امور بانوان فرمانداری بندرماهشهر چه میکند؟!/ جلساتی بدون خروجی و مشکلاتی که در جامعه زنان شهرستان تلنبار شده است

خورنا – سوسن صادقی، سالهاست که مشاور فرماندار بندرماهشهر در امور بانوان است. شاید بیش از ۵ فرماندار آمده اند و رفته اند اما شاید بی توجهی به حوزه بانوان شهرستان، موجب شده که خانم صادقی با وجود عدم فعالیت مثبت و چشم گیر، همچنان مسئول پیگیری امور بانوان در شهرستان بندرماهشهر باشد.

بر اساس شواهد، شاید تنها فعالیت مشاور امور بانوان در شهرستان بزرگ و مهم بندرماهشهر که بانوانی پر توان، پرتلاش، فعال، تحصیل کرده با هزاران مشکل دارد، برگزاری جلسات ماهانه است که با حضور یک نماینده خانم از هر اداره و شرکت برگزار میشود.جلساتی که نه خروجی دارند و نه گره ای از هزاران مشکل بانوان شهرستان را باز میکند.

عدم پذیرش انتقاد و پیشنهاد نیز از مواردی است که برخی از بانوان شهرستان که با وی برخوردی داشته اند، بر آن صحه گذاشته اند.

وضعیت آمار طلاق که در شهرستان بندرماهشهر بنا بر برخی آمار رسمی، دومین شهرستان پرطلاق در استان میباشد. وضعیت دختران معتاد و کاهش سن اعتیاد بین دختران، کاهش سن فحشا، مشکلات زناشویی که زنان در مناطق حاشیه نشین شهرستان دارند، سنت های غلط عشیره ای در برخی مناطق شهر که موجب میشود زنان از برخی حقوق طبیعی خود محروم شوند، و صدها مشکل دیگری که زنان این شهرستان دارند، نیازمند توجه و رسیدگی است، اما دریغ !

توجه به اشتغال خانگی زنان به خصوص زنان سرپرست خانوار، توجه به ورزش زنان، پیگیری جهت مراکز ویژه زنان مثل پارک بانوان، محل پیاده روی بانوان، فرهنگسرای بانوان و… که میشد طی سالها فعالیت این مسائل را به عنوان مطالبات جامعه زنان شهرستان بندرماهشهر از مسئولین شهرستان مطالبه کند و قدمی ماندگار در وضعیت زنان بردارد، اما باز هم دریغ !

برگزاری همایش، سمینار، جلسات مشاوره خصوص و اموزش به بانوان در خصوص حقوق فردی و اجتماعی، مسائل بهداشتی و زناشویی، روانشناسی و … نیز از دیگر مسائلی است که انجام آنها حداقل در شهرستانی مثل ماهشهر که امکانات و بودجه های مناسبی جهت امور از شرکتها و شهرداری قابل وصول است، ساده بود و میتوانست تاثیر بسزایی در ارتقا سطح دانش زنان شهرستان داشته باشد، اما دریغ !

مشکلات زنان این شهرستان یکی و دو تا نیست. مسئولی که به گفته خود “۶ فرماندار عوض شد و من هنوز هستم”، نتوانسته در دوره فعالیت خود خدمتی مفید انجام دهد، باید برود. این مطالبه زنان شهرستان است.

بخش عظیمی از زنان شهرستان بندرماهشهر تحصیلات دانشگاهی دارند و مشکلات آنها نیز متفاوت است و قطعا یک مسئول با مدرک تحصیلی دیپلم که سالها در این واحد فعالیت کرده ولی طرح ماندگاری از خود نداشته، نمیتواند آینده خوبی به زنان شهرستان نوید بدهد.

مطالبه عمومی زنان شهرستان این است که فرماندار شهرستان بندرماهشهر در اقدامی فوری از بین بانوان فعال، تحصیل کرده و توانمند شهرستان که روزمه مفیدی در فعالیت به جامعه زنان داشته اند، انتخاب کند و تحولی در نگاه به جامعه زنان ایجاد کند. ادارات شهرستان بندرماهشهر، بخصوص آموزش و پرورش بانوان تحصیل کرده و توانمند فراوانی در حال خدمت هستند که میتوان با کمی تحقیق و بررسی یک فرد مناسب تر برای مسئولیت و مشاورت فرماندار در امور بانوان شهرستان انتخاب کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • ح. قنواتی جان

  شما که اینقدر خوب بلدی شهر بسرای
  جان مادرت چارتا شهر در مورد کار خرابی های شهرداری هم بسرای تا بسی ملت حالشو ببرن

 • تقدیم به خبرگزاری خورنا:

  خورنا ز خواب غفلتت بیدار شو، بیدار شو
  از انتشار هر خبر بیزار شو، بیزار شو

  نشر اکاذیب و دروغ در شان مقصود تو نیست
  تخریب دلسوزان شهر در شان منظور تو نیست

  بی پایه و ناحق چنان، هر نقل قولی گفته ای
  با انتشار این خبر معشور را آشفته ای

  برخیز و یکبار دگر، در حرکتی عاری ز شر
  شرمنده شو، شرمنده شو، از انتشار این خبر

  خورنای ما، خورنای ما بیدار شو، بیدار شو
  از انتشار هر خبر بیزار شو، بیزار شو

  ح. قنواتی

 • در شهر ماهشهر ، بانوانی وجود دارند که علاوه بر اینکه سابقه خدمت در نهادهای دولتی فرهنگی و اجتماعی و نهادهای مدنی مثل شورا دارند دارای مدارج عالی تحصیلی بوده و از خانواده ایثارگران بوده و خود نیز ایثارگر می باشند . بهتر است میدان به چنین بانوانی داده شود .

