سونامی فاضلاب ماهشهر را جدی بگیرید/ بهداشت از نان شب واجب تر است/ آبفا پاسخگو باشد +تصاویر

سهراب قهرمانی _ خورنا: بیشترین انتقادی که در سطح شهر شهروندان از مدیران شهری دارند مربوط به عملکرد ضعیف و غیر کارشناسانه پیمانکاران و سیستم های نظارتی بر خدمات شهری از قبیل بهداشت محیط (در حوزه فاضلاب و دفع آبهای سطحی ) است.

برای مثال یکی از شهروندان ساکن صابر یک اول بلوعر مطهری می گفت : آقای خبرنگار برید و از مدیران آبفا سوال کنید از تعداد پمپهایی که در موتورخانه پمپاژ فاضلاب شهری که در اتاقک اول مطهری است چند پمپ کار می کند ؟ آیا وقت آن نرسیده که به وضعیت فاضلاب شهرستان بندر ماهشهر نگاهی منطقی تر و کارشناسانه داشته باشند بسیاری از مناطق ماهشهر یا فاقد فاضلاب است یا سیستم و لوله های آن فرسوده و مستهلک هستند.

این شهروتد در ادامه سخنانش افزود: کوچه صابردو که واقع در اول بلوار مطهری می باشد با اتاقک پمپاژ فاضلاب بیست قدم فاصله دارد آیا انصاف است که فاقد فاضلاب استاندارد شهری باشد تاکی باید کودکان ما با جوی فاضلاب روز را به شب برساند این جوبها که مکانی برای رشد انواع جانورات و حشرات می باشد بهترین عامل برای نشر و ترویج بسیاری از بیماری هاست.

این شهروندان گفت : سرویس بهداشتی که در اول بلوار ووسط طرفین بلوارمطهری قرار دارد بعداز گذشت سالها هنوز از چاه سپتیک که درپوش بتنی دارد بهره می گیرد و این در حالی است که در مواقعی که سپتیک پر باشد و یا در سطح شهر بارندگی داشته باشیم خللی بس عظیم در تردد افراد و ساکنین این منطقه ایجاد می نماید.

یک شهروند شهرک رجایی: می گوید بخاطر وجود غیر قابل تحمل حشرات و جانوران و خزندگان از قبیل موشهای بزرگ ،سوسکهای مختلف و شپش و مار و عقرب حاصل از وجود نی زار و فاضلاب مجبور شدم موهای دختر بچه کوچولو و زیبای خود را با ماشین صفر بزنم و همین امر بر روحیه او تاثیر بسیار عجیبی گذاشته و حتی موجب افسردگی بنده و همسرم شده است و در این راستا ضمن تقدیر از پایگاه خبری خورنا که با پیگیری های خبرنگار دلسوز آن خوشبختانه شاه لوله اصلی در حاشیه شهرک رجایی کار گذاری شده است خواهشمندیم صدای مظلومیت شهرک رجایی را به گوش مسولین استانی و شهرستانی برسانند.

وی گفت: بر کسی پوشیده نیست کارهای زیربنایی بسیار مفیدی صورت گرفته از قبیل فرهنگسرا و زمین فوتبال و یک پارک کوچک اول شهرک اما به نظر شما فاضلاب و دفع آن و دفع آبهای سطحی و بریدن و خشک نمودن نی زار بر همه چیز ارجعیت ندار ؟ بهداشت از نان شب هم لازمتر است خواهش می کنیم مسولین وعده های بدون پشتوانه به مردم ندهند آبفا و شهرداری از مرگ و میر و طلف شدن کودکان جلوگیری کنند زندگی شهروندان شهرک رجایی در وضعیت بسیار اصف باری است آیا هیچ مسولی حاضر است موی سر دختر بچه خودرا با ماشین صفر بزند؟؟؟؟؟

IMG-20150920-WA0036 IMG-20150920-WA0035 IMG-20150920-WA0031 IMG-20150920-WA0034 IMG-20150920-WA0030

IMG-20150920-WA0037

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام.با تشکر از خبرهای خوبتون
  متاسفانه خیابان طالقانی هم که مثلا فاضلاب گذاشتن خیلی خیلی بدتر از قبل شده پس بهتره به شهرداری و اداره آب و فاضلاب ماهشهر دلتون خوش نکنید چون اگه هم بیان و انجام بدن افتضاح کار می کنن.

 • متاسفانه فاز ۱ چمران وضع اسف باری داره فاضلاب وسط خیابون و توخونه ها زده بالا ولی هرچی با رئیس اداره یا سایر مسئولین تماس می گیریم کاری انجام نمیدن
  کارگرا سه ماهه حقوق نگرفتن و اعتصاب کردن این توجیه آقایونه
  واقعا جای تاسف داره ماهشهر با این همه درآمد اینقدر چهره زشتی داره

 • آقایان مسئول باید روزی جوابگوی این بی عرضگی و بی لیاقتی خود باشید و مطمئن باشید آن روز می رسد و این ها حق الناسی است که بر گردن شما سنگینی خواهد کرد.

 • آقا روشن تر بنویسید
  درماهشهر جوی فاضلاب و جمع آوری آبهای سطحی یکی است
  شهرداری مقصر اصلی است
  شورا دکوری است
  ایکاش
  شورای ماهشهر هم منحل بشه تا شاید بشه کاری کرد

 • فکرشون جای دیگه اس

 • مسئولیت کانالهای دفع آبهای سطحی با شهرداریست

 • دست خورنا دردنکنه بااین گزارش خوب بدترین فاضلاب ضعیف ترین مدیریت اداری فاضلاب در ماهشهر است بافت قدیم شهر واقعا ناراحت کننده است و جای شرم برای مدیریت شهری دارد

 • احسنت برخورنا.این مسولین شهری نه بهداشت حالیشونه نه نجسی پاکی.فک کنم مثل کریم مسلمون نیستن.نامسلمونا