دانشجویان از دادن هزینه های احتمالی نهراسند؛

“کیانوش راد” در مجمع عمومی سازمان دانشجویی خوزستان: باید بگوییم ما برای ایران و برای اسلام چه کرده ایم؟

خورنا : دکتر محمد کیانوش راد در مجمع عمومی سازمان دانشجویی خوزستان گفت: ما بیش از آنکه بگوییم جامعه و حکومت برای ما چه کرده است باید بگوییم ما برای ایران و برای اسلام چه کرده ایم.

به گزارش خبرنگار خورنا از اهواز، اولین نشست سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار برگزار شد . در این نشست که حدود 60 تن از دانشجویان علاقمند به فعالیت های سیاسی  حضور داشتند نسبت به فعال سازی تشکل های دانشجویی حزب اسلامی کار و اهداف و برنامه های این تشکل دانشجویی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این جلسه  دکتر محمد کیانوش راد،  نماینده ی پیشین مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنران حضور داشت.

عضو شورای عالی بنیاد باران طی سخنان مبسوطی تحلیلی از روند فعالیت های دانشجویی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی و نیز شرایط حاکم بر فعالیت های سیاسی در دوره ی کنونی را  با دانشجویان در میان نهاد.

دکتر کیانوش راد در بخشی از سخنانش اظهار داشت :  ما بیش از آنکه بگوییم جامعه و حکومت برای ما چه کرده است باید بگوییم ما برای ایران و برای اسلام چه کرده ایم . ما می بایستی برای تحقق اهداف و آرمانهای اسلامی ، آرمانهای بلند اخلاقی و انسانی و برای حفظ و سربلندی ایران عزیز همواره و به صورت شبانه روزی تلاش کنیم . دانشجویان با الگو گیری از رهبران جنبش دانشجویی و حرکت در  مسیر درست می بایست محیط دانشگاه را پر نشاط، فعال و زنده نگه دارند و از دادن هزینه های احتمالی در این راه نهراسند .

رئیس بنیاد خوزستان شناسی تاکید کرد : دانشجویان باید به یاد داشته باشند که در پیش از انقلاب  دانشگاه ها مرکز اصلی تحولات انقلابی بودند و رهبرانی چون بازرگان ، مصدق ، شریعتی و مطهری به حرکت های دانشجویی ایده و انگیزه ی کافی برای حضور در صحنه می دادند . امروز نیز دانشجویان ما باید با الگو گیری از جریان روشنفکری دینی و نیز تکیه بر دموکراسی و حقوق بشر راه توسعه را برای مردم بگشایند. دانشجویان به دلیل بهره ی هوشی بالاتر و تحصیلات تخصصی  باید به عنوان اصلی ترین وظیفه خویش،  در جهت شناخت مسایل اجتماعی گام برداشته و پس از آن در جهت ارائه ی نسخه ی قابل حل این مسائل فداکارانه فعالیت کنند .

در ادامه ی این تحلیل دکتر محمد کیانوش راد با اشاره به چهار کلید واژه ی انسداد ، انقلاب ، اصلاحات و اعتدال ، آنها را در بستری تاریخی تحلیل کرد و اظهار داشت : در صورت بروز انسداد سیاسی و به حاشیه راندن یا حذف شدن منتقدان و یا حتی مخالفان و معترضان ،نظام سیاسی حال با هر نام و آرمانی اسلامی و یا غیر اسلامی راه شیوه های تند و انقلابی را در مقابل مردم قرار خواهد داد . انسداد سیاسی در دوره ی پهلوی باعث بروز انقلاب اسلامی شد . انقلاب به مثابه یک زلزله به تغییر و فروپاشی تمامی ساختارها منجر خواهد شد . در حقیقت می توان اصلاحات را پس لرزه های زلزله ی انقلاب نامید که در طی آن انقلابیون سابق سعی می کنند با ایجاد ثبات نسبی و رفع اشکالات حرکت انقلابی راه اصلاح را در پیش بگیرند و ظرفیت نظام سیاسی را افزایش دهند .

,d در ادامه گفت :  در مرحله ی بعد و تثبیت روند اصلاحات در میان مردم آرام آرام حرکت اعتدالی از درون جنبش اصلاحی زاییده خواهد شد و حرکت اعتدالی به ثبات بخشی بیشتر نهادهای قانونی و به ایجاد سازو کارهای رفع اختلافات و تعارضات  مبادرت می کند . دوره ی اعتدال می بایست دوره ی حاکمیت عقلانیت و دوری از حاکمیت احساسات و هیجانات دوران انقلابی و یا حتی اصلاحی باشد .

در این مراسم صادق سامانی ، دبیر سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار نیز طی سخنانی به ضرورتها و اهداف فعالیت در چارچوب های قانونی اشاره کرد و گفت : دانشجویان همواره در تثبیت اهداف انقلاب اسلامی و فعالیت در چارچوب قانون اساسی پایبند بوده اند و سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار نیز از تمامی دانشجویان جهت شرکت در فعالیت های سیاسی و اجتماعی دعوت به همکاری می کند.

در عین حال در این دیدار دوستانه و صمیمی دانشجویان به طرح دیدگاه های خود در زمینه ی مسایل اجتماعی ