دردنامه عضو شورای شهر اندیمشک برای شهردار

خورنا – مهدی قلی کیانی، عضو شورای شهر اندیمشک دردنامه ای خطاب به شهردار این شهر نوشت که یک نسخه از آن به این پایگاه خبری ارسال شده است:

به نام خدا

 

شهردار محترم شهر اندیمشک

سلام علیکم

این دردنامه را تلخکامانه و نومید از توجه جنابعالی برای بهبود و سامان امور حضور شما و مردم شریف شهر تقدیم می نمایم.

بدیهی است شهر خانه مشترک همه شهروندان است که در مواردی حتی از خانه و سرای شخصی آدمی هم با اهمیت تر است.

اداره ی صادقانه و سالم و بی فساد و تقلب شهر که رسالت شهرداری هاست همه شئون شهر و حیات شهروندان را سامان می دهد. این مهم جز با سلامت نفس و دست پاکی و باور جدی به ترتیب و نظم تامین نمی گردد. تلاش برای به هم زدن نظم و مدیریت بی قاعده مانند گل آلود نمودن آب و صید ناجوانمردانه است!

مردم اندیمشک چهار سال پیش با اکثریتی به اتفاق برای زیر و زبر نمودن این سنت ناصواب قیام نمودند و نماینده ای منتقدِ آن وضع را به مجلس فرستادند و متعاقبا برای همراهی و تامین حداکثری خواسته هایشان در انتخابات شوراها حماسه ای دیگر آفریدند. اما متاسفانه ادامه روند باطلِ سابق جز نومیدی و نارضایتی عمومی و ویرانی بیشتر حاصلی نخواهد داشت. موارد ذیل را بعنوان نمونه و اندکی از بسیار بر می شمارم؛

۱٫ در همه جای دنیا کارگران و کارمندان شهرداری شریانِ اصلی حیات یک شهرند که ستم و ناملایمتی و حتی عدم تامین حداکثری مطالبات ایشان موجب انسداد جریان و به خطر انداختن زندگی جمعی شهر است چه رسد که ماه ها از دریافت حقوق حداقلی خویش محروم مانده اند در این خصوص شما میراث دارِ شش ماه حقوق معوقه بودید که با سوء تدبیر و ناشنوایی دو ماه دیگر هم به آن افزوده اید و الان پرسنل شهرداری هشت ماه حقوق معوقه دارند. پیداست این مساله تبعات هولناکی نظیر آشفتگی و آسیب به خانواده های ایشان و اخلال در امور شهر خواهد داشت.

 

۲٫ در حالیکه بودجه عمرانی شهر پنج برابر گردیده متاسفانه با تبانی های دونِ شان در تصمیم گیری ها؛ حاشیه شهر به حال خود رها شده و روی نقاط خاصی از مرکز شهر بصورت ویترینی تمرکز شده تا هم منافع هم پالکی ها تامین شود و هم ریاکارانه انبوهِ مشکلات شهر را بپوشانید.

۳٫ حسابرسی مالی سالیانه شهرداری؛ علی رغم اینکه هم صراحت قانونی دارد و هم مصوبه ی موکد شورا و نیز خواست شهردار سابق بوده است، انجام نمی شود تا هر چه بیشتر فضای مالی شهرداری تاریک و برای سوءاستفاده فراهم باشد.

 

۴٫ بیش از بیست سال است ممیزی املاک شهرداری صورت نگرفته است و علی رغم توصیه های مکرر و موکد هیچ اقدامی در این خصوص صورت نمی گیرد که این امر نیز علامت تردید و سوالهای ناخوشایندی را به ذهن متبادر می نماید(!)

۵٫ عدم شفافیت در واگذاری پیمان ها و چینش نیروها و دادن مسئولیت ها به نحوی که عموما افراد وابسته و پیوسته بدون احراز حداقل صلاحیت متکفل پیمان ها شده یا بر مصدر امور قرار می گیرند حال آنکه تعهد و حتی خوشنامی افراد می باید صافی و شرط تصدی افراد باشد تا خیر امور حاصل آید.

۶٫ اتخاذ تصمیمات خودسر و بی اعتنا به نظر اعضای شورا نظیر بازارچه شهید بهشتی که علی رغم پیشنهادِ احداث پارکینگ طبقاتی یا مجتمع مسکونی _ تجاری به نحوی که عایدی آن محل درآمدی برای شهرداری باشد. متاسفانه بدون هماهنگی در حال تفاهم برای تهاتر و واگذاری آن به تامین اجتماعی می باشید و تنها خدا می داند و معدودی، که چه ضرر بزرگی در این معامله ی ناصواب نهفته است.

