رئیس شورای شهر بندرماهشهر:

رتبه شهرداری بندرماهشهر باید ارتقا یابد/ ماهشهر سومین شهر بزرگ خوزستان است

خورنا رئیس شورای شهر بندرماهشهر گفت: رتبه شهرداری ماهشهر در حال حاضر ۹ است که این عدد باید ارتقا یابد.

قدرت الله سلطانی در گفتگو با خورنا اظهار داشت: مطابق مقررات، میزان بودجه شهرداری، حسابرسی های انجام شده، میزان درآمد و جمعیت شهر از مهمترین فاکتورهای ارتقاء رتبه است.

وی خاطرنشان کرد: شهرهای قدیمی، بزرگ و پرجمعیت دارای درجات بالاتر، و شهرهای جدیدالتأسیس دارای درجات پائین‌تر می باشند. درجه شهرداریها بر مبنای امکانات، اعضا، درآمد و امثال آن تعیین می شود، لذا بالاترین درجه (۱۲) به شهرداریهای شیراز، تبریز، مشهد و اصفهان تعلق گرفته است.

رئیس شورای شهر بندرماهشهر اظهار داشت: در رده بعد، شهرهایی چون کرج، اهواز، قم، کرمانشاه، رشت، ارومیه ، همدان و آبادان قرار گرفته اند که درجه آنها ۱۱ می باشد. در رتبه بعد نیز شهرهایی مانند دزفول، کرمان، بندربوشهر، سمنان، ساری و غیره، با درجه ۱۰ قرار می‌گیرند و تقریباً تمام این شهرها مراکز استانها می باشند.

وی با اشاره به اینکه رتبه شهرداری بندرماهشهر ۹ میباشد، خاطرنشان کرد: شهر و شهرداری بندرماهشهر در سالهای اخیر از نظر جمعیت، خیابانهای اصلی، رفاه عمومی و عمران شهری رشد چشمگیری داشته و درآمد شهرداری بندرماهشهر نیز مطلوب میباشد، لازم است که رتبه شهرداری بندرماهشهر به ۱۱ و  یا حداقل ۱۰ ارتقا یابد.

سلطانی بیان داشت: در سالهای اخیر تلاشهایی جهت ارتقا رتبه شهرداری بندرماهشهر انجام شده است که هنوز به سرانجام نرسیده و باید تمام مسئولان شهرستان از جمله نماینده محترم مجلس، فرماندار محترم، شهردار و اعضای شورای شهر برای رسیدن به این مهم تلاش کنند.

وی ابراز داشت: در صورت ارتقا رتبه مذکور، زمینه لازم برای جذب هر چه بیشتر بودجه و اعتبارات عمرانی و توسعه شهر در زمینه های مختلف به نحو هر چه مطلوب‌تری فراهم می‌شود.

سلطانی در خصوص جمعیت شهر بندرماهشهر اظهار داشت: شهر بندرماهشهر در سرشماری رسمی سال ۱۳۹۰ جمعیتی حدود ۱۶۰ هزار نفر داشته که این جمعیت بنا به اعلام اداره کل ثبت احوال استان خوزستان با افزایش چشمگیر و قابل تاملی به حدود ۲۱۰ هزار نفر رسیده است.

وی گفت: افزایش حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفری جمعیت یک شهر در طول ۳ سال این شهر را پس از اهواز و دزفول به سومین شهر بزرگ استان خوزستان تبدیل کرده و میطلبد که با ارتقای رتبه شهرداری توان این ارگان را برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان افزایش دهند.

سلطانی در پایان ضمن اشاره به صنعتی بودن و مهاجر پذیر بودن شهر بندرماهشهر بیان داشت: مسئولان باید در افزایش رتبه شهرداری بندرماهشهر تمام تلاش خود را انجام دهند و در به نتیجه رسیدن این مهم نباید کوتاهی کرد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جای تاسف و شگفتی دارد که شهری باآنهمه سوابق درخشان و تاثیر فراوان آن در صنعت و تجارت کشور و داشتن عنوان پایتخت پتروشیمی ایران و دیگر القاب و عناوین رتبه آن مربوط به نیم قرن پیش میباشد…!!!
    این نمونه ای از همان خیانتهاییست که در حق ماهشهر شده است…!!!

  • آقای سلطانی فرمودند که شهر ماهشهر از نظر جمعیت، خیابانهای اصلی، رفاه عمومی و عمران شهری رشد چشمگیری داشته ،، از موارد بالا فقط جمعیت رشد کرده اما به موازات آن باید مابقی موارد هم افزایش پیدا میکرد که این چنین نیست جا دارد که مسولان ابتدا مسائل و مشکلات شهری مردم را حل کنند بعد به فکر ارتقا رتبه باشند

  • سلام شهردارسربندرازطرف استاندارشدشهردارنمونه استان خوزستان بخاطربودجه کم وکارایی خوب ایشان,رتبه بندرامام خمینی چنداست؟