آغاز به‌کار دانشگاه علمی کاربردی فولاد اکسین خوزستان از شهریور

خورنا: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان خبر از آغاز به‌کار رسمی دانشگاه علمی کاربردی این شرکت از شهریورماه سال جاری داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عزیز قنواتی در نشست خبری که عصر امروز در سالن اجتماعات فولاد اکسین خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه اصلی کارخانه، تولید ورقه‌های فولادی برای لوله‌های 56 اینچی گاز است.

وی ادامه داد: سود بالای این کارخانه، نزدیک بودن به دریا، بی‌رقیب بودن در بازارهای داخلی و تولید ورقه‌های فولادی خاص از مزایای این کارخانه است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اضافه کرد: این کارخانه سالیانه یک میلیون و 50 هزار تن محصول تولید می‌کند که میزان خوب و قابل قبولی است.

وی ادامه داد: این کارخانه با 25 میلیون دلار هزینه ارزی و یکصد و 60 میلیارد تومان هزینه ریالی و در زمینی به مساحت یکصد و 60 هکتار ایجاد شده و تاکنون برای 836 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

قنواتی خاطرنشان کرد: بیش از 95 درصد منابع اولیه را از شرکت فولاد خوزستان و پنج درصد باقی‌مانده را از شرکت فولاد هرمزگان خریداری می‌کنیم و سعی کرده‌ایم بیشتر از محصولات داخلی و استانی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در سه ماه اول سال نسبت به سه ماه اول سال 92 رشد 62 درصدی داشتیم گفت: در سال 92 تفاهمنامه‌ای به مبلغ 950 میلیارد تومان ایجاد شده است تا ورق‌های 42 و 48 اینچی را برای شرکت نفت و لوله سازی آماده کنیم که تفاهمنامه خوبی است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان عنوان کرد: به دنبال توسعه فولادسازی شرکت هستیم که در صورت افتتاح می‌تواند برای 800 تا یک‌هزار نفر شغل ایجاد کند، امیدوارم مسئولان و سرمایه‌گذاران استان در این راه ما را یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از توافقاتی که در عرصه بین‌المللی صورت گرفت  مشتریان خارجی کارخانه نیز زیاد شدند گفت: در حال حاضر کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس به ما پیشنهاد تولید ماهانه 5 هزار تن از محصولات کارخانه را داده‌اند که در حال انجام آن هستیم.

قنواتی در پایان با اشاره به آغاز به کار دانشگاه علمی کاربردی این کارخانه بیان کرد: از شهریورماه سال جاری و با انتشار فراخوانی ثبت‌نام از علاقه‌مندان را آغاز خواهیم کرد.
– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930407001203#sthash.qTDULbyp.dpuf

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • عزیز قنواتی دولت احمدی نژاد رفته دیگه وقت بلوف زنی تموم شده