مدیر سابق HP کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

خورنا وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸، مشاور جان مک کین کاندیدای جمهوری خواهان و رقیب اصلی باراک اوباما بود.

مدیر عامل سابق شرکت معروف “اچ پی” اعلام کرد برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاندیدا می شود.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، خانم “کارلی فیورینا” عضو  حزب جمهوری خواه است.
فیورینا  ۶۰ ساله و متولد تگزاس در توئیتر نوشت: برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا می شوم.

او در ابتدا باید در انتخابات دورن حزبی شرکت کند و در صورت شکست رقبای جمهوری خواه می تواند به عنوان کاندیدای واحد حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کند.

کارلی فیورینا بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ به عنوان مدیرعامل اچ پی فعالیت می کرد اما به دلیل کاهش شدید ارزش سهام این شرکت مجبور به استعفا شد.

شرکت “هیولت پاکارد” (Hewlett-Packard ) معروف به HP یکی از مهمترین شرکت های فناوری اطلاعات جهان است که دفتر مرکزی آن در دره سیلیکون ایالت کالیفرنیای آمریکاست.
تولید انواع کامپیوتر، چاپگر و تجهیزات و نرم افزارهای کامپیوتری مهمترین فعالیت اچ پی است.

شرکت اچ پی در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۱۱۲٫۳ میلیارد دلار درآمد، ۵٫۲ میلیارد دلار سود خالص، ۱۰۵٫۷ میلیارد دلار دارایی و ۳۱۰ هزار نفر کارمند داشت.

فیورینا قبل از این تلاش کرد از طریق شرکت در انتخابات مجلس سنا بتواند راهی کنگره شود ولی در این انتخابات ناکام ماند.

وی همچنین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸، مشاور جان مک کین کاندیدای جمهوری خواهان و رقیب اصلی باراک اوباما بود.

انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ برگزار می شود.

او تنها زن حاضر در جمع کاندیداهای حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری است. تاکنون تعداد زیادی از اعضای ارشد حزب جمهوری خواه برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده اند.

به نظر می رسد حزب جمهوریخواه شاهد رقابت شدید درون گروهی برای انتخاب کاندیدای نهایی حزب برای انتخابات ریاست جمهوری باشد.

پیش بینی می شود در هفته های آینده “جب بوش” برادر کوچک جرج دبلیو بوش رئیس ایالات متحده  ( از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ )  و پسر جرج هربرت بوش رئیس ایالات متحده در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ است.

نظرسنجی ها نشان می دهد در میان جمهوری خواهان، جب بوش از شانس بیشتری برای ورود به رقابت نهایی به نمایندگی از این حزب را دارد.

از حزب دموکرات ها هم تاکنون تنها هیلاری کلینتون اعلام کاندیداتوری کرده است.
هیلاری  وزیر خارجه پیشین و همسر بیل کلینتون رئیس سابق ایالات متحده آمریکاست.

به نظر می رسد رقابت نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ میان جب بوش از جمهوری خواهان و هیلاری کلینتون از دموکرات باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.