شهرداری آبادان بدهی های فراوانی دارد و تا مشخص شدن آنها، جلسه بررسی استعفای شهردار آبادان تشکیل نمی شود

خورنا –رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: شهرداری آبادان بدهی های فراوانی دارد و تا مشخص شدن آنها، جلسه بررسی استعفای شهردار آبادان تشکیل نمی شود.

خلیل جنامی در گفتگوی با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهردار آبادان در ساعت ۱۴:۳۰ روز چهارشنبه بیستم خرداد استعفای خود را تقدیم شورای اسلامی شهر آبادان کرد.

وی افزود: با توجه به بدهی چندصدمیلیارد ریالی شهرداری آبادان به پیمانکاران، فروشندگان، بیمه تامین اجتماعی و سازمان های تابع شهرداری، روز شنبه بیست و سوم خرداد نامه ای به امضای برخی اعضای شورا از جمله یسری دریس، حمید حنظل عیدانی، مریم نصاری، شجاع زویدات و بنده رسید و آن را تقدیم رئیس شورا کردیم که بر اساس آن برای بررسی و شفاف سازی چک هایی که اخیرا به صورت فله ای کشیده شده و مراجعه برخی افراد به شورا مبنی بر عدم وجود مبلغی در حساب شهرداری(خالی شدن حساب) تا قبل از رفع ابهامات مالی، مطلقا مخالف تشکیل جلسه استعفا شهردار هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان تاکید کرد: ما به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر آبادان به مردم این شهر تعهد داریم و به همین دلیل قبل از بررسی موضوع استعفای شهردار آبادان ابهامات آن را بررسی می کنیم.

جنامی با بیان اینکه برخی اعضای شورای اسلامی شهر آبادان خواستار تشکیل جلسه اضطراری برای مشخص شدن وضعیت استعفای شهردار آبادان شدند، توضیح داد: سمیرا کردی زاده، فرشید بهشتی، سیدفیاض موسوی، زینب حیاوی، جاسم ثامری، و عبدالحسین مکوندی نامه ای را مبنی بر تشکیل جلسه اضطراری و فوق العاده به تاریخ بیست و ششم خرداد برای بررسی استعفای شهردار آبادان به ریاست شورا تقدیم کردند.

وی اضافه کرد: برای نمونه شهرداری آبادان چندده میلیارد ریال بابت چهاردرصد بازنشستگان شهرداری به تامین اجتماعی بدهکار است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جناب آقای انوشیروان بند پی ریس محترم سازمان بهزیستی کشور سلام علیکم

    احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ………. شامل ما نمی شود.

    جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند.

    حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم و نه مانند همکاران خدمات کشوری! موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند (( و )) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم.این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد از جمله حوزه انتخابیه جنابعالی با توجه به درایت، لیاقت و توانمندی جنابعالی امید است کا در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در قالب طرح تبدیل وضعیت از رسمی کارگری به پیمانی یا رسمی کشوری اقدام فرمایید و این طرح هیچگونه بار مالی برای دولت ندارد و فقط تکلیف کارکنان رسمی کارگری مشخص می کندباتشکر جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشور