نامه اعتراض آمیز یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران خوزستان به کرباسچی/ حضور افراد ناشناخته در ترکیب شورا و کنار گذاشته شدن اعضای عرب

خورنا یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران خوزستان نامه سرگشاده ای به غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران نوشت. متن این پیام بدین شرح است:

جناب آقای غلامحسین کرباسچی

دبیرکل محترم حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی

احتراما به استحضار میرساند،نظر به اتفاقات تلخ رخ داده در روز گذشته و در برگزاری انتخابات هیات رئیسه حزب کارگزاران سازندگی در استان خوزستان،که در یک انتخابات کاملا مهندسی شده و از پیش برنامه ریزی شده از سوی تنی چند از فعالین سیاسی سایر احزاب در استان خوزستان که منجر به دخالت مستقیم آنان در انتخاب هیات رئیسه جدید این حزب و همچنین مدتی قبلتر از آن،در فرایند چینش اعضای شورای مرکزی حزب در خوزستان،که بعضا از افراد کاملا گمنام و ناشناخته،در ترکیب شورای مرکزی گردید که نهایتا منجر به برگزاری فرمایشی انتخابات روز گذشته شد،و تاسف آورتر اینکه در چینش ترکیب اعضای شورای مرکزی  در خوزستان،اجحافی کاملا واضح و آشکار نسبت به مردم عرب و فعالین سیاسی این قوم مظلوم در حزب کارگزاران صورت گرفت،بگونه ای که از بیست و یک نفر عضو این ترکیب،فقط سه نفر از فعالین سیاسی عرب حزب کارگزاران حضور و حق رای داشته اند و الباقی بنابر دلایلی نامشخص کنار گذاشته شده و جایشان را افراد سفارش شده از سوی لیدرهای سایر احزاب و تشکلهای استان پر کرده اند،تا نتیجه انتخابات هیات رئیسه جدید،بشکل فعلی رقم بخورد.

بنابر همین دلایل اینجانب اعتراض رسمی و کتبی خود را به جنابعالی اعلام داشته و درخواست پیگیری و اقدام عاجل را دارا میباشم.

والسلام،علی حزباوی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • آقای مجتهد موسوی رطب خورده منع رطب نمی کند؟

  قوم و قبیله بازی شما را هم دیده ایم!

 • درود بر علی حزباوی

 • فعلا باند بهبهانی ها و دزفولی ها جریانات سیاسی استان را به دست می گیرند.
  اینجا هم شد حیات خلوت حاج غلام

 • به دوستان کارگزارانی توصیه میکنم در زمان معرفی کاندیدا برای انتخابات مجلس ۲ عرب زبان و ۲ غیر عرب(فارس-بختیاری-دزفولی-شوشتری-بهبهانی-….) را معرفی کنید تا مردم خود بین آنان ۳ نفر را انتخاب کنند.

  اینجوری عربها ۲ عرب و یک غیر عرب را رای میدهند و غیر عرب ها هم ۲ غیر عرب و یک عرب را رای میدهند.
  نتیجه میشود حداقل ۲ نفر یکی عرب و یکی غیر عرب چون رای همه اقوام را دارد به مجلس میرود و نفر سوم را هم سهم اصولگرایان حساب کنید.

 • برادر حزباوی عزیز شما معرفی کن چنتا عرب عضو کارگزاران را ما اونها رو معرفی میکنیم بجزشما و آقای شریفات انصافا در این۱۸ سال هیچ عرب دیگه ای در کارگزاران فعالیت داشت؟

 • چرا باید نگاه ما به هر چیز قومی و قبیله ای باشد طرح این مسیله به این صورت برای فعال سیاسی زیبنده نیست البته در جریان انتخاب و نحوه اجرای آن نبودم که ممکن است اشکالاتی داشته باشد اما این نشانه همدلی بین اعضاء نیست و پیوند قومیتی رجحان دارد بر پیوند فکری و عقیدتی حداقل در معترض