گزارش تصویری از حواشی و متن سومین تجمع عظیم مردم بندرماهشهر در حسینیه ارشاد

خورنا سومین تجمع عظیم اعتراضی مردم بندرماهشهر در حسینیه ارشاد (قنواتی ها) با حضور صدها نفر سه شنبه هفته گذشته برگزار شد. تصاویر اختصاصی خورنا:

IMG_5339 IMG_5343 IMG_5352 IMG_5354 IMG_5355 IMG_5359 IMG_5360 IMG_5361 IMG_5363 IMG_5364 IMG_5365 IMG_5367 IMG_5369 IMG_5372 IMG_5373 IMG_5374 IMG_5378 IMG_5379 IMG_5384 IMG_5385 IMG_5399IMG_5426 IMG_5427 IMG_5437 IMG_5441 IMG_5449 IMG_5451 IMG_5454 IMG_5467 IMG_5471 IMG_5483

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • تمام منطقه ویژه و پتروشیمی ها مطلق به بندرامام خمینی اصلان پتروشیمی ها به خاطر بندر ساخته شده شما چی دارید به غیر از شورزارهای و یه مشت زمین کشاورزی بی استفاده اگر شهر خوبی باشید واسه خوابگاه حتما بهتون سر میزنیم ههههه

 • ماهشهر تا بوده ماهشهر بوده و اصالت خود را حفظ کرده است وهر گز نمیگذاریم یک وجب خاک ماهشهر عزیزمان نصیب مهاجرین وغیر بومی بیفتد

 • حاج آقا تابش اول بگو از کجا اومدی بعد بیا برا ما تعین تکلیف کن
  شما هم مثه بقیه سبندریا مهاجری
  مهااااااااااجررررررررررررر
  یادتون باشه
  در ضمن جناب بندر امام که میگید ماهشهری نبوده قبلا اولا برو تاریخ بخون دوما اجداد خود من حداقل ۱۰۰۰سال ماهشهرن از زمانی که ماچول بود بعد معشور شد و بعد ماهشهر و تا آخرش هستیم جونمونم برا خاکمون میدیم ولی بعید میدونم بچه ها سربنر حاضر شن زخمیم بشن برا بندر امام چون اصالتی ندارن و تعصبی ندارن
  در ضمن تو الان خونتون تو زمینا کشاورزیمونه
  حواست باشه خار نره تو پات عزیزم

  • رفیعیان کفوووووووو
   متاسفانه فقط ادعای واهی میکنن.
   خود همین آقا وقتی بازنشسته بشه برمیگرده به استان خودش و پول اینجا رو سرمایه گذاری در آنجا میکنه.

 • دوستان اینطور که پیش میره ۱۰ سال دیگه دوستان مقیم در کمپ اسکان منطقه ویژه هم ادعا خواهند کرد که کل منطقه ویژه واس ماست!!
  چرا؟
  چون فاصله ش به ما کمتر از ماهشهر و سربندره!!!
  پس در محدوده ماست
  کلأ واس ماست!!!
  خود برادران و خواهران ساکن در سربندر خوب میدانند که به این شهر و استان تعلق خاطر ندارند.
  هرکدام هم که بازنشست بشه درجا برمیگرده شهر و استان خودش!!

 • باشه اآقای تابش بمون تا خبرتون کنم…

 • اینم بخشی از نامه دادخواست آقایان شورای شهر سربندر:
  تقاضای شورای شهر از محضر دیوان عدالت اداری عبارتند از:

  ۱ـ صدور دستور موقت دائر بر جلوگیری از اجرای طرح جامع جدید بندر امام (ره) تا تعیین تکلیف قطعی زیرا در طرح جدید اراضی بسیاری از حریم بندر امام منتزع و به حریم ماهشهر الحاق شده است که در صورت اجرای طرح جدید بخش عمده‌ای از درآمد شهر بندر امام به حساب شهرداری ماهشهر واریز خواهد شد و چون قسمت قابل توجه درآمد شهرداری بندر امام از حریم استحصال می‌شود، لذا اداره شهر و پرداخت هزینه‌های آن با چالش و بحران جدی روبرو خواهد شد به گونه‌ای که در آینده جبران آن امکان‌پذیر نیست.

