بررسی عملکرد آموزشگاه های کنکوری بندرماهشهر توسط خورنا/ اقدامات خلاف قانون و خطرآفرین!

خورنا – عملکرد بعضی از آموزشگاه های علمی آزاد و کنکوری در ماهشهر مورد واکاوی خورنا قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خورنا از بندرماهشهر، بر اساس گزارش های مردمی و تماس با این پایگاه خبری، عملکرد بعضی از آموزشگاه های علمی آزاد و کنکوری در ماهشهر از جمله آموزشگاه مسعودی، آموزشگاه گزینه دو و آموزشگاه قلم چی مورد واکاوی خورنا قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، پس از بررسی ها مشخص شد که برخی از این آموزشگاه ها اقداماتی خلاف قانون، عرف و به ویژه از نظر اخلاقی بسیار خطر آفرین شده که تشکیل کلاس با تعداد دانش آموز بسیار زیاد، مختلط و غیر استاندارد از جمله این اقدامات می باشد.

به عنوان نمونه روز شنبه ۳ مردادماه ۹۴ یکی از دانش آموزان به عنوان گزارشگر خورنا مامور شد تا گزارشی برای ما تهیه کند. در این تاریخ، آموزشگاه علمی آزاد مسعودی کلاسی را در فرهنگسرای فردوسی تشکیل داده با حضور ۱۷۰ (یکصد و هفتاد) دانش آموز که شامل دانش آموزان دختر و پسر بوده است. نکته عجیب در این گزارش تنها بحث اختلاط نیست، بلکه این کلاس مختلط در درس زیست شناسی بوده است که به دلیل مباحث خاص ژنتیکی ممنوعیت تدریس زیست شناسی در پایه چهارم توسط مدرسین آقا وجود دارد. البته این ممنوعیت صرفا در تدریس مدرسین مرد به دانش آموزان دختر میباشد.

همچنین، بین دو نوبت کلاس در زنگ استراحت مشکلات و مواردی که پیش می آید قابل توجه می باشد که بهتر است در این گزارش به صورت شفاف بیان نشود.

بر اساس این گزارش، هزینه کلاس خارج از هر ضابطه ای است. مثلأ برای کلاس زیست شناسی دبیری را از تهران آورده اند. قرار است تا کنکور آینده، دو هفته ای یک جلسه داشته باشد. یعنی تا کنکور آینده که ده ماه مانده است، ماهی دو جلسه جمعأ بیست جلسه می شود. از طرف دیگر از هر دانش آموز قریب یک میلیون تومان برای این درس گرفته اند. لذا دریافتی از ۱۷۰ دانش آموز حدود یکصد و هفتاد میلیون می شود که برای هرجلسه هشت و نیم (۸٫۵) میلیون تومان میشود.

نکات دیگر همانطور که اشاره شد معضل مختلط بودن کلاس هاست که هم صددرصد خلاف قانون است و هم مخاطره آمیز و علاوه بر این ها استفاده از نیروهایی ناشناخته، بعضأ گزینش نشده و با تبلیغاتی عجیب که گاها موجب اغفال مردم می شود.

برخی از فعالین در این آموزشگاه ها بیان داشتند که این تذکر بارها به مسؤل ذیربط در آموزش و پرورش ماهشهر داده شده ولی متأسفانه ترتیب اثری داده نشده است و البته دلیل آن قابل درک است.

با توجه به درخواست های مکرر مردمی، خورنا تا حصول نتیجه، مشکلات این حوزه را بررسی به اطلاع عموم میرساند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • باسلام از واحد حراست فرهنگی اموزش وپرورش ماهشهر تقاضامندیم این گزارش را موردبرسیو پیگیرد قرار دهند

  • دست شمابابت این گزارش دردنکنه حرف دل ماخانوادهاروزدیدممنون میشم اگرازهزینهای که بابت هرکتاب درسی دریافت میکنندگزارش تهیه کنید