خبرگزاری فارس خوزستان با خودش چند-چند است؟/ آقای فارس! بالاخره تعطیلی بخاطر خاک خوب است یا بد؟/ بالاخره امروز خاک بود یا نبود؟!/ خبرهای شما بوی بدی میدهد +عکس

خورنا -فرماندار شهرستان بندرماهشهر شب گذشته در اقدامی قابل تقدیر، کلیه ادارات، ارگان ها و شرکتهای شهرستان را به علت گرد و خاک و طوفان شدید تعطیل کرد، اما خبرگزاری فارس خوزستان در اقدامی تعجب آور اول در خبری تقدیر کرد و بعد منتقد این اقدام شد.

به گزارش خورنا، فرماندار شهرستان بندرماهشهر شب گذشته در اقدامی قابل تقدیر، کلیه ادارات، ارگان ها و شرکتهای شهرستان را به علت گرد و خاک و طوفان شدید تعطیل کرد که این اقدام مورد تقدیر شهروندان قرار گرفت.

اما انتقاد عجیب خبرگزاری فارس خوزستان ما را بر آن داشت تا نظر مردم را در خصوص تعطیلی شهرستان ماهشهر جویا شویم.

یکی از شهروندان به اسم رضا گفت: شب گذشته به حدی خاک به خورد مردم رفت که سه روز تعطیلی هم برای تمیز کردن خاکها و خالی شدن ریه ها از خاک کفاف نمی کند. اقدام فرماندار کاملا به جا بود و به نوبه خود تشکر میکنم.

یکی دیگر از شهروندان به نام رحمن در واکنش به خبر خبرگزاری فارس در انتقاد از تعطیلی، بیان داشت: همین کارها را اهوازی ها کردند که دیگر در بدترین آب و هوا هم تعطیل نمیشود. از رسانه ها خواهش میکنم بجای این خبرهای سیاسی، از تصمیمات صحیح اینچنینی حمایت کنند. کار درست را فرماندار ماهشهر کرد و تشکر میکنم.

یکی دیگر از شهروندان به نام عباس که در ماهشهر شغل آزاد دارد، بیان کرد: امروز تا ساعت ۱۱ ظهر مشغول نظافت دفترم و تمیز کردن گرد و خاک بودم. اگر امروز تعطیل نمیشد، باید در گرد و خاک کار میکردم. وی ادامه داد: روز گذشته هوا شرجی بود و سپس با این خاکی که آمد، دفتر کار من به گل تبدیل شده بود. وی در پایان از فرماندار ماهشهر تشکر کرد.

محسن نیز در این خصوص گفت: امروز تا ساعت ده هوا خاک آلود بود. اگر تعطیل نمیشد، خیلی از پدر و مادرها ناچار بودند فرزندانشان را به مهد کودک ببرند تا بتوانند خودشان به سرکار بروند. این کودک چه گناهی کرده که باید ریزگرد استنشاق کند؟

وی ادامه داد: مزید اطلاع تا وقتی که این ریزگردها از کوچه و خیابان پاکسازی نشوند با عبور و مرور مجدد خودروها در هوا معلق میشوند و باز با تنفس وارد خون شهروندان میشوند. تنفس ریزگرد در طولانی مدت بویژه برای اطفال که اندام داخلی آنها قدرت بزرگسالان را ندارد  آثار جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

یک شهروند به نام علی گفت: از مسولانی که رعایت حال مردم رو می کنند باید تشکر کرد. چه دلیلی دارد کودک و کارگر خوزستانی هزینه ی سو مدیریت‌های کشور را با سلامتی اش بدهد؟

اما شاهکار خبرگزاری فارس استان خوزستان چه بود؟

خبرگزاری فارس صبح امروز گزارشی را در انتقاد به عدم تعطیلی سایر شهرستانها در تیتر یک خود قرار داد و از تعطیلی ادارات ماهشهر تلویحا تقدیر کرد، اما چند ساعت بعد با چرخش ۱۸۰ درجه ای تعطیلی ماهشهر را به چالش کشید و به شدت به آن انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس در خبر شماره ۱۳۹۴۰۶۱۸۰۰۰۱۴۲، ساعت ۹:۱۰ دقیقه صبح امروز، با تیتر « خوزستان را خاک برد/ هیچ ابتکاری در کار نیست! » نوشت:  بامداد امروز طوفان گرد و خاک به گونه‌ای گریبان مردم خوزستان را گرفت که به جرات می‌توان گفت در مدت زمان چند دقیقه از فاصله شب تا بامداد، وضعیت هوا کاملا دگرگون شد. این تغییر آب و هوایی در حالی اتفاق افتاد که شرجی سنگینی بر منطقه حاکم بود و البته هیچ خبر و رد و نشانی از گرد و خاک دیده نمی‌شد. امسال مردم این دیار، روزهای خاکی زیادی را به چشم دیدند و از نزدیک لمس کردند، روزهایی که ثانیه‌اش برایشان به اندازه یک‌ سال سخت گذشت و هیچ فریادرسی نبود که حتی احوالاتشان را بپرسد!

