قنواتی رفت/ عبدالواحد عبادی مدیر آموزش و پرورش ماهشهر شد

خورنا – در آئینی با حضور معاون اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و جمعی از مسئولان در تالارشهید آوینی ماهشهر مدیر جدید اداره آموزش و پرورش ماهشهر معرفی شد.

به گزارش خورنا به نقل از پایگاه خبری پایانیوز، امام جمعه شهرستان بندرماهشهر در آئین تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: آموزش و پرورش اساسی‌ترین و تاثیرگزارترین نهاد درکشور است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین غبیشاوی با بیان اینکه پست و مقام برای هیچکس باقی نمی‌ماند و اگر ماندنی بود به من و شما نمی‌رسید، گفت: باید از این فرصت خدمتگذاری مسئولین و مدیران استفاده لازم را ببرند و زمان تحویل دادن پست و مقام وجدان آسوده‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان کشور همگی در آموزش و پرورش رشد می‌کنند، تصریح کرد: توجه به رشد فکری و ذهنی و افزایش توانمندی دانش‌آموزان باید مورد توجه قرار بگیرد.

غبیشاوی با بیان جایگاه آموزش و پرورش و اینکه آموزش و پرورش نیروی انسانی هر کشوری را تامین می‌کند افزود: هر کار و پیشرفتی که در جایی صورت می‌گیرد پایه و اساس آن آموزش و پروش است.

مدیر سابق آموزش و پرورش ماهشهر نیز از همکاری و مساعدت‌های مسئولین شهرستان، شوراها و دهیاران، انجمن‌های اولیا و مربیان، فرهنگیان، دانش‌آموزان و مردم تقدیر کرد.

ماندنی قنواتی در ادامه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در طول حدود چهار سال مسئولیت خود ارائه کرد و همه موفقیت‌های کسب شده در آموزش و پرورش را مدیون و مرهون همفکری و همکاری همکاران خود دانست.

وی اظهار کرد: از بدو تصدی مسئولیت خود فارغ از نگاه‌های سیاسی، جناحی، حزبی و قومی نیروهای متخصص و کارآزموده را به کارگیری و برای همه واحدها و بخش‌ها اقدام به نیروسازی کردیم.

رئیس پیشین اداره آموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر متذکر شد: امروز شهرستان بندر ماهشهر هیچ دغدغه و نگرانی در رابطه با نیروی ماهر و متخصص ندارد در حالی که در گذشته اگر در واحدی دچار کمبود نیروی انسانی می‌شدیم باید برای تأمین نیروی جایگزین دست نیاز به سوی شهرستان‌های اطراف دراز می‌کردیم.

قنواتی به مدرسه‌سازی‌های صورت گرفته در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: در شهرک مدنی، شهرک رجایی، روستاهای تابعه بخش مرکزی و مناطق محروم شهرستان مدارس بسیار خوبی توسط خیران حقیقی و حقوقی احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: باوجود مشکلات اقتصادی که کشور به دلیل تحریم‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کند اما اقدامات بسیار خوبی در آموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر صورت گرفته است.

مدیر اسبق اداره آموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر به ارتقاء رتبه‌های زیر هزار کنکور در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: مدیریت آموزش و پرورش را با ۸ رتبه زیر هزار به دست گرفتم اما امروز این آمار به ۵۵ نفر رسیده است.

قنواتی با بیان اینکه برای آموزش پرورش بال بودم نه بار، اظهار کرد: در طول مدیریت خود تسلیم فشارها نشدم و برای عزل و نصب معاونان خود زیر بار هیچ حرف و فشاری نرفتم.

وی یادآور شد: امروز که این مسئولیت را تحویل می‌دهم خاطری بسیار آسوده دارم و بسیار خرسندم از اینکه در انجام وظایف خود زیر بار فشارها و توصیه‌ها و تهدیدها نرفتم.