  ۲ـ ابطال نامه شماره ۴۶۵۰۸/۱/۴۴ ـ ۴/۱۱/۱۳۹۰ استاندار خوزستان و نامه شماره ۹۰/۳۰۰/۶۹۰۵۰ ـ ۴/۷/۱۳۹۰ معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی.»

  این یعنی هماهنگی کامل از پیش انجام شده با برخی مراکز تصمیم گیری و دور زدن همه سلسله مراتبها توسط این شهرک در استان خوزستان و جالب اینجاس که براحتی توسط هیات عمومی طی یک پروسه ساده به تقاضای آقایون پاسخ مثبت میده…والله خوبه منم برم مشکلاتمو اینجور بیان کنم خیلی راحت از مشکلاتم حل میشه ….!!!!

 • چه حرفایی میزنید اقای بندرامام یا سربندر یا بندر شاهپور
  انزمان که میفرمایید لابد مردم ماهشهر در ویلاهای شمال و مناطق خوش اب و هوا درحال خوشگذرانی بودند!!!
  واقعا توهم و وقاحت تابکجا؟؟؟!!!
  پدرامرزیده قبل از اومدن شما به خوزستان این مردم ماهشهر و خوزستان بودند که باکمترین امکانات و بدترین شرایط آب و هوایی سنگ بنای بندرشاهپور رو زدند شما کجابودی برادر من؟؟!! چرا فکر میکنید اینجا را شما کشف کرده اید؟؟!!
  ماهشهر قبل از هجوم مهاجرین وجود داشت و یک شهر بود مگه شهرای بزرگ صدسال پیش چقد جمعیت داشتن که میفرمایی ماهشهر ده بوده!!! مگر جمعیت انزمان ماهشهر و اطرافش نسبت به آنزمان چقد میباید میبود تا شما راضی بشید؟؟!!!فکر.نکنم ماهشهر اونزمان از دهات خودتون کوچکتر بوده باشه…معادله خیلی سادس :ما ساختیمش شما مثل اسراییلیها اومدین ادعاشو میکنید همین…

 • ما اجازه نمیدیم که همین بلایی که به خاطر امیدیه و هندیجان سر ما اوردن دوباره تکرار بشه
  ولی سربندریا بدونن که:
  بشکنه دستی که نمک نداره

 • جالب شد!!!!
  کسی که خودش سردسته همه این دسیسه ها و زورآزماییهای خیابانی در سربندر بوده امروز شده شیخ آرام و ساکت… یادتان رفت چندبار جاده های اطراف سربندر را با عوامل و افراد مواجب بگیرتان بستید؟؟؟؟!!!! چه زود فراموش کرده ایم که همین آقایی که امروز مردم نجیب ماهشهر را به شلوغ کاری و اغتشاش متهم میکند برای ماندن در پست و ومقامشات چه کارها که نکردند!!!!!
  از فرستادن برخی افراد معلوم الحال به سمت اهواز برای دفاع از تاج و تخت لرزانشان تا ارسال امضاهای جعلی از طرف معتمدین و شخصیتهای شهرستان سطح استان در حمایت از خودشان!!!!
  گویاایشان گمان کرده اند مردم یادشان رفت چگونه با ایجاد جنجال و پرتاب کردن عمامه شان در جمعیت در آن سال چه هیاهو و جنجالی برپا کرده اند!!!!
  شیخ زاهدی که جامه زهد بتن کرده و دلق ریا بدل کرده را بیش از این انتظاری نیست…
  واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
  چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
  مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
  توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند..
  گوییا باور نمی‌دارند روز داوری
  کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
  یا رب این نودولتان را بر خر خودشان نشان
  کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند

 • اگه پتروشیمی ها به سربندر واگذار بشه تا چند سال دیگه حتما دوباره باید تعیین محدوده مجدد بشه و مرز سربندر تا خیابان امام تعیین بشه.آخه واقعا زور داره که یه نفر بیاد یه اتاق رو کرایه کنه ولی بعدا بنا به دلایلی کل خونه رو صاحب بشه.
  “مرگ بر اسراییل”
  “مرگ بر اسراییل”
  “مرگ بر اسراییل”

 • از شما مسئول محترم خورنا تقاضا دارم لطف بفرمایند و گزارش خبرگزاری ایلنا مربوط به حجت الاسلام محمد تابش در خطبه ها نماز جمعه بندرامام را در خبرهاتون بزنید ممنون

 • احسنت بر حاج آقا تابش.این شد حرف حساب.آقای شیخ توکل لف کنید و یاد بگیرید و دست از فتنه انگیزی بردارید.البته رفتا هرشخص در اجتماع به شعور و فهم و میزان سوادش برمیگرده و اصولا از یک فرد بیسواد نمیشه هم انتظار خاصی داشت.

 • خرما خورده کی تواند نهی از خرما کند؟
  یه کلمه هم از مادر عروس بشنوید….
  منشا تمام.این فتنه ها خود شمایید اقای تابش…
  حرف از نصیحت.میزنید؟؟؟؟؟!!!! وااسفا که کسی که خود در ایجاد جوسازی و براه اندازی کارناوالهای خیابانی یدطولایی دارد اکنون حرف از سکوت و خفقان گرفتن مردم ماهشهر میزنند… نخیر حاج اقا ما نیاز به نصایح شیخ خرما خور نیستم ما مردم ماهشهر حقمان را پس خواهیم گرفت شما هم.نیاز نیست دایه مهربانتر از ماهشهر بشید حاجی….

 • گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، حجت الاسلام محمد تابش در خطبه‌های نماز جمعهٔ این هفته با تبریک میلاد مولای متقیان علی «ع»، و تبریک روز معلم و روز جهانی کارگر به این دو قشر زحمت کش، مسائل مهمی را خصوص حریم و محدودهٔ بندر امام و جریانات اخیر برخی افراد در شهرستان ماهشهر عنوان نمود.

  وی گفت: در جایگاه امام جمعه، برای نصیحت مردم و عزیزانی که در این روزهای اخیر در مقابله با مصوبه اخیر دیوان عدالت اداری کشور، اظهاراتی داشته‌اند، به نکاتی اشاره می‌کنم که مخاطبین من هم مردم بندر امام هستند و هم مردم عزیز شهرستان ماهشهر.

  حجت الاسلام تابش افزود: برخی گروه‌های فشار اخیرا اقداماتی انجام می‌دهند که همدلی و وحدت را خدشه دار کرده، دشمنی ایجاد می‌کنند و بجای پیروی از راهکارهای قانونی، متأسفانه جریانسازی کرده، باعث تهییج افراد شده و مسوولین محترم دولت اسلامی را تهدید می‌کنند. این‌ها افراد خاصی هستند و ربطی به مردم شریف ماهشهر ندارند و در این هشت سال گذشته، مرتبا در مقابل شهرستان شدن بندر امام، عکس العمل منفی انجام می‌دادند.

  امام جمعه بندر امام ادامه داد: واقعا جای تأسف دارد که این افراد تحمل ندارند ببینند که مردم شهر دیگری به حقشان برسند، و در سال‌های گذشته با تجمع در مصلا و مقابل فرمانداری ماهشهر سعی به فشار وارد کردن به دولت را داشتند.

