دفاع تمام قد استاندار خوزستان از شرکت فولاد:

مقتدایی: آنقدر که به فولاد خوزستان پیله کرده ایم از پتروشیمی ها غافلیم

خورنا: استاندار خوزستان گفت:تولید همیشه عوارضی دارد کشت و صنعت های ما در استان به اندازه ای که عوارض داشتند منفعت نداشتند ولی فولاد خوزستان منفعت زیادی داشته است.

به گزارش خورنا، عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان  امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان که در محل استانداری برگزار شد  اظهار داشت: ممنونیم از اقای شریفی رئیس شرکت فولاد خوزستان از خطه یزد که با آرامش خود ما را یاد اقای خاتمی انداختید.

وی گفت:شرکت فولاد 15 سال پیش را دیده ام امروز هم آن را دیدم نوع کارهایی که شده  با گذشته قابل مقایسه نیست روزی دنبال این بودیم که این شرکت پول گاز و برق و … را بپردازد ولی امروز 1200میلیارد تومان فقط پرداختی های این شرکت برای آب و گاز و شهرداری و…. است که قابل تقدیر می باشد.

عبدالحسن مقتدایی خاطر نشان ساخت:تولید همیشه عوارضی دارد کشت و صنعت های ما در استان به اندازه ای که عوارض داشتند منفعت نداشتند ولی فولاد خوزستان منفعت زیادی داشته است.

 وی ادامه داد: باید به آن سمتی حرکت کنیم که دربعضی استان ها مثل اصفهان شاهدش هستیم یعنی فولاد کارش را می کند و با محیط زیست هم همکاری خوبی دارد و به مردم خدمات رسانی می کند.

 استاندار خوزستان گفت:وقتی اقای هاشمی اجازه استفاده از یک درصد از سود فولاد را به اصفهان داد ما هم برای خوزستان این مجوز را گرفتیم بعد در زمان خاتمی تمدید شد فقط با اقای مظاهری آن روز دعوایی کردیم و حتی تلفن را قطع کرد ولی12 سال یک درصد  از سود فولاد خرج استان شد اما آنها می دانستند پولها را کجا خرج کنند اما ما همیشه این پولها را خرج جاری و امور روزانه می کنیم.

وی گفت:انقدری که به فولاد و اطرافش پیله کرده ایم از پتروشیمی ها غافلیم آنها هم از عوارض زیست محیطی مبرا نیستند و کارهایشان تبعاتی برای دریا دارد که نباید نادیده گرفته شود.

مقتدایی گفت:این 23 میلیارد هزینه ای که برای تیم فولاد خوزستان خرج شده است با نگاه به کارهای زیربنایی که انجام داده اند عددی نیست حالا ما هم در بازدید از باشگاه فولاد یک تیکه فوتبالی آمدیم بلوتوثش کردید همه جا آبروی ما را بردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • پتروشيمي ها شهر هاي ميزبان را به به نابودي كشانده اند بحث فقط دريا نيست انواع ببيماريها – خاك و اب آلوده – هواي تنفسي بسيار خطرناك – تورم و گراني – و……….. همه ره آورد صنعتي است كه بسياري از شهروندان جز زيان از آن چيزي نديده اند.

  • استاندار محترم و معزز خواهشا به داد محیط زیست پتروشیمی های بندرماهشهر برسید خون مارا الوده کرده اند زندگی ما را آلوده کرده اند تبعیض ها را رواج داده اند مصیبتها کرده اند خدا به شما استاندار جسور خوزستان اجر بدهد خواهشا فکری بحال دریای بندرماهشهر بکنید . جناب استاندار روزی از روزگار ماهی های جای دیگر را به بازار می آوردند و فریاد میزدند ماهی بندرماهشهره مردم هم به نیته ماهی بندرماهشهری خرید و تغذیه میکردند اما امروزه و در چند دهه اخیر پتروشیمی ها بلایی بر بندرماهشهر و دریای آن آورده اند که ماهی بندرماهشهر خریدار ندارد و اگر قرار باشد به فروش برود باید بگویی ماهی هندیجانه تا مردم بخرند میترسند از آبزیان بندرماهشهر تغذیه کنند . خور سماییلی خور غزاله و قبر ناخدا آلات احمد سنیت آلات صبوری آلات صنوبریل و وووو استاندار عزیز همه نابود شده اند . چرا چرا چرا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟ متشکریم