جذب دانشجوی دختر در دانشگاه فرهنگیان خوزستان میسر نشد

خورنا  جذب دانشجوی دختر در دانشگاه فرهنگیان خوزستان میسر نشد

محمد تقی زاده
اهواز ـ خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: سال گذشته به دلیل کمبود فضا نتوانستیم در دانشگاه فرهنگیان دانشجوی دختر جذب کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زاده عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه فرهنگیان پردیس حضرت رسول اکرم (ص) اهواز و مرکز آموزش عالی امام جعفر صادق (ع) بهبهان اظهار کرد: جرج جرداق مسیحی یک کتاب در مورد امام علی (ع) نوشته و ضمن اینکه این کتاب به تعداد پنج میلیون به چاپ رسیده، خودش نیز آن را ۱۸۰ بار مطالعه می کند و این بسیار تاسف بار است که برخی از مسلمانان حتی یک بار هم کتاب نهج البلاغه را مطالعه نکرده اند.

وی با تسلیت ایام شهادت امام سجاد (ع) و سوگواری امام حسین (ع) گفت: اکنون بیش از هر زمانی نیازمند شناخت درباره مکتب، نهضت و انقلاب دینی حضرت محمد (ص) هستیم؛ همان نهضتی که کسانی مانند امام حسین (ع) در سایه آن پرورش یافته اند. در پس این شناخت و معرفت است که نهضت ها به خوبی پایدار و ماندگار مانده و همچنان انتقال یافته اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: قدرت معنوی و فکری در آموزش و پرورش است. اگر امروز دانش آموزان خوبی داشته باشیم قطعا فردا نماینده، رئیس جمهور، فرماندار و به صورت کلی مسئولان بسیار خوبی خواهیم داشت. با وجود کارهای بسیار خوب و فراوانی که در حوزه آموزش و پرورش انجام شده اما هنوز هم آسیب ها و مشکلات بسیاری وجود دارد که تلاش بیشتری را می طلبد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: فصل اول آموزش و پرورش مهارت زندگی بر اساس مبانی فرهنگی و دینی است. اگر این فصل به خوبی به دانش آموزان آموزش داده شود در سایر زمینه ها مشکلی نداریم. دانش آموزان ما تنها متعلق به یک شهر و یا کشور نیستند بلکه آن ها متعلق به تمام دنیا هستند.

وی ادامه داد: دانش آموزان باید آنقدر دانا و آگاه باشند که فردا در رفتار جهانی و تولید علم جهانی موثر واقع شوند. دانش آموز در کنار نمره های ۲۰ هر درس خود باید یک هویت دینی و ملی قوی نیز داشته باشد. دانش آموزان باید آنقدر دانا باشند که در رفتار و تولید علم جهانی تاثیر بگذارند

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ارتباط با رتبه فعلی آموزش و پرورش این استان گفت: عوامل بازدارنده بسیاری در رتبه فعلی آموزش و پرورش خوزستان تاثیر گذار بوده و از جمله آن ها می توان به درگیری این استان در سه جنگ بین المللی اشاره کرد. با درگیری خوزستان در این جنگ ها قسمت اعظم زیرساخت های فکری، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان آسیب دید.

تقی زاده عنوان کرد: چرا خوزستان نباید یک دانشگاه تربیت معلم در شان خودش داشته باشد. سال گذشته به دلیل کمبود فضا نتوانستیم در دانشگاه فرهنگیان دانشجوی دختر جذب کنیم. یک ملک را برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان پیش بینی کرده ایم که هزینه خرید آن تنها ۱۵ میلیارد تومان است. آموزش و پرورش تنها متعلق به مسئولان آن نیست بلکه متعلق به تمام جامعه است و همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند.

مهر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام . دانشگاه فرهنگیان درخوزستان با استانداردهای یک دانشگاه خیلی فاصله دارد. سالها طول خواهدکشیید تا به وضعیت استاندارد برسد. مشکلات بسیاری دارد . و مدیران توانمندی لازم دارد تا سروسامان بگیرد . مطمئن باشید با این بودجه واین امکانات و این نیروی انسانی واین پراکندگی مراکز در شهرستانها کار به نتیجه نخواهد رسید.