۶۱ نماینده مجلس هشتم که در انتخابات مجلس نهم حضور ندارند

خورنا: در میان اسامی 3299 نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس نهم، اسامی61 نفر از نمایندگان کنونی دیده نمی​شود. برخی همچون محمدتقی رهبر و سیدحسین هاشمیان به دلیل کبر سن، شرط نامزدی در انتخابات -حداکثر 75 سال- را از دست داده​اند. برخی همچون موسی قربانی و جمشید انصاری اصلا ثبت نام نکردند و برخی دیگر همچون اقبال محمدی و نادر قاضی پور رد صلاحیت شده​اند.

به نوشته خبر، اسامی 63 نماینده​ این دوره مجلس که در رقابت آتی به هر دلیل حضور ندارند، از این قرار است:

1- فاطمه آجرلو (کرج)
2- سیداحمد آوایی – خوزستان (دزفول)
3-محمود احمدی بیغش – مرکزی (شازند)
4- بهمن اخوان – مرکزی (آشتیان / تفرش)
5- علی اکبر اولیاء – یزد (صدوق / یزد)
6-جمشید انصاری – زنجان (زنجان / طارم)
7- شکور اکبرنژاد – آذربایجان شرقی (آذر شهر / اسکو / تبریز)
8- سید رضا اکرمی – تهران
9- عبدالناصر ایزدی – گلستان (گرگان)
10- محمدتقی بختیاری – کرمان (بافت)
11- سیروس برنابلداچی – چهار محال بختیاری (بروجن)
12-محمدعلی پرتوی – آذربایجان غربی (سردشت / پیرانشهر)
13-نصراله ترابی قهفرحی – چهار محال بختیاری (شهرکرد)
14-فریدون حسنوند – خوزستان (اندیمشک)
15- علی‌اصغر حسنی – فارس (خنج / لارستان)
16- حسین حسنی بافرانی -اصفهان (نائین)
17- سید شریف حسینی – خوزستان (اهواز)
18- خلیل حیات مقدم – خوزستان (امیدیه / بندرماهشهر / هندیجان)
19- محمدحسین حیدریان – کرمانشاه (سنقرکلیایی)
20- سلمان خدادادی – آذربایجان شرقی (ملکان)
21- سید احمدرضا دستغیب – فارس (شیراز)
22- محمدعلی دلاور – خراسان رضوی (درگز)
23- فرهاد دلق‌پوش – گیلان (آستارا)
24- عزت‌الله دهقانی – لرستان (ازنا / دورود)
25- محمدقیوم دهقانی – سیستان و بلوچستان (ایرانشهر / بنت / سرباز / لاشار)
26- امین‌حسین رحیمی – همدان (ملایر)
27- عبدالله رستگار – گلستان (گنبد کاووس)
28- محمدتقی رهبر -اصفهان (اصفهان)
29- سیروس سازدار – آذربایجان شرقی (جلفا / مرند)
30- محمدمهدی شهریاری – خراسان شمالی (بجنورد / جاجرم)
31- سید شهاب‌الدین صدر – تهران
32- محمد ضابطی طرقی -اصفهان ( بادرود / خالدآباد / قمصر / نطنز / طرقرود )
33- شهریار طاهرپور – همدان (تویسرکان)
34- عبدالرضا مرادی استان فارس شهرستان های ممسنی
35- جعفر علی‌پور بهزادی – چهار محال بختیاری (لردگان)
36- رضا علی‌زاده آذربایجان شرقی (ورزقان)
37- محمدامین فرج‌زاده – هرمزگان (ابوموسی / بندرعباس / حاجی‌آباد / قشم)
38- پیمان فروزش – سیستان و بلوچستان (زاهدان)
39- نادر قاضی‌پور – آذربایجان غربی (ارومیه)
40 -موسی قربانی – خراسان جنوبی (قائنات)
41- عبدالجبار کرمی – کردستان (دیواندره / سنندج / کامیاران)
42- محمدعلی کریمی – کرمان (راور)
43- علی کریمی فیروزجایی – مازندران (بابل)
44- سید احمد لطفی آشتیانی – مرکزی (اراک / کمیجان)
45- داود محمدجانی – فارس (آباده / بوانات / خرمبید)
46- اقبال محمدی – کردستان (سروآباد / مریوان)
47- جلال محمودزاده – آذربایجان غربی (مهاباد)
48- صمد مرعشی – گیلان (رودبار)
49- غلامحسین مسعودی ریحان – آذربایجان شرقی (اهر / هریس)
50- مصطفی مطورزاده – خوزستان (خرمشهر)
51- علی مطهری – آذربایجان شرقی (شبستر)
52- سید حاجی محمد موحد – خوزستان (بهبهان)
53- سید فاضل موسوی – زنجان (خدابنده)
54- احمد مهدوی ابهری – زنجان (ابهر / خرمدره)
55- محسن نریمان – مازندران (بابل)
56- مجید نصیرپور سردهائی – آذربایجان شرقی (سراب)
57-سعدالله نصیری قیداری – زنجان (زنجان / طارم)
58- محمدابراهیم نکونام -اصفهان (خوانسار / گلپایگان)
59- ابوالفتح نیکنام – مازندران (تنکابن / رامسر)
60- گئورگ وارطان – نمایندگان اقلیت (اقلیت‌های دینی / مسیحیان ارامنه شمال کشور)
61- حسین هاشمیان – کرمان (رفسنجان)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.