نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی

وزیر نیرو برای بررسی طرح انتقال آب کارون به خوزستان می آید

خورنا  نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی گفت: روزهای آینده وزیر نیرو برای بازدید از رودخانه کارون و سرشاخه‌های آن از استان خوزستان بازدید می‌کند.

ناصر صالحی‌نسب امروز اظهار داشت: رودخانه کارون نماد پرچم‌گونه استان خوزستان است و انتقال آّب رودخانه برای اهداف صنعتی، زمینه اشتغال همچون کشاورزی را از بین می‌برد.

وی افزود: به خطر نینداختن منافع خوزستان از ‌شرط‌های گذاشته شده موسسه‌های بین‌المللی یونسکو در بحث انتقال آب کارون است.

نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی ادامه داد: کشاورزی، آب شرب، مسائل زیست محیطی از جمله تالاب‌های هورالعظیم هویزه و تالاب شادگان که در حوزه کرخه هستند و با انتقال غیرضروری رودخانه کارون علاوه بر به خطر افتادن نابود می‌شوند که این برخلاف قوانین بین‌المللی است.

نماینده مردم دشت آزادگان، هویزه و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ریاست جمهوری با سفر به خوزستان و بازدید از تالاب و منافع استان که در صورت نبود کارون از بین خواهند رفت و دستور توقف کامل انتقال رودخانه شد که باید پایبند دستور خود باشد.

وی اضافه کرد: وزیر نیرو با سفر به خوزستان و بازدید از منابع استان، تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.

صالحی‌نسب افزود: وزیر نیرو و رئیس جمهور باید پایبند حقوق انسانی، اخلاقی و بین‌المللی باشند و تصمیماتی که آن دو در آینده می‌گیرند نباید به سود یک طرف و ضرر طرف دیگر باشد.

نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی ادامه داد‌: اصفهان یک استان صنعتی است و دلیلی ندارد انتقال آب کارون نابودی معیشت مردم خوزستان را به‌منظور ارتقای کشت و صنعت آن استان رقم بزند و این امر واضح است که با پیشرفت کشت و صنعت اصفهان، منابع و زمینه‌های خوزستان نابود می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: از اجرای دستور انتقال تا به حال ۷۵ میلیون متر مکعب آب به اصفهان منتقل شد که آن هم با هدف پیشرفت کشت و صنعت در اصفهان بوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.