برگزیدگان نخستین جایزه ادبی دانشجویی اهواز معرفی شدند +اسامی

خورنا برگزیدگان شعر و داستان کوتاه نخستین جایزه ادبی دانشجویی اهواز سه شنبه در تالار دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۸۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره از ۸۱ دانشگاه،۲۰ داستان کوتاه و ۲۹ شعر در دو بخش سنتی و آزاد انتخاب شدند.

رتبه های اول تا سوم در بخش داستان به ترتیب دلبر یزدان پناه از دانشکده علمی کاربردی اهواز، مجید خادم از دانشگاه پیام نور اهواز و سید حامد قارونی از دانشگاه آزاد اسلامی شناخته شدند.

در بخش شعر آزاد، فرحناز حمزه از دانشگاه آزاد شهرضا رتبه نخست، فاطمه بیرانوند از دانشگاه لرستان و پریا ایزدپناه از دانشگاه خاتم الانبیای بهبهان رتبه دوم و شجاع گلمرایی رتبه سوم این بخش را کسب کردند.

همچنین در این بخش ثریا عبدی از دانشگاه پیام نور بندر امام خمینی (ره)شایسته تقدیر شناخته شد.

مرضیه معصومی از دانشگاه علوم و تحقیقات بوشهر، فرزانه شریفات از دانشگاه جندی شاپور اهواز و علی سلیمانی از دانشگاه پیام نور تهران رتبه های اول تا سوم را در بخش شعر سنتی بدست آورند و ثامره فرهود نیز شایسته تقدیر معرفی شد.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز در این آیین با اشاره به اینکه یکی از برنامه های مهم در برنامه ریزی فرهنگی و هنری دانشگاه ها، تعریف و هدفگذاری رویدادهای ادبی با گستره ملی است اظهار کرد: در میان فعالیت های ادبی در کشور، شعر و داستان کوتاه از مهمترین و پرطرفدارترین موضوعات است.

دکتر منوچهر جوکار افزود: برگزاری برنامه هایی مانند جایزه ادبی، بستری مناسب برای کشف استعدادها و تشویق و تقویت فعالیت های ادبی دانشجویان است.

وی ادامه داد: سطح کیفی آثار نخستین جایزه ادبی دانشجویی قابل قبول است و امید است دوره های بعدی با مشارکت بیشتر دانشجویان ارتقا یابد.

در این آیین از کتاب نیلوفر بیدار گردآوری شده توسط فردین کوراوند، به منظور گرامیداشت استاد دکتر صالح حسینی، نویسنده و مترجم معاصر رونمایی شد و از شاعر معاصر استاد سید محمود سجادی تقدیر شد.

کتاب های به روایت رود و در چشم رود نیز در آیین پایانی جایزه ادبی دانشجویی رونمایی شدند.

نخستین جایزه ادبی دانشجویی ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.