  تابش گفت: حداقل از سال ۱۳۴۱ که بندر امام یک بخش کوچکی از شهرستان ماهشهر بود و نه اقتداری داشت و نه مدافعی که بتواند عرض اندام کند، با نظارت فرمانداری وقت ماهشهر، استانداری خوزستان و وزارت کشور، محدوده شهری بندر امام را مشخص کرده و تصویب نمودند، اکثر مردم بندر امام هم در آنموقع از این جریانات بی‌اطلاع بودند، الان هم دیوان عدالت اداری همین محدوده را که بیش از ۴۰ سال متعلق به بندر امام بوده، تأئید کرده است. و الان که قرار است بندر امام به شهرستان ارتقاء یابد، عده‌ای پیدا شده‌اند و با ارائه اخبار دروغ به مردم شریف ماهشهر مبنی بر اینکه حق شما از صنایع پتروشیمی ضایع می‌شود، قصد ایجاد آشوب و فشار به دولت را دارند.

  تابش افزود: ما این حریم را به زور نگرفته‌ایم و به مردم ماهشهر ظلمی نکرده‌ایم، از ابتدا این حریم متعلق به بندر امام بوده و هست، ولی در آن طرف، عده‌ای می‌خواهند زیاده طلبی کنند و معتقدند که به‌‌‌ همان اندازه که از صنایع پتروشیمی منافع به ماهشهر می‌رسد، باید زمین و حریم هم تعلق بگیرد، مرز و محدوده بندر امام باید تجزیه شود، و در همین راستا با رایزنی با استانداری و وزارت کشور و در غیاب شورای اسلامی بندر امام که ذینفع بود، گزینهٔ مورد نظر خود را به تصویب شورای عالی شهرسازی رساندند، ولی مردم بندر امام تجمع و شلوغ کاری نکردند، علیرغم اینکه هم زبان داشتند و هم تریبون ولی جنجال بپا نکردند، شورای شهر بندر امام به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و پس از دو سه سال، این دیوان که مرجع عالی رسیدگی به تخلفات اداری است، رأی قبلی را باطل کرد و حق بندر امام را به خودشان برگرداند. حالا عده‌ای آمده‌اند اطلاعات غلط به مردم ماهشهر داده‌اند که صنایع پتروشیمی را از داست داده‌اید و با دروغ پراکنی بخاطر منافع شخصی و سیاسی خود، وحدت و آرامش منطقه را به خطر انداخته‌اند.

  تابش با اشاره به اینکه مردم شریف ماهشهر نیز باید همچنان منافعشان از صنایع پتروشیمی حفظ شود از مردم بندر امام خواست تا آرامش خود را همچنان حفظ کنند و به دولت اسلامی که دولت حق است اعتماد داشته باشند، همانگونه که دیوان عدالت اداری بدون حضور شما حقتان را برگرداند، دولت تدبیر و امید نیز حق شما را خواهد داد.

  وی افزود: متأسفانه افراد مشخصی در طرف مقابل می‌خواهند با تحریک احساسات مردم به دولت پیام بدهند که مشکل امنیتی بوجود خواهد آمد، تقاضای من از مسئولین این است که قانون و عدالت را فدای مصلحت اندیشی نکنند.

  تابش در پایان از مسئولین وزارت کشور خواست با دعوت از شوراهای اسلامی شهرهای بندر امام و ماهشهر، در خصوص بهره‌مندی این دو شهر از صنایع پتروشیمی به یک توافق نهایی برسند و نتیجهٔ آن را رسما به مردم هر دو شهر اعلام کنند

  • جناب تابش بندر امام بله نه سرررربننننددددرررر

  • ببین حق مردم محترم سربندر اینجا نیست.
   در شهر و روستاهاییست که ازش اومدند اینجا.
   میخواهید شهرستان بشید برید بشید.
   ولی نه با استفاده از زمینهای آبا و اجدادی و ۴هزارساله ماهشهر.
   قابل توجه بعضی از دوستان…
   وقتی کسی مثل اسرائیل بیاد و دست درازی کنه،جوابشو باید محکو و قاطع داد.
   حتما انتظار دارید مردم فهیم کماهشهر یه گوشه ایستاده و شاهد غارت شماها باشند.
   نخیر از این خبرا نیست.
   تو سربندر اگه اعتراض نمیشه چون کلا بومی نیستند که دلشون بسوزه.
   به قول دوستان اکثرا حتی مرده هاشونو میبرن شهرهای خودشون.
   پس لطفا زیاده گویی نکنید.
   مرسی

 • خدا وکیلی کامنتهای تمام خبرها رو بخونید.
  چطوره که نمیتونید محترمانه صحبت کنید…
  آفرین به مردم شهرم .

