شرکت سیمان خوزستان کلیدی برای حل مشکلات یا داسی برای نابودی؟

خورنا – نیکفر ها می روند نیکنام ها می آیند، ولی کمر خمیده هفتکل هر روز خمیده تر می شود/ گویا تعهد هفتکل به این واحد صنعتی فقط سکوت است، سکوتی که داستانی غم انگیز از ۲۰ سال چپاول دارد

محمد قنبری/ سردبیر خبرگزاری ندای هفتکل

به گزارش خورنا به نقل از خبرگزاری ندای هفتکل، کارخانه سیمان خوزستان به دلایلی که همه ما از آن خبر داریم بعد از گذشت ۲۰ سال از تاسیس آن، نه تنها مشکل بیکاری نیروی جویای کار  هفتکل را مرتفع نکرد بلکه با  تخریب صدها هکتار از اراضی  کشاورزی و طبیعت بکر شمال شرق هفتکل و تولید و پخش آلاینده های سمی و غبار ناشی از تولید سیمان ، می رود تا زنگ خطر  نابودی محیط زیست شمال شرق هفتکل را به صدا در آورد.

برداشت های بی رویه مواد از منطقه ، تخریب تپه ها ، نابود زمین های کشاورزی و گسترش جاده برای دسترسی به معادن بیشتر، همه گوشه ای از عملکرد منفی شرکت سیمان خوزستان بعد از تاسیس ۲۰ ساله می باشد.

کارخانه ای که به دلیل تفکر غلط مدیرانش که فقط بر مبنای تولید و سود بیشتر است ، نه تنها مرهمی بر درد های  هفتکل نشد، بلکه تن سخته اش را دردناکتر کرد.

گویا تعهد هفتکل به این واحد صنعتی فقط سکوت است، سکوتی که داستانی غم انگیز از ۲۰ سال چپاول دارد.

چپاولی که با اسم و نماد خصوصی سازی سالهاست جیب بسیاری را پر ، و مردم شهری را بی نصیب کرده است.

نیکفر ها می روند نیکنام ها می آیند، ولی کمر خمیده هفتکل هر روز خمیده تر می شود.

نمی دانیم این گره کور چه زمانی باز می شود ولی ای کاش مدیران سیمان در عوض این همه ضرر و زیان به این سرزمین پاک ، ذره ای به حقوق مردمانش احترام می گذاشتند تا شاید سنگینی این داستان تلخ ۲۰ ساله کمی به فراموشی سپرد شود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • درود بر نویسنده و این مطلب دقیق و کاملا درستش