۷٫ بی اعتنایی و لاقیدی نسبت به مصوبات کمیسیون محیط زیست شورای شهر که آفات آن مبتلابه شهر گشته است. بعنوان نمونه حضور دایمی حیوانات موذی و گله های دام و طیور در فضای سبز نیمه جانِ مناطق مسکونی شهر که علاوه بر آسیب جدی به این فضاها موجب دلخوری و آزار شهروندان و ایجاد تصویر ناخوشایند برای رهگذران و مسافران شده است.

 

۸٫ عوامگرایی بدون توجه به عقلانیت اجتماعی موجب ویرانی عمیق و پایدار می گردد. که نمونه آن عدم ساماندهی دستفروشان در سطح شهر است؛ روزانه تمام خیابان اصلی و بازار شهر جای سوزن انداختن ندارد و دستفروشان از هر صنفی از میوه و تره بار تا کفش و لباس و … بساطشان پهن است و موجب اخلال در تردد و بدمنظری شهر گردیده است.

 

۹٫ سیاسی کاری و اتصال و پیوند دایمی با اربابان بیرونی؛ آفت و انحراف بزرگی است. و با توجه به قبح سابقه گویا در این شهر و شهرداری تمامی ندارد که موجب فساد تصمیم و منجر به اختلاس می گردد.

 

۱۰٫ فقدان اتوماسیون اداری؛ اتوماسیون اداری برای آگاهی دایمی از احوال امور برای بهبود اوضاع مبرم و فوق العاده است که گویا این مهم نیز برای هر چه مه آلود کردنِ جو باید نباشد تا امکان سوء استفاده بیشتر شود.

۱۱٫ تعلیق و سستی و سیاسی کاری در اعمال مصوبات شورا در خصوص دانشگاه علمی _ کاربردی به نحوی که گویا این دانشگاه محل کسب تازه ای برای زیاده خواهی و سواستفاده افراد خاصی است که بی واهمه و بی  تفاوت به قانون تن نمی دهد و از بار تکلیف شانه خالی می کنند.

 

علی رغم موارد فوق که یکی از هزار و اندکی از بسیار است متاسفانه بخشی از شورای شهر نیز در بی تفاوتی دایمی از کنار همه این انحرافات و تظلمات آشکار _ دوستانه _ غیب می شوند و نه تنها وظیفه نظارتی شورا به کلی در محاق و فراموشی رفته که برخی اعضای شورا رسالت خود را در حمایت بی قید و شرط از شهردار می دانند که برای اینجانب گریزی جز مدد از افکار عمومی با نشر عمومی این نامه برای مجاب نمودن جنابعالی باقی نمانده است!

 

 

شهردار محترم!

اینجانب در پیشگاه خدا و خلق خود را حاضر و مدیون می دانم. لذا نمی توانم فایده اندیشانه و بی تفاوت از کنار اعتماد مردم بگذرم لذا خودم و شما را بیم می دهم به قبح عاقبت و بدنامی! که هم مردم ناظر و بیدارند و هم به قول آن پیر فرزانه _ معمار کبیر انقلاب اسلامی و امام صالحان_؛”عالم محضر خداست” و دنیا لحظه ای درنگ ندارد و ما مسافران مستعجل این جهانیم به مقصدِ سرای باقی!

“مهدی قلی کیانی”

سخنگوی شورای شهر اندیمشک

 

۱۳۹۴/۵/۲۷

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام جناب اقای قلی کیانی
    با توجه به توضیحات جنابعالی درمورد مشکلات شهر و شهرداری و همچنین بی توجهی اعضای شورای شهر ونماینده محترم و همچنین فرماندار محترم جهت نظارت بر کار شهردار تکلیف چیست تا زمانی که ما انتخاب افراد مسول در شهرمان رو(کلیه ادارات) بر اساس فامیلی و طایفه گری انجام میدهیم نه بر اساس تجربه این مشکلات همچنان ادامه دارد خدا عاقبتمون رو به خیر کنه

  • جواب شهردار و هم قرار بدین آقای قلی قرار نیست مردم همیشه فریب شیطان صفتیتو بخورن

    • شهردارچه جوابی میتواندداشته باشدآقای میرعالی عزیز,چیزی که عیانست ……

  • هرکسی آمدبار[ودرابست ورفت ماهمان بدبخت وخواروبی نصب

  • همه ی ما جواب شهردار و شنیدیم و شاهد منفعت طلبی قلی و ضایع شدنش هم بودیم هم در واتس آپ و هم در سایت ها مثل داریا نیوز