 • تا جان در بدن داریم هستیم. ماهشهری اتحاد اتحاد

 • باسلام درود بر مرم بندرماهشهر . بندرماهشهر عشقم هستی دوستت دارم

 • واقعا جالبه که ملک و املاک ما داده بشه به غیر بومیهای سربندر.
  دوستان ماهشهری ما اجازه نخواهیم داد.
  پس دست به دست هم داده و اتحاد خود را به همه ثابت میکنیم

 • دوستان چند روزی جوک کمتر بفرستین و تجمعات مردم رو پوشش بدین…حیثیت ماهشهر ومردم ماهشهر زیر سوال هست…یه سربندری مغرض نوشته نسخه شهرتون بزودی پیچیده میشه…این برای مردم این شهر ننگ هست که مهاجرین و کپرنشینان دیروز بتوانند این سرزمین کهن را ویران و مخروبه کنند…بی تفاوت نباشیم شهر ما در معرض یک طوفان سهمگین است.به وضعیت ارام الان نگاه نکنید ..به چند ریال پس انداز امروزتان نگاه نکنید..پویایی و سرزندگی و جنبش یک شهر در اقتصاد فعال ان است..با عملی شدن طرح و خاموشی ما چراغ پرفروغ این شهر اندک اندک به خاموشی خواهد گرایید و شرمساری را برای ما به ارمغان خواهد اورد.ایندگان هرگز ما را نخواهند بخشید که سکوت کردیم و تن به خفتو ذلت دادیم…ماهشهر به لحاظ دارا بودن امکانات شهری و اقتصاد فعال نه تنها در استان خوزستان مطرح است و بعد از اهواز پویا ترین اقتصاد را دارد بلکه در کشور نیز بر سر زبانهاست…با طرح شوم سربندریها و خصوصا لابیگری موذیانه و ناجوانمردانه امام جمعه انها که خود را خلیفه منطقه میداند می خواهند شاهرگ ماهشهر یعنی منطقه ویژه اقتصادی را از ما بستانند و شهر را در مدت کوتاهی به ورطه فقر و نیستی ببرند…بهوش باشید…کلیه اصناف و کسبه و بازاریان و معلمان و تحصیل کردگان و کارمندان و کارگران ماهشهرتوجه داشته باشید که در صورت متوقف نشدن طرح شوم چ خیانت آمیز مذکور در زمانی اندک کلیه فرصتهای شغلی نابود شده ودست ماهشهر و ماهشهری از همین اندک روزنه بازار کار و سرمایه قطع خواهدشد و بتبع آن بازار و کسب و کار تجارت نابود شده و شهر ما تبدیل به شهری سوت و کور وفقیر همانند مسجدسلیمان و باغ ملک و اغاجاری خواهد گردید….در تجمعات آتی فعالانه شرکت کنید و به تمامی دوستانتان خانواده دوستان تجمعات مردم رو پوشش بدین…
  یا حق

  • باسلام دوستان افراطی یکی دیگه داره حق خوری میکنه الان شما میگید سربندریها حق خور هستن اگه راست میگوئید از اونطرف ایران میان سرکار بعد اکثریت شما ماهشهریها بیکار هستید یکم عرضه داشته باشید برای رفتن سرکار تجمع کنید این تجمع سود دهیش فقط برای منافع شخصی افرادی انگشت شمار و خاص هست هیچ نفعی برای عموم ندارد حالا تمام پتروشیمی ها برای سربندر باشد یا کلش برای ماهشهر تا الان بود آیا ماهشهر تغییر خاصی کرده البته این تغییر نسبت به شهرهای که درامدشون به اندازه ماهشهر باشه نه به اندازه گرگر ماهشهریهای خوش مرام

  • دوست سربندری
   درست میگی.از اونور ایران میان سرکار و جوانهای ما ییکارن.همین شماها یکی از هزازان غیر بومی هایی هستید که آمدید در سربندر و جای بچه های مارا گرفته اید و تازه الان ادعای مالکیت بر ملک ما را هم دارید.
   سربندر از ابتدا یه شهرک یا استراحتگاه برای کارگران مهاجر بوده و الان رشد کرده و شده عین اسرائیل و میخواد همه زمینها را تصاحب کنه.

  • پدربیامرز این چه حرفیه – همین مردمانی که شما دم میزنید و میگویید اسرائیلی هستن و دارن املاک ماهشهرها می خورن اون زمانی که آمدن بندرشاهپور با بی آبی و گرما شدید کار میکردنند و امرارمعاش میکردند شما کجا بودید البته ماهشهر هم نبود بلکه معشور بود ضمنا معشوریها هم آدمهای پولداری نبودن که ملاکدار باشن این زمینها متعلق به دولت بوده و هست و دولت هم جمهوری اسلامی هست و ما شهروندان محترم بندرامامی یکی از شهروندان ایران عزیز هستیم و اگر زمینی را از دولت خریداری کردیم به ماهشهر یا ماهشهری ربطی ندارد البته ناگفته نماند آن زمان هم ماهشهر هم ماهشهر امروز نبود یک روستای بیش نبود و آن هم شهروندانش اکثریت از روستا ها و اطراف هندیجان بوده اند داداش گلم یکم تاریخجه خودتون بخونید بد نیست ضمنا شما دست همه افراطی ها از پشت بسته اید اگر جلویتان کوتاه بیایند ادای استقلال میخواید

  • ما تاریخو از شما خیلی بهتر میدونیم.
   به قول یکی از دوستان تاریخ دان برید یفرنامه ابن بطوطه رو بخونید میفهمید ماهشهر چقدر قدمت داره.
   حالا شما اومدی اولش واسه کارگری تو منطقه ما و حالا دیدی خوش گذشته داری ادعای تملک میکنی؟
   شناسنامه پدر و پدربزرگتو برو ببین.
   ببین متولد کجا هستن؟
   ما همه از دهات اومدیم ماهشهر و هنوزم دهاتی هستیم ولی مال همین استانیم حداقلش.
   نه کرمانشاه و لرستان و همدان و غیره.
   بابا اگه یکی تو استان خودتون این ادعا رو داشته باشه بیچارش میکنید.
   ۵۰ ساله اومدید میخواید یه شبه همه چیزو بکشید بالا.
   خیرررر از این حرفا نیست.
   از هر جایی مصوبه گرفته باشید ابطالش میکنیم ولو اینکه لازم باشه کار رو بکشیم به دفتر مقام کعظم رهبری.

  • ما تاریخو از شما خیلی بهتر میدونیم.
   به قول یکی از دوستان تاریخ دان برید یفرنامه ابن بطوطه رو بخونید میفهمید ماهشهر چقدر قدمت داره.
   حالا شما اومدی اولش واسه کارگری تو منطقه ما و حالا دیدی خوش گذشته داری ادعای تملک میکنی؟
   شناسنامه پدر و پدربزرگتو برو ببین.
   ببین متولد کجا هستن؟
   ما همه از دهات اومدیم ماهشهر و هنوزم دهاتی هستیم ولی مال همین استانیم حداقلش.
   نه کرمانشاه و لرستان و همدان و غیره.
   بابا اگه یکی تو استان خودتون این ادعا رو داشته باشه بیچارش میکنید.
   ۵۰ ساله اومدید میخواید یه شبه همه چیزو بکشید بالا.
   خیرررر از این حرفا نیست.
   از هر جایی مصوبه گرفته باشید ابطالش میکنیم ولو اینکه لازم باشه کار رو بکشیم به دفتر مقام معظم رهبری.