهر در خصوص آنچه وی عوام فریبی و بنرنویسی مدیریت شهری منطقه آزاد اروند خوانده بود ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر از اظهار گلایه مندی خود نسبت به چالش رسانه ای اخیر خبر داد.

چندی پیش با حضور اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد پارک بیان خرمشهر افتتاح شد.
به گزارش بولتن نیوز، در آئین افتتاح پارک بیان خرمشهر که شامگاه دوشنبه در محل میدان فرمانداری خرمشهر واقع شده است، مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد اروند سطح کلی پارک مذکور را سه هکتار عنوان و اظهار کرد: در این پارک ۱۰ هزار متر مربع پیاده رو سازی و چهار هزار و ۲۳۰ متر طول سیستم آبیاری و آبرسانی انجام شده است.
امیرسامان اوالی افزود: در پارک مذکور ۳۳ پایه چراغ، سه ست ورزشی و ۸۱ عدد نیمکت و سطل زباله نصب شده است؛ ضمن آنکه برای زمین بازی این پارک ۳۱۰ مترمربع کف‌پوش گرانولی بکار برده شده است.
وی اظهار کرد: برای ساخت و تجهیز این پارک مبلغ دو میلیارد تومان هزینه شده است.
لازم به ذکر است که در مراسم  افتتاحیه “پارک بیان” خرمشهر، شخص فرماندار خرمشهر و معاون شهرداری منطقه ۲۱ تهران به نمایندگی شهرداری تهران و  مسئولین دیگر نیز حضور داشتند که در آن مراسم فرماندار خرمشهر از ابتدای صحبت هایش در حضور اکبر ترکان، از همکاری و توجهی که سازمان منطقه آزاد اروند به لحاظ تخصیص بودجه و همکاری برای بازسازی و احداث طرح های مختلف در منطقه آزاد اروند و به خصوص اقداماتی که در خرمشهر از سوی سازمان منطقه آزاد اروند صورت گرفته، تقدیر و تشکر کرد.
*شایعه و تهمت زنی برای زیر سوال بردن مدیر امور شهری و اقدامات موثر سازمان منطقه آزاد اروند
سرپرست شهرداری خرمشهر گفت: سازمان منطقه آزاد اروند متاسفانه به جای سهیم شدن برای عمران و آبادانی خرمشهر با پروژه‌های دیگران عکس یادگاری می‌گیرد.
عزیز ساعدی  ابراز تأسف از کم کاری سازمان منطقه آزاد اروند در عمران شهری، اظهار کرد: متاسفانه منطقه آزاد اروند در عمل هیچ فعالیت عمرانی را برای مردم خرمشهر انجام نداده و فعالیت این سازمان فقط در حد بنرنویسی و شعار باقی مانده است.
وی خاطرنشان کرد: مردم خرمشهر به دلیل شعارزدگی در سازمان منطقه آزاد اروند به فعالیت و برنامه‌های این سازمان هیچ اعتمادی ندارند.
سرپرست شهرداری خرمشهر بر درستکاری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد و ضعف این سازمان را مرتبط با طبقات زیرین آن دانست و گفت: من معتقدم مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند انسان شریفی است اما در طبقات پایین‌تر که مسئولیت عمران شهری را عهده دار هستند همیشه در مسیر خدمت به مردم خرمشهر سنگ‌اندازی کرده‌اند.
ساعدی آبادانی خرمشهر را از تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد:  متاسفانه شاهدیم که منطقه آزاد اروند بجای الگوگیری از فعالیت شهرداری تهران در خرمشهر، با پروژه‌های دیگران عکس یادگاری می‌گیرد و مراسم افتتاحیه راه می‌اندازند.
سرپرست شهرداری خرمشهر افتتاح پارک بیان توسط اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد کشور را نمونه‌ای از عوام فریبی مردم توسط این واحد مدیریتی برشمرد و اظهار کرد: هفته گذشته و با حضور ترکان مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد کشور پارک «بیان» یکی از پارک‌های بهسازی شده توسط شهرداری تهران با برنامه ریزی مدیریت شهری سازمان منطقه آزاد اروند و به عنوان یکی از پروژه‌های این سازمان افتتاح شد.
خبرگزاری فارس: منطقه آزاد اروند با پروژه‌های دیگران عکس یادگاری نگیرد / فعالیت اروند فقط در حد بنرنویسی باقی مانده است
عزیز ساعدی افزود: با این وجود این مدیریت شهری در پیشرفت و عمران کجای معادله عمرانی خرمشهر بوده و چرا به جای ثبت اقدامات سایر ارگان‌ها به نام خود در صدد اجرای پروژه‌های دیگر نیست.
سرپرست شهرداری خرمشهر از عدم تامین اعتبارات سازندگی و عمرانی با وجود امضای تفاهنمامه‌های مختلف با سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد و عنوان کرد: از فروردین ۹۳ تا شهریور ۹۴ بیش از ۴۰ تفاهمنامه با سازمان منطقه آزاد اروند منعقد کردیم که با دوندگی‌های بسیار تنها قادر به جذب یک‌میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از مبالغ هنگفت این سازمان شده‌ایم و این به دلیل بی‌اهمیتی مدیریت شهری این سازمان است.(فارس)
*  حقیقت از زبان  فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر
فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر : تعامل سازنده میان مسئولان شهری و منطقه آزاد اروند لازمه توسعه خرمشهر است.
حیاتی ادامه داد: منطقه آزاد اروند پروژه های عمرانی و خدمات شهری خوبی و موثری را در شهرستان خرمشهر آغاز کرده است و اینگونه مصاحبه ها روحیه تعاملی لازم را برای به سرانجام رساندن این پروژه ها را دچار خدشه می کند.
حاشیه سازی علیه افتتاح یک پروژه توسط ترکان و شهرداری تهران
به دنبال مصاحبه های اخیر یکی از مدیران شهری شهرستان خرمشهر  در خصوص آنچه  وی عوام فریبی و  بنرنویسی مدیریت شهری منطقه آزاد اروند خوانده بود ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر از اظهار گلایه مندی خود نسبت به چالش رسانه ای اخیر خبر داد.
ولی اله حیاتی بیان داشت: در این ارتباط به ایشان تذکرات لازم را داده ام و امیدوارم مسئولان شهرستان در ایجاد آرامش و فضای تعاملی مثبت که لازمه توسعه شهری است کمک کنند.
فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر ادامه داد: منطقه آزاد اروند پروژه های عمرانی و خدمات شهری خوبی و موثری را در شهرستان خرمشهر آغاز کرده است و اینگونه مصاحبه ها روحیه تعاملی لازم را برای به سرانجام رساندن این پروژه ها دچار خدشه می کند.
معاون استاندار خوزستان در پایان گفت: نباید مصاحبه های مسئولان به گونه ای باشد که موجبات دلسردی ، بی انگیزگی و یا توقف و کند شدن پروژه های عمرانی و خدمات شهری را به دنبال داشته باشد. چرا که اینگونه اقدامات شیرینی پروژه های عمرانی را به کام مردم تلخ خواهد کرد.
* قضاوت با مردم منطقه
نقد منصفانه مسئولین و عملکرد دستگاه ها و نهادها در بهبود خدمت رسانی، توسعه و پیشرفت منطقه نقش بسزایی دارد. هرچند که گاه ممکن است در اجرا و یا احداث طرحی مشکلات و کاستی های کمی و کیفی خاصی وجود داشته باشد اما با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد اروند و دستور ویژه دولت برای کارها و اقدامات موثر برای مردم مناطق آبادان و خرمشهر به نظر می رسد بازخورد و گستردگی اقدامات عمرانی و شهری به قدری است که تمام مردم منطقه می توانند به خوبی صحت و یا کذب بودن و ضربه زدن به سازمان منطقه آزاد اروند و مسئولین دلسوز را درک کنند.
حاشیه سازی علیه افتتاح یک پروژه توسط ترکان و شهرداری تهران
 نظارت ها و مستندات و بودجه های تخصیص داده شده برای احداث طرح های عمرانی خرمشهر به قدری شفاف و روشن است که کوچکترین خطا و سهل انگاری را میتوان توسط مردم لمس کرد.
لازم به ذکر است که سرپرست شهرداری خرمشهر که بطور موقت وارد این نوع از کارها شده و به دلیل این که  اطلاع دقیقی  از نحوه انجام اقدامات و  دسترسی به منابع صحیح و مستند ازجزئیات طرح ها ندارد به نطر میرسد با توجه به حاشیه سازی های رسانه ای و گسترده خود به دنبال چیزی غیر از سرپرستی شهرداری است چرا که اگر این گونه نبود دلیلی بر چشم پوشی به تمامی اقدامات انجام گرفته توسط سازمان منطقه آزاد اروند برای مردم منطقه نداشت.
*نتیجه موضع گیری هایی که عدالت در آن معنایی ندارد
با توجه به این که وظیفه اصلی سازمان منطقه آزاد اروند و تمامی مسئولین ذیربط شهرستان های آبادان و خرمشهر خدمت رسانی و انجام وظیفه محوله نسبت به مردم شریف این مناطق است لذا اگر جنجال سازی و حاشیه سازی های رسانه ای بطور گسترده و ناعادلانه صورت گیرد قطعا تنها مردم منطقه هستند که از این امر متضرر خواهند شد چرا که تخریب افراد و سازمان ها موجب توقف کارها و عدم همکاری سازمان ها و نهادها برای آبادانی منطقه با یکدیگر و در نهایت عدم اقدامات عملی خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.