 • ای کاش قبل از انتشار این مطلب در سطح شهر تحقیقی در مورد خانم صادقی انجام میدادید و انوقت بود که این مطالب سرتاسر مغرضانه را نشر نمی دادید , همه ما شاهد هستیم که امار طلاق و اعتیاد در سرتاسر کشور رو به فزونی می باشد حال با متهم کردن یک شخص ان هم در شهرستان ماهشهر از استان خوزستان این امار کاهش می یابد؟ برای نویسنده این متن شفای عاجل را از خداوند متعال خواستارم و امیدوارم همه مسئولین در ارامش و به دور از هر گونه تنش و غرض ورزی از جانب یکدیگر به وظایف خود عمل کنند

 • سلام علیکم
  مشخصاً متن فوق مغرضانه و به قصدِ تخریب نوشته شده و تخریب از مصادیقِ حق الناس است. لطفاً اعتمادِ مخاطبان به خورنا را محترم بشمارید و هر مطلبی را منتشر نکنید.
  با سپاس
  یک شهروند

 • انتشار اینگونه مطالب مغرضانه نه تنها دردی از ماهشهر دوا نمیکنه بلکه باعث میشه افرادی مثل خانم صادقی انگیزه خود رو برای کار کردن از دست بدن چقدر خوب بود اگر به جای انتقاد یکجانبه سعی میکردیم درست و بدون غرض کارهای مسؤلین شهر رو بررسی کنیم

 • انتشار مطالب مغرضانه اون هم این قدر صریح و واضح نه تنها دردی از ماهشهر و ماهشهری دوا نمیکنه بلکه تلاشهای

 • به نام خدا
  در گزارش ارایه شده در خصوص کمسیون بانوان شهرستان ماهشهر اصول انتقاد رعایت نشده و متاسفانه به صورت مغرضانه رییس کمسیون بانوان مورد انتقاد قرار گرفته است. چنانچه مشهود است بحمدالله و به لطف انقلاب اسلامی فعالیت هیچ یک از نهادهای دولتی در جمهوری اسلامی بدون خروجی نمی باشد و در صورتی که منظور نویسنده متن، انتقاد از وضعیت این کمسیون به منظور بهبود عملکرد آن می باشد بهتر است ابتدا به فعالیت های انجام شده پرداخته شود و سپس پیشنهادهای اصلاحی ارایه شود.
  متاسفانه ارایه چنین گزارشاتی با ادبیات “دریغ و دریغ” و “باید برود” موجب ایجاد تنش و ضایع نمودن اجر مسیولین در سازمان های دولتی می گردد لذا پیشنهاد میگردد در فرصتی مناسب طی مصاحبه ای با رییس کمسیون بانوان به ایشان فرصت داده شود تا به ارایه فعالیت های پیشین این کمسیون بپردازند و پش از آن انتقادات و پیشنهادات به صورت منظقی بیان گردد.
  من الله توفیق و علیه التکلان
  کامبیر خسروی پور

 • متاسفانه یک طرفه به قاضی رفتید ، از خبرگزاری شما بیش از این انتظار می رفت.

 • ثبت این خبر باعث میشه که چهره افرادی که چند ساله در شهر فعالیت مثبت دارند خراب بشه.به نظر من باید با خود شخص مصاحبه بشه و از فعالیت هاش صحبت کنه.همینطور یک طرفه به قاضی نشستن درست نیست

 • نوسنده محترم، اولا مگر اموریانوان بک پست اجرایی یا سازمانی است که بتواند مشکلات طلاق و ازدواج و اشتغال را حل کند این مسایل در کشور چندبن متولی و سازمان دارند ، دوم اینکه اغراض شخصی در این نوشته محرز است شاید شما خیال می کنید منافع شخصی در این سمت وجود دارد اما بدانید این سمت حتی چارت سازمانی ندارد شاید هم پیشرفت ماهشهر در سایر زمینه ها از جمله فرهنگی و اقتصادی و پویش جامعه خبرنگاری آن طی سالهای اخیر باعث شده تا زمبنه بانوان به زعم شما مغفول مانده باشد. …

 • بعید میدونم شما اطلاع کافی از برنامه و کارهایی که خانم صادقی برای شهرستان بندر ماهشهر انجام داده اند را داشته باشید,ایشون فعالیت های زیادی برای اشتغال زنان سرپرست خانواده انجام داده اند که بسیار چشمگیر بوده است بهتر است کمی در اطلاع رسانی هایی که انجام میدهید دقت کنید