چهره های ماندگار فرهادی به روایت تاریخ

خورنا دکتر محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم روز چهارشنبه برای اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی می‌رود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، فرهادی که دو دوره مسئولیت وزارتخانه های علوم و بهداشت را برعهده داشت، بخاطر فعالیت‌های علمی آموزشی خود برای جامعه علمی دانشگاهی، نام آشناست.

آموزش عالی خاطره مثبتی از «فرهادی» دارد

سعید سهراب پور چهره ماندگار سال ۸۳ در رشته مهندسی و رئیس بنیاد ملی نخبگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار«دانشگاهی» ایسنا گفت: در آموزش عالی فرهادی را از نظر تجربه و سابقه علمی قبول دارند و به او احترام می گذارند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به سابقه آشنایی دیرینه با وزیر پیشنهادی علوم بیان کرد: زمانی که دکتر فرهادی وزیر علوم بود من ریاست دانشگاه شیراز را بر عهده داشتم و از همان زمان ایشان را میشناسم.

وی با بیان اینکه سابقه علمی فرهادی از تمام کسانی که برای وزارت علوم معرفی کردند بالاتر است، درتوضیح این سوابق گفت: دکتر فرهادی دو مقاله در گروه مجلات نیچر ارائه کرده که هر کسی نمی تواند در آن مقاله بنویسد.هم چنین جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان به ایشان اهدا شده که فقط ۹۰ نفر این جایزه را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: دکتر فرهادی اولین کسی است که در ایران اقدام به کاشت حلزون برای افراد ناشنوا کرد و حرف اول را در زمینه گوش و حلق و بینی می زند.

رئیس سابق دانشگاه شریف خاطر نشان کرد: آموزش عالی خاطره مثبتی از وزارت فرهادی دارد. فرهادی که هم اکنون رییس سازمان هلال احمر است و هم چنین سال هاست که در صندوق حمایت از پژوهشگران فعالیت می‌کند و در حال حاضر عضو شورای اجرایی و علمی آنجاست.

وی در پایان نسبت به رای آوردن پنجمین وزیر پیشنهادی و خارج شدن وزارت علوم از بلاتکلیفی امیدواری کرد.

اشکالاتی که از بقیه گزینه های پیشنهادی گرفته شد، به فرهادی وارد نیست

دکتر سید حسن حسینی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و چهره ماندگار سال ۸۳ در رشته علوم انسانی در گفتگو با ایسناگفت: دکتر فرهادی به دلیل سطح علمی بالا یکی از بهترین گرینه های مطرح شده است.

دکتر سید حسن حسینی هم چنین با اشاره به خصوصیات وزیر پیشنهادی علوم بیان کرد: وی در عین مدیریت اصولی بر بخش‌های تحت مدیریتش بسیار خوش اخلاق است و با زیرمجموعه‌اش بسیار خوب برخورد می کند.

وی ادامه داد: آن همه اشکالاتی که از سایر گزینه های پیشنهادی علوم گرفتند، به دکتر فرهادی وارد نیست. او فردی شناخته شده معتدل است و نمی توان برچسب تندرو بودن به او زد.

فرهادی در توسعه علمی کشور نقش مهمی داشته است

یوسف ثبوتی چهاره ماندگار سال ۸۰ در رشته ریاضیات و فیزیک در گفتگو با خبرنگار ایسنا درباره شخصیت وزیر پیشنهادی علوم گفت: فرهادی از هر نظر فردی شایسته است و سابقه کار بسیاری دارد. هم چنین در پست‌های وزارت بوده و در توسعه علمی کشور نقش مهمی داشته است.

وی ادامه داد: فرهادی هم چنین بنیان گذار صندوق حمایت از پژوهشگران بوده که اخیرا به “بنیاد علمی ایران” تغییر نام داده است.

پروفسور یوسف ثبوتی معتقد است در مواردی که برای وزارت علوم اتفاق افتاد، منافع کشور و دانشگاه‌ها در نظر گرفته نشد.

وی توضیح داد: با این ترتیبی که درباره وزارت علوم عمل شده با اهداف مقام معظم رهبری نیز در تناقض است، چرا که ایشان تاکید داشتند ایران در ۱۵ سال آینده باید از نظر علمی حرف اول را در منطقه بزند.

فرهادی همه شرایط را دارد که بتواند یک وزیر علوم موفق باشد

دکتر رضا ملک زاده معاون وزیر بهداشت و چهره ماندگار سال ۸۲ رشته پزشکی و علوم تجربی به ایسنا گفت: فرهادی فرد باتجربه ای در وزارت علوم و هم چنین وزارت بهداشت است و با توجه به تجربه ای که دارد ان‌شاءالله بتواند مشکلات آموزش عالی را حل کند.

دکتر رضا ملک زاده از نمایندگان مجلس خواست به فرهادی رای دهند تا وزارت علوم سامان یابد.

وی در پایان اظهار کرد: دکتر فرهادی همه شرایط این را دارد که یک وزیر علوم موفق باشد.

منبع / ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.