استقلال خوزستان به بقاء در لیگ برتر امیدوار شد

خورنا –تیم فوتبال استقلال خوزستان اولین بازی پلی آف لیگ برتر را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا برای بقاء در لیگ برتر امیدوار باشند.

بازی رفت پلی آف برای صعود یا ماندگاری در لیگ برتر، امروز و از ساعت۱۸ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه غدیر اهواز بین تیم های استقلال خوزستان و مس کرمان آغاز شد و در نهایت این بازی با تک گل دقیقه ۹۵ مهدی مومنی به سود استقلال خوزستان به پایان رسید.

استقلال خوزستان در این دیدار با ترکیب: سومایلا دیاکیته، محسن بیات، موسی کولی بالی، محمد طیبی، میثم مجیدی، حمدالله ابدام (۵۰- محمدرضا مهدوی)، میثم دورقی، میثم بائو (۸۵- باقر هاشمی)، عبدالهادی خنیفر، روح الله سیف اللهی (۶۴- حجت چهارمحالی) و مهدی مومنی وارد میدان شد.

مس کرمان نیز با ترکیب: سیروس سنگچولی، فرزاد حسین خانی، احمدرضا زنده روح (۸۳- محمدسلیمان علیزاده)، روح الله باقری (۹۰- مهرداد آوخ)، علیرضا نظیف کار، بهنام داداشوند، علی حقدوست، بهتاش میثاقیان، محمدوحید اسماعیل بیگی، محمد مختاری و عبدالکریم اسلامی (۸۸- علی یونسی) در برابر حریف خوزستانی خود صف آرایی کرد.

خورستانی ها در حالی این بازی را در مقابل یاران اکبر میثاقیان شروع کردند که سیدمهدی سیدصالحی، مهاجم گلزن خود را به دلیل مصدومیت و سه کارته بودن در اختیار نداشتند.

این بازی در نیمه اول در حالی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید که هیچکدام از دو تیم نتوانستند موقعیت آنچنانی روی دروازه یکدیگر به وجود بیاورند و بیشتر اوقات این نیمه را در میانه میدان به جنگ با یکدیگر پرداختند.

اما خوزستانی ها در نیمه دوم و از همان دقایق ابتدایی بازی نشان دادند که چشم به برتری در این بازی دارند، در طرف مقابل مسی ها که بیشتر تمایل به کسب یک تساوی و دشت کردن یک امتیاز از این داشتند، تمام توان خود را روی ضدحملات گذاشتند و اتفاقا با همین حربه چندبار موفق به تهدید دروازه استقلال شدند.

در حالیکه هر دو تیم آرام آرام به کسب نتیجه تساوی در این بازی راضی شده بودند، در چهارمین دقیقه از هفت دقیقه وقت تلف شده ای که توسط حسین زرگر داور این بازی اعلام شده بود، مهدی مومنی با حرکتی انفرادی و در عرض، پس از جا گذاشتن چند بازیکن تیم مس، از روی خط محوطه جریمه با شوتی سنگین دروازه این تیم و سیروس سنگچولی را باز کرد تا در دقیقه ۹۵ ورزشگاه غدیر اهواز را برای نیمکت نشینان و هوادارانشان تبدیل به بهشت کند.

با وجود اینکه تماشای این دیدار برای تماشاگران خوزستانی رایگان بود ولی تنها دو هزار نفر به ورزشگاه آمدند و تیم خوزستانی را حمایت کردند در حالیکه این بازی، حکم مرگ و زندگی را برای فوتبال خوزستان داشت.

هماهنگی لیدرهای دو تیم فولاد خوزستان و استقلال اهواز دیگر تیم های خوزستانی با لیدرهای استقلال خوزستان از نکات جالب توجه این بازی بود و آنها با حضور خود شرایط مناسبی به لحاظ روحی برای میزبان تدارک دیده بودند.

کمک داور دوم میدان در دقیقه ۳۱ گل عبدالکریم اسلامی مهاجم مس را آفساید اعلام کرد که این تصمیم با اعتراض بازیکنان و نیمکت رهبری تیم مهمان همراه شد.

تماشاگران حاضر در ورزشگاه چند بار نسبت به وفت کشی بازیکنان مس اعتراض کردند و با شعارهای اکبر ضدفوتبال اعتراض خود را به سرمربی تیم مس نشان دادند.

سیروس سنگچولی دروازه بان مس کرمان وقت زیادی از بازی را تلف کرد که همین امر باعث شد داور ۷ دقیقه وقت اضافی محاسبه کند و استقلال خوزستان در همان اوقات به گل برتری برسد.

بازی برگشت این دو تیم در روز یکشنبه دهم خرداد ماه، در کرمان برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • پایان مسابقات شطرنج آقایان و بانوان یادواره مرحوم سید نوید حجازی با حضور ۸۱ شطرنجباز

    پایان مسابقات شطرنج آقایان و بانوان یادواره مرحوم سید نوید حجازی با حضور ۸۱ شطرنجباز:مسابقات فوق در ۷ دور به روش سوییس با حضور ۸۱ بازیکن از شهرستاها و استانهای مختلف کشور در محل هیأت شطرنج شهرستان بندر ماهشهر برگزار شد و به نفرات برتر ذیل جوایز نفیسی اهدا گردید:علیرضا نیکپور از آبادان حسین نیکپور از آبادان مزدک ارزانی از اهواز سیاوش کرا از بهبهان سعید بنی رشید از آبادان به ترتیب مقام اول تا پنجم رده بندی قرار گرفتند.همچنین به نفرات برتر بانوان جوایز نفیسی اهدا گردید.نفرات برتر بانوان فاطمه برقول از آبادان،سیمین ابراهیمی و آناهیتا باقری از ماهشهر. آئین اختتامیه مسابقات آقایان و بانوان با ۸۱ شطرنجباز دو رده و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ،مشاور فرماندار و سایر پیشکسوتان ورزش برگزار گردید.