خورنا گزارش میدهد:

حال و هوای این روزهای «پهلوان علی» اهواز خوش نیست +تصاویر

خورنا – اهواز – ” علی طحان ” معروف به پهلوان علی مدتی است به دلیل بیماری در وضعیت نگران کننده ای به سر می برد.

به گزارش خبرنگار خورنا از اهواز، ” علی طحان ” معروف به پهلوان علی دوران کودکی خود را در بحبوحه جنگ هشت ساله سپری کرد. روزی از همان روزها هنگام بازگشت از مدرسه در یک بمباران مجروح می شود اما به دلیل داشتن هیکل درشت و قوی علی رغم خونریزی فراوان از این بمباران جان سالم به در می برد. پهلوان علی هیچ گاه به دنبال دریافت کارت جانبازی خود نرفت و از همان دوران کودکی راه و رسم پهلوانی را در پیش گرفت.

پهلوان علی از دوران نوجوانی تمرینات سخت خود را آغاز کرد و این تمرینات فشرده در سال های ۸۳ و ۸۵ عنوان قوی ترین مرد خوزستان را از آن وی کرد.

پهلوان علی طحان با دندانهایش ماشین، اتوبوس، قطار و هواپیما را به حرکت درمی آورد. وی در یک مسابقه با کشیدن دیزل قطار ۵۰ تنی به وسیله دندانهایش موفق شد قوی ترین مرد آمریکا را شکست دهد.

IMG-20150509-WA0002

پهلوان علی شهرمان هیچ گاه به دنبال سو استفاده از قدرت و توان خود نبود و همیشه خود را مدیون الطاف ائیمه اطهار می داند.

تاکنون هیچ مسئولی در کشور ایران توجه ای به ورزشهای پهلوانی نکرده است و پهلوانهایی همچون علی طحان را تحت پوشش قرار نداده است. در سال های گذشته بارها شیخ های کشورهای عربی از پهلوان علی خواسته اند که برای اجرای برنامه آن هم با پول های هنگفت به کشورشان برود و حتی به وی قول خانه و زندگی آن چنانی داده اند اما پهلوان شهر ما به هویت خود افتخار می کند.IMG-20150509-WA0003

هم محلی هایش با نام پهلوان علی می شناسنش پهلوانی که پس از اجرای هر برنامه صف نیازمندان به خانه اش سرازیر می شود. همسر پهلوان می گوید روزی را به یاد ندارد که محتاجی دست خالی از منزل آنها رفته باشد.

این روها پهلوان علی شهرمان زمین خورده است. نایی برای سخن گفتن و توانی ایستادن ندارد و بین ادای کلماتش مکث های طولانی مدت می کند تا نفسش به جا بیاید.

زمانی که از سختی پرداخت کرایه ۴۰۰ هزار تومانی برای خانه ای دو اتاقه و کوچک سخن می گوید غرور و درماندگی در نگاهش موج می زند.

پهلوان علی از روز حادثه ای که زندگی را برایش تلخ کرده سخن می گوید: برای تامین هزینه های زندگی ام و اجرای یک برنامه به شهر بوشهر رفتم. به دلیل آماده نبود بدنم و در اثر یک سانحه از ناحیه شکم دچار جراحت شدم.IMG-20150509-WA0005

وی افزود: هنگام حادثه صدای پاره شدن شکم خود را شندیم و بعد از آن دیگر هیچ صدایی نشنیدم. از آن زمان تا کنون چهل روز در بیمارستان گلستان اهواز بستری بودم و تا کنون چهار عمل جراحی انجام داد ام.

پهلوان علی از چهل روز گذشته تا کنون ۵۰ کیلو از وزن خود را از دست داده است. و باید هر دور روز یک بار داروی مورفین مصرف کند و علی رغم اینکه پزشک معالج وی این دارو را تجویز کرده اما داروخانه های شهر از دادن این مقدار داروی مورفین به وی خود داری می کنند به همین دلیل داروی مورد نیاز پهلوان علی را دوستان و آشنایانش با مبلغ بسیار بالا از بازار آزاد تهیه می کنند. خود پهلوان علی در این خصوص می گوید: علی رغم درد شدیدی که دارم باید داروی مورفین را مصرف کنم اما نمی خواهم به این دارو وابسته شوم. به یاد دارم یک بار به دلیل مصرف داروی تاریخ گذشته حالم بسیار بد شد و دردم تشدید یافت.

تلخی دهان یکی از عوارض دارویهای مصرفی این پهلوان است. به طور حتم در صورتی که پهلوان علی در بیمارستان بستری ود روند بهبود وی تسریع می یابد و رسیدگی به آن به گونه ی بهتری صورت خواهد گرفت اما هزینه بستری شدن در یک بیمارستان دولتی هر روز ۱۲۰ هزار تومان است و تامین این هزینه برای خانواده پنج نفری آن بسیار سنگین است.IMG-20150509-WA0006

پهلوان علی اما امیدور است وی می گوید: درست است که بعد از این همه سال سختی کشیدن در این زمان خانه نشین شده ام اما توکل من بر خداست. مطمن باشید در صورتی که باز هم به وضعیت عادی خود برگردم راه پهلوانی را ادامه می دهم. دوست دارم جوانان را به راه ورزش تشویق کنم راهی که امام علی ( ع) آنرا توصیه کرده است.

نگاه پهلوان علی به فرزندان کوچک و محصلش پر از حرف، ابهام و نگرانی است. . نگرانی که این روزها با فروش خودرو و خرج تنها پس از انداز زندگی اش اینک شذدت یافته است.

زخم های تن رنجور این پهلوان تاب و تحمل صحبت بیشتر را ندارد. پهلوان علی شهرمان منت نمی خواهد توجه می خواهد. توجه همه مسئولانی که در زمان انتخابات و یا هر موضوع دیگری به سراغش می رفتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • پهلوان علی مرد خوب و مردی با سفت امام علی ولی دروغ گو هم هست

  • نظراتی که حاوی توهین به افراد ست رو چرا منعکس می کنید.اون که میگه دکتر جادری نامرد بود.مطمنا خودش نامرد بوده…درضمن پهلوان علی می تواند با کارت سلامت دربیمارستان دولتی بستری شود واز مزایای آن استفاده نماید.

  • خدا ان شا الله شفا بده.آفرین به خورنا.ولی تا اونجا که میدونم مسول ستاد دکتر روحانی جادری نامرد بود.نه علی طحان