عکس خبر:

فارس خاک دو

خبرگزاری فارس در خبر شماره ۱۳۹۴۰۶۱۸۰۰۰۶۴۷ ، ساعت ۱۲:۴۱ دقیقه ظهر امروز، با تیتر « گرد و غبار خوزستان را درنوردید/ فقط یک شهرستان تعطیل شد! » نوشت: طی روزهای اخیر علاوه بر رطوبت بالا، گرد و خاک نیز وضعیت زندگی را برای مردم این استان بسیار سخت کرده است، این روند اما همچنان از سوی مسئولان نادیده گرفته شده و هیچ اقدامی برای کاهش میزان ساعت کار و تعطیلی ارگان‌های اجرایی و نهادهای مختلف دیده نشده است! و تنها دستور برای تعطیلی ادارات و نهادهای اجرایی شهرستان ماهشهر صادر شده است.

عکس خبر:

فارس خاک یک

اما کمتر از سه ساعت از خبر فوق…

خبرگزاری فارس در خبر شماره ۱۳۹۴۰۶۱۸۰۰۰۹۶۴، ساعت ۱۵:۲۹ دقیقه ظهر امروز، با تیتر «وقتی فرمانداری ماهشهر هوای صاف را گرد و خاکی می‌بیند/ تصمیم بی‌دلیل برای تعطیلی عظیم‌ترین قطب صنعتی کشور» نوشت: وقوع توفان و بروز پدیده گرد و خاک شب گذشته در اغلب نقاط استان باعث شد فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر در اقدامی قابل تأمل امروز چهارشنبه را با وجود هوایی مساعد تعطیل اعلام کند. شب گذشته وزش تندبادهای شدید و برخاستن گرد و خاک محلی اغلب شهرهای استان را درگیر خود کرد و میزان گرد و غبار در هوای ماهشهر به ۲ هزار و ۲۳۴ میکروگرم بر مترمکعب رسید. اما در حالی که اداره هواشناسی شهرستان بندر ماهشهر عمر این تندباد را حدود یک ساعت اعلام کرده بود، فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر به بهانه بروز پدیده گرد و خاک امروز چهارشنبه را برای ادارات و نهادهای این شهرستان تعطیل اعلام کرد. این در حالی است که نه تنها شهرستان بندر ماهشهر بلکه تمام نقاط استان امروز هوایی بسیار صاف و بدون گرد و غبار را شاهد بودند.

 

عکس خبر:

خبرگزاری فارس سه

 

نگاهی گذرا به اقدامات امروز خبرگزاری فارس خوزستان :

ساعت ۹:۱۰ دقیقه صبح نوشت: صبح امروز خوزستان را خاک برد – انتقاد از بی تدبیری در خوزستان

ساعت ۱۲:۴۱ دقیقه ظهر نوشت: گرد و غبار خوزستان را درنوردید/ فقط یک شهرستان(ماهشهر) تعطیل شد – تقدیر تلویحی از فرماندار ماهشهر

ساعت ۳:۲۹ دقیقه بعد از ظهر نوشت: تصمیم بی‌دلیل برای تعطیلی عظیم‌ترین قطب صنعتی کشور(ماهشهر) – انتقاد شدید از تعطیلی ماهشهر

چه شد که این شد؟

چرا خبرگزاری فارس خوزستان به یکباره منتقد تعطیلی ادارات ماهشهر شد و در کمتر از ۳ ساعت از حامی تصمیم فرمانداری ماهشهر به منقد جدی آن تبدیل شد؟ این سوالی است که سرپرست خبرگزاری فارس خوزستان که سابقه طویلی در حملات زنجیره ای به اتفاقات مثبت در ماهشهر دارد، باید پاسخگو باشد.

انتقاداتی که هم رنگ و بوی سیاسی دارد و هم عقل هر انسان سلیمی را به سمت و سوی اخاذی از بزرگترین قطب صنعتی کشور _شهرستان بندرماهشهر_ هدایت میکند.

شیوه ی نخ نما شده ی انتقاد برای امتیاز، اوج بی اخلاقی در کار رسانه ای است و امیدواریم که در مورد خبر فوق، موضوع این نباشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • چرا بررسی نمی فرمائید چه پیمانکارانی خاک کشاورزی و با ارزش شهر ماهشهر و چمران را بکمک ناظر دولتی نابود کردن ، حمل و بارگیری کردند تا زیزسازی مناطق ویژه شهرستان ماهشهر را بسازند
    ارزش این خاک بیشتر از مناطق ویژه است
    خیانتی بالاتر از این
    آقا این خاک منشا محلی دارد

  • به نظر بنده به عنوان یک مخاطب سرویس خوزستان خبرگزاری فارس تکراری و در انحصار افکار یخ زده است….