سهم خواهی عجیب نماینده مردم تهران: چرا آبادان شبکه صدا و سیما دارد با اینکه اهمیت استراتژیک کمتری از شهرستان های تهران دارد!؟

خورنانمایندگان مجلس شورای اسلامی در دو نامه جداگانه از سیاستهای رئیس صدا و سیما در توجه به مقام معلم و شبکه تهران سیما گلایه کردند.

به گزارش خانه ملت ،اعضای فراکسیون فرهنگیان مجلس امروز (۱۶ اردیبهشت) در دیدار با رئیس سازمان صدا و سیما نامه‌ای گلایه آمیزی را به دلیل عدم توجه رسانه ملی به مقام شامخ معلم به ویژه در ایام پاسداشت جایگاه آن‌ها ارائه می‌دهند.

متن نامه رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی به سرافراز؛ رئیس صدا و سیما به این شرح است:

جناب آقای دکتر سرافراز

رئیس محترم صداوسیما جمهوری اسلامی ایران

با سلام

در ایام روز و هفته معلم، مراتب گلایه‌مندی و اعتراضات فرهنگیان کشور مبنی بر عدم دقت و توجه لازم از سوی صداوسیما به منزلت و جایگاه معلم را نموده و انتظار عاجل و به‌حق آنان را در موارد زیر اعلام را درخواست می‌کنم.

۱با عنایت به نقش بی‌بدیل معلمان در آموزش و پرورش یا به تعبیر مقام معظم رهبری «علمداری معم در نظام تعلیم و تربیت» انتظار می‌رود صداوسیما در کلیه حوزه‌ها، برنامه‌ها و شبکه‌ها اقدام به تولید برنامه و پخش برنامه‌هایی نماید که مبین جایگاه و منزلت معلم و زمینه‌ساز آن گردد. صداوسیما می‌تواند به‌عنوان اثرگذار‌ترین رسانه، منزلت معلم را فرهنگ‌سازی نموده و ارتقا بخشد.

۲انتظار می‌رود صداوسیما به هیچ شبکه و برنامه‌ای که موجب وهن و یا خدایی نکرده (سهواً یا عمداً) تحقیر و کاهش منزلت و جایگاه معلم گردد اجازه پخش ندهد. وهن منزلت و جایگاه معلم، وهن نظام تعلیم و تربیت و نسل آینده است و توجه ویژه صداوسیما به این امر مهم و جلوگیری از وهن معلم و جایگاه او در بدیهیات است.

۳انتظار قاطبه معلمان و فرهنگیان کشور از صداوسیما این است که به هیچ وجه خبری از پرداخت حقوق، مطالبات مزایا و خدماتی که احیاناً به فرهنگیان وعده داده می‌شود یا پرداخت می‌گردد، پخش نکند. حتی اگر مقام مسئولی هم مصاحبه کرد، فرهنگیان کشور درخواست دارند چنین مصاحبه‌هایی از رسانه ملی پخش نشود، چون معلمان و فرهنگیان کشور آش نخورده، دهان سوخته شده‌اند و از سوی دیگر پخش اینگونه اخبار و گزارش‌ها را خلاف شأن معلم می‌دانند.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران طی نامه‌ای به ریاست سازمان صداوسیما از نحوه سیاست گذاری‌های شبکه تهران در خصوص پرداختن به مسائل شهری و استان تهران انتقاد کرد.

همچنین  سید حسین نقوی حسینی، رئیس مجمع نمایندگان تهران طی نامه‌ای از سوی این مجمع به محمد سرافراز، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، به انتقاد از سیاست‌های شبکه تهران پرداخت. متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سرافراز

رئیس محترم صداوسیما جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراماً به استحضار می‌رساند استان تهران به‌عنوان پایتخت جمهوری اسلامی و مهم‌ترین استان استراتژیک، یک‌پنجم جمعیت کشور را در خود جای داده است. از این میزان یک‌سوم یعنی ۴ میلیون نفر جمعیت در شهرستان‌های استان (ورامین، پیشوا، قرچک، رباط‌کریم، پاکدشت، فیروزکوه، دماوند، شهریار، شهرقدس، ملارد، بهارستان و پرند) زندگی می‌کنند و متاسفانه این شهرستان‌ها سهم بسیار ناچیزی از آنتن صداوسیما را به خود اختصاص داده‌اند.

با توجه به اینکه شبکه تهران در راستای پاسخگویی به نیازهای شهری، اجتماعی، فرهنگی، دینی و سیاسی استان تهران تاسیس شده ولی سهم شهرستان‌های استان از آن شبکه در حد صفر است. این شبکه تنها دو بخش خبری ۱۸: ۳۰ و ۲۴ دارد که در بخش خبری ۱۸: ۳۰ سهم شهرستان‌ها بسیار ناچیز بوده و در بخش خبری ۲۴ هم بیشتر اخبار ملی و خارجی انعکاس پیدا می‌کند. در بخش تولید هم تنها برنامه مختص شهرستان‌های استان برنامه «در استان» است که برنامه‌ای با رویکرد مشارکتی است و برای تولید برنامه‌های خود از شهرستان‌های استان، برآورد تولید دریافت می‌کند که با توجه به امکانات و منابع درآمدی شهرستان‌ها، استفاده این برنامه تولیدی آنهم به میزان یک ساعت در شبانه‌روز نه در حد توان و نه در خور شأن شهرستان‌های استان تهران است. صرف‌نظر از اینکه برنامه‌های مربوط به شهرستان‌ها دارای ابعاد منفی شدید از قبیل قتل، قاچاق و… است.

این در حالی است که برخی از شهرستان‌های کشور همچون شهرستان مهاباد با ۱۴۷ هزار نفر جمعیت و یا شهرستان آبادان با ۲۱۷ هزار نفر جمعیت که به مراتب جمعیت و اهمیت استراتژیکی کمتری نسبت به شهرستان‌های استان تهران دارند برای خود یک شبکه استانی دارند در حالی که شهرستان‌های استان تهران با جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون نفر از این ظرفیت و فرصت بی‌بهره است.

لذا از جنابعالی درخواست می‌گردد با توجه به اینکه استانداری و مسئولان محترم شهرستان‌های استان تهران آمادگی کاملی برای راه‌اندازی صداوسیمای شهرستان‌های استان تهران را دارند، مستدعیست در مرحله نخست همانند سایر شبکه‌های استانی مجموعه‌های خبری شبکه تهران از دو بخش ۱۸: ۳۰ و ۲۴ به سه بخش (یکی مختص شهرستان‌های استان تهران) افزایش داده شود، بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این ظرفیت در دفا‌تر خبری صداوسیما در شهرستان‌های استان تهران که با هماهنگی فرمانداری‌های شهرستان‌های استان تهران راه‌اندازی شده است، وجود دارد و هیچ تحمیل بودجه‌ای نخواهد داشت و در مرحله دوم برنامه تولیدی مختص استان نیز حداقل ۴ ساعت در شبانه‌روز به برنامه‌های اجتماعی، ورزشی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شهرستان‌های استان اختصاص یابد و در مرحله اساسی و نهایی «شبکه شهرستان‌های استان تهران» تشکیل شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • لابد این آقا میخواد آبادان رو با قرچک ورامین مقایسه کنه

  • به ایشان بفرمایید واقعا شما آبادان را با اون روستاهایی که به برکت دولت آقای احمدی نژاد شهر شده اند را مقایسه می کنی پدر بیامرز موقعی که آبادان از قبل از انقلاب مرکز صدا و سیما داشت حتی اهواز بعنوان مرکز خوزستان دارای چنین مرکزی نبود – آبادان در حکومت گذشته دوتا رادیو و یدوتا فرستنده تلویزیونی داشت – بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه را داشت – اولین فرودگاه بین المللی بعد از تهران را داشت – اولین قطره ها و بشکه های نفت از اسکله های آبادان صادر شد و …… واز همه مهمتر بدلیل همجواری با کشور عراق و نزدیکی به بعضی کشورهای عربی ونیز همجواری با آبهای آزاد چون اروند و خلیج فارس دارای اهمیت استراتژیکی بالایست اونوقت میشه بفرمایید اون روستاهای شهر شده شما اولا دارای چه پتانسیل اقتصادی برای کشور هستن و ثانیا از کدام موقعیت استراتژیکی برای کشور برخورداره تازه روی نقشه ایران هم بسختی دیده میشوند پس لطف کن اول راجع به آبادان تحقیق کن بعد افاضات انتخاباتی خود را نطق بفرما .