معاون فرماندار هندیجان

لزوم انجام حفاری‌های سطح شهرستان هندیجان با موافقت کمیسیون حفاری

خورنا – وهاب شیرعلی : امیرعلی توسلی ظهر امروز در جلسه کمیسیون حفاری شهرستان که با حضور همه اعضای کمیسیون در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات اجرایی باید با یک نظم خاص و با رعایت موارد قانونی در سطح شهرستان انجام شود تا در این بین مردم ضرر نکنند.
وی در ادامه افزود: در سطح شهرستان شاهد یک سری کارهای حفاری هستیم که متاسفانه بدون نظر کمیسیون حفاری انجام می‌گیرد و در چهارچوب قانون نیست و این گونه کارها باید روحیه قانونی به خود گیرد.
معاون فرماندار هندیجان خاطرنشان کرد: عدم توجه به قانون باعث هدر رفتن بیت‌المال شده و در نهایت دود آن به چشم مردم می‌رود که این گونه کارها در شان یک مدیر زحمتکش نیست!
توسلی افزود: هر‌کسی می‌خواهد حفاری کند باید مراحل قانونی را طی کند چون هر کاری با برنامه و با نظم انجام شود، خود به‌خود خروجی بسیار خوبی خواهد داشت.
معاون فرماندار هندیجان در ادامه، با اشاره به این که هدف همه ما از کار کردن تامین رفاه و آسایش مردم است، متذکر شد: باید تابع قانون باشیم و برای اجرای آن تلاش کنیم.
وی در پایان بیان کرد: با توجه به آغاز احداث خط لوله پایداری گاز که رئیس اداره گاز توضیح دادند با دقت و ایمنی تمام اجرا شده، مردم می‌توانند از نعمت این پروژه برخوردار شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • دلنوشته‌ کارکنان رسمی کارگری بهزیستی کشور

  درطی ماه‌های اخیردرخبرها آمده بود که مجلس به یک فوریت طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی پیمانی» رأی داده است ودراین زمنیه هم دکتراحمد شوهانی، نماینده مجلس شورای اسلامی که ازطراحان طرح فوق بوده، اظهارداشته که با تصویب نهایی این طرح، شغل جدیدی به وجود نمی‌آید و لذا بارمالی بردولت تحمیل نخواهد شد.
  دکترشوهانی همچنین خاطرنشان کرده که وضعیت فعلی کارمندان رسمی کارگری تبعیضی آشکاربه حساب می‌آید، زیرا این افراد ازتسهیلات وامتیازات بی‌بهره هستند درحالی که با اصلاح وضعیت‌شان می‌توانند ازمزایای قانونی استفاده کنند.
  دراین راستا هم جمعی ازکارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی همانند سازمان بهزیستی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان وضعیت فعلی خود و تبدیل وضعیت واستفاده ازمزایای قانونی پرداخته‌اند.
  دربخشی ازاین نامه آمده است: «بسیاری ازکارکنان سازمان بهزیستی کشورکه به صورت رسمی کارگری مشغول فعالیت هستند، درطی سالیان اخیرتوانسته‌اند با پیگیری وادامه تحصیل موفق به کسب مدارک کاردانی، کارشناسی وکارشناسی ارشد شوند ودرحال حاضر به عنوان نیروهای باتجربه و تحصیلکرده انجام وظیفه نمایند واین درحالی است که همانند کارکنان رسمی و پیمانی نتوانسته‌اند ازحقوق ومزایای مدرک خود برخوردارشوند وتاکنون هیچ تغییری دراحکام آنان لحاظ نگردیده است.
  طبق قانون کارمی‌بایست احکام نیروهای تحصیلکرده تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده وحتی عده ای با مدرک کارشناسی هم حداکثرتا گروه ۱۰ ترقی پیدا کرده‌اند.
  همچنین پاداش عیدی کارکنان رسمی کارگری طبق قانون اداره کارمی‌بایست حداقل دوبرابر تا ۳ برابرحقوق پایه پرداخت شود درصورتی که عیدی آنها مثل کارکنان رسمی کشوری می‌باشد و ازمزایای سختی کاربراساس ماده ۳۶ تبصره یک قانون کاربرخوردارشوند که متأسفانه درحال حاضرخبری نیست واین کارکنان ازهردوقانون استخدامی خدمات کشوری وقانون کارمحروم هستند.
  کلیه کارکنان رسمی کارگری از ۱۸ سال به بالا سابقه دارند و با توجه به اخذ مدرک دانشگاهی درصورت تبدیل وضعیت می‌توانند به عنوان یک نیروی باتجربه درپست‌های حساس سازمانی خدمت کنند وازمزایای قانونی برخوردارشوند و وضعیت نیروی انسانی بهزیستی کشورنیزبهبود خواهد یافت. و درصورت تبدیل وضعیت هم طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳ درصد کارفرما هم حذف خواهد شد.
  کارکنان رسمی کارگری سازمان بهزیستی درپایان یادآورشده‌اند: اکنون با توجه به مطرح شدن طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی یا پیمانی» که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده وهم‌اکنون درکمیسیون اجتماعی مجلس درحال بررسی بوده، امیدواریم که نمایندگان عزیز با نگاه پرمهروبا رأی مثبت خود درتصویب نهایی این طرح، موجبات رضایت حق‌تعالی وخرسندی واحقاق حق کارکنان زحمتکش رسمی کارگری را فراهم نمایند