عبدالواحد عبادی مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان نیز در این آئین اظهار داشت: از تمام توان و ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها برای توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در آموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای شهرستان در زمینه نیروی انسانی افزود: شهرستان ماهشهردر بحث نیروی انسانی ظرفیت و توانمندی‌های بسیار بالایی دارد که باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

عبادی استفاده از نظرات و دیدگاه‌های علما و فضلا، روشنفکران و مسئولین، ائمه جمعه و جماعات، فرهنگیان و صاحبان خرد و اندیشه را به عنوان دیگر اولویت‌های خود بیان کرد و افزود: پیشرفت و توسعه در گرو همفکری و مشارکت همه اقشار است.

مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر در پایان گفت: ضمن حفظ جایگاه و موقعیت آموزش و پرورش در سطح استان و کشور، تمام همت خود را برای ارتقا و پیشرفت بیش از پیش شاخصه‌های تعلیم و تربیت در شهرستان به کار می‌بندم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • هردو نفر انسانهای خوبی هستن لطفاً عبادی قنواتی راه نندازین همه با هم فامیل هستیم. پر.

 • آینده‏ى مملکت در دست دانش‏آموزان است.

  این‏که من روى مسائل مربوط به دانش‏آموز و آموزش و پرورش و مسائل تحصیل و تربیت، این همه تکیه مى‏کنم و هرجا و با هر کسى که احساس بکنم به نحوى با مسائل تعلیم و تربیت ربط دارد ارتباط برقرار مى‏کنم و نظرم را مى‏گویم، دنبال کار را مى‏گیرم، به خاطر این است که من از آینده مى‏ترسم.

  دانش‏آموزان نونهالى که در اختیار دستگاه فرهنگى کشور قرار دارند، عزیزترین و سرشارترین سرمایه و ذخیره‏ى آینده‏ى این ملتند.

 • نیاز به تغییر بود
  تعلیم و تربیت از سیاست­های بنیادین اسلام و از اهداف زیربنایی بعثت رسول خدا(ص) است. پیامبر­اسلام(ص) تربیت را از خویش و خویشاوندانش آغاز کرد و به تعلیم و آموزش نیز از اولین روزهای هجرت همت گمارد. این، خود نشانگر اهمیت آن دو مقوله دینی و قرآنی است.

 • بهترین و برجسته‏ترین فکرها باید بنشینند برای آموزش و پرورش طراحی کنند؛ باید فلسفه‏ی آموزش و پرورش اسلامی، واضح باشد و بر اساس این فلسفه، افق آینده‏ی آموزش و پرورش کشور روشن باشد؛ معلوم باشد ما دنبال چه هستیم و کجا می‏خواهیم برویم و بر اساس آن خط کشی بشود، برنامه‏ریزی بشود و راه‏ها مشخص بشود؛ ما به این احتیاج داریم. آموزش و پرورش باید از روزمرّگی بیرون بیاید؛ این اساس حرف است.
  انشا.. اقای عبادی موفق باشن

 • با سلام
  اقای به اصطلاح قنواتیل..اولا شما عددی نیستی که در مورد عبادیا حرف بزنی..دوما نمیگی هوف کنی باد میبره ادرس بده بیایم دم خونتون هوف کن ببینیم کی رو باد میبره
  ادمین لطفا

 • ایکاش……………………………

 • عزل و نصب ها سیاسی و انتخاباتی شده!!!
  آقایان منتقد تغییرات اتوبوسی خودشان قطار تغییرات را کلید زده اند

 • ای نامردی بود.مگه قنواتی کم کار کرده بود.قنواتیل یه هوف کنن عبادیل باد ایبره

  • نیاز به تغییر بود
   تعلیم و تربیت از سیاست­های بنیادین اسلام و از اهداف زیربنایی بعثت رسول خدا(ص) است. پیامبر­اسلام(ص) تربیت را از خویش و خویشاوندانش آغاز کرد و به تعلیم و آموزش نیز از اولین روزهای هجرت همت گمارد. این، خود نشانگر اهمیت آن دو مقوله دینی و قرآنی است.

 • تبریک……..به این انتصاب

 • دکتر عبادی انسان فرهیخته،باایمان،منصف وکاردان است .ضمن تبریک، امیدوارم ورود ایشان به این منصب منشا خیروبرکت در سطح آموزش وپرورش ماهشهر باشد.