تجلیل از بازنشستگان و پیش کسوتان آموزش و پرورش بندر ماهشهر/ تجلیل ویژه از «خورنا» در حاشیه مراسم

سهراب قهرمانی ؛ خورنا – عصر امروز طی مراسمی، از بازنشستگان و پیش کسوتان آموزش و پرورش بندر ماهشهر  که درسال های ۹۳ و ۹۴ به جمع یاران بازنشسته خود پیوستند تجلیل به عمل آمد/ رئیس آموزش و پرورش شهرستان بندرماهشهر با اشاره به حضور پررنگ خورنا در همه عرصه از مدیرمسئول و همچنین خبرنگاران این پایگاه خبری در بندرماهشهر تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار خورنا از بندرماهشهر، در بیست و یکم اردیبهشت هزار و سیصد و نود چهار طی مراسمی ویژه ای که از سوی مدیریت محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر با ضیافت شام و اجرای برنامه های متنوع و اهدای لوح تقدیر و جوایز به ۵۶نفر از فرهنگیان محترم و خانواده های ایشان به همراه مدیران مدارسی که بازنشستگان مذکور در دوران خدمتشان و یا زمان بازنشستگی در آن مدارس بودند تجلیل بعمل آمد .

دراین مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و قیام به احترام سرود مقدس ملی کشورمان کار خود را آغاز کرد با تقدیر و تشکر و سخنرانی مندنی قنواتی پیرامون مقام شامخ معلم و خیر مقدم ویژه به خانواده های ارجمند بازنشستگان به کار خود ادامه داد این مراسم به گفته بسیاری از حاضرین در نوع خود بی نظیر بوده .

محمد پورجعفر رئیس کانون بازنشستگان فرهنگیان شهرستان بندر ماهشهر ضمن خیرمقدم به همکاران سایر مهمانان که دربین آنان جناب آقای عبادی معاونت محترم فرماندار شهرستان بندر ماهشهر و جناب آقای توکلی مشاور فرهنگی فرمانداری ماهشهر حضور داشتند باخواندن مقاله و شعری زیبای زیر حاضرین را به وجد آوردند مقاله پورجعفری بدین شرح بود؛

یار بی پرده بر در و دیوار       به تجلی است یا اولابصار
این تماشا چو بنگری گویی        لیف والدار غیر هو دیار

معلم چه کلمه قشنگ و زیبایی و در عین حال چه کلمه غمگسار و اندوه باری ،غم و اندوه بدین خاطر که درین روز فقدان معلمی را احساس میکنیم که نیلوفر شرقش می خواندند و امام راحل پاره تنش می نامیدند.یادش گرامی و روح و روانش شاد.

پس ای قلم بنگار و درین نگارش انسانی را وصف کن که با عشق و علاقه ،معلمی و تعلیم و تربیت را پیشه خود ساخته و لحظه های شیرین و پر حلاوت تعلیم و تربیت را نیایش به درگاه خداوند می داند و برای تمسک و توصل به امیال و ارزوهایش در راستای عدالت و انسانیت شغل معلمی را برگزیده و افتخار و فخرش همزیستی و همراهی و همدلی با کودکانی است که قلبی رعوف و مهربان دارند و هنوز زنگار کینه و عداوت و ناهنجاریهای زندگی ایینه قلبشان را کدر نکرده و نیات پلید و اهریمنی نتوانسته در اعماق روحشان خلل وارد کند.

آری مرید و مراد و عابد ومعبود باید در کنار هم قرار گیرند و بنیان و بنیاد و جایگاه رفیع تعلیم و تربیت که جایگاهی مقدس و ملکوتی است باید با شور و شوق و عزمی راسخ و اراده ای بی نظیر بدست معلم ساخته شود. آری معلم: معلمی که سنبل و نماد علم و دانش و فرهنگ و معرفت است و خداوند تبارک و تعالی عشق و علاقه و شوق معلمی را در نهاد و سرشت معلمان به اینکار متجلی گردانیده، چنانچه مولانا می فرماید:هر کسی را بهر کاری ساختند  شوق آن را در دلش انداختند.

باری در مقدمه مقاله ام که کلمه معلم را زیبا و قشنگ انگاشته بودم اکنون نیز تکرار میکنم که معلم چه کلمه قشنگ و زیبایی و در عین حال چه ترکیب دلنواز بامسمایی مگر نام انبیاست که چنین پرطراوت و مهرانگیز است نه!  نام هیچ بنی ای نیست ولی از آنجاییکه شغل انبیاست نامی چنین مقدس و پرصلابت است و رایحه ی مشک و عبیر از آن به مشام میرسد.پس ای معلم تو را می جویم و تو را می بویم و بر دستهایت بوسه می زنم و در برابر هر گزندی جانم را در طبق اخلاص گذاشته به تو تقدیم میکنم.

این مراسم که از ساعت ۱۸ الی ۲۲ شب با اجرای برنامه هایی از قبیل یک میان پرده نمایشی و تردستی و برش کیک که نماد تولد و شروع مرحله دیگر از زندگی فرهنگیان عزیز بازنشسته ها بود و با سخنان دلنشین حاج صارم عبادی معاونت محترم فرمانداری تا ساعت ۲۲ ادامه داشت .

معاون فرماندار که در جایگاه نماینده دولت در شهرستان برای فرهنگیان صحبت می کرد به جایگاه ویژه فرهنگیان و معلمان در رشد و تعالی جامعه بشریت اشاره خاصی نمود و افزود: عزیزانی که جوهره وجود خویش را تقدیم تعلیم و تربیت و پرورش و ارتقا فرهنگ جامعه نموده اند برای تمام اقشار و آحاد جامعه قابل ستایش و احترام هستند معاون فرماندار ضمن تبریک دوره ای جدید از زندگی به بازنشستگان افزود امیدوارم این اساتید عزیز و پیشکسوتان عرصه فرهنگی در دوران بازنشستگی نیز همواره مدیران فرهنگی شهرستان را در عرصه تعلیم و تربیت تنها نگذارند در مراسم جوایزی نیز به دسته ای از بازنشستگان و مدیران مدارس توسط مسولین اهدا گردید.

عواملی که بخش اعظم زحمات برگزاری و هدایت این مراسم ویژه تجلیل از بازنشسته گان و پیش کسوتان را بر عهده داشتند عبارتند از مندنی قنواتی مدیر تلاشگر آموزش و پرورش، حسن عبادی معاونت مالی و برنامه ریزی، حسین نیسی کارشناس ارزیابی عملکرد اداره آموزش و پرورش، آقای عبدالاامیر ممویی مسول ضمن خدمت و نمایندگان مدیران سرکار خانم ملیحه چرخ انداز یگانه ، آقای مسعود حسین زاده، حمید رضا نقی زاده و مرتضی حسین زاده بودند.

قنواتی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بندرماهشهر در پایان سخنرانی خود با اشاره به حضور پررنگ خورنا در همه عرصه های خبری، تشکر ویژه ای از مدیرمسئول پایگاه خبری خورنا علی چاروسایی و خبرنگاران این پایگاه آقای سهراب قهرمانی و سرکار خانم محتشمی که در شهرستان بندر ماهشهر حضور فعالانه دارند تشکر و تقدیر نمود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خیلی بد گزارش دادید

  • لطفا عکس ها هم قراربدید

  • عکساش کو

  • حرکت اخیر ارزیابی ماهشهر و مدیریت آموزش وپرورش باعث ایجاد روحیه مناسب و شایسته در فرهنگیان منطقه شده است ضمن تشکر از انعکاس خوب خورنا امید به استمرار اینگونه مناسبات

  • مرسی خورنا کلأخوبی

  • مرسی عالی بود خبر بسیار کامل و جامعی بود ممنونم

  • آقای قهرمانی پس بقیه عکسها چی شد

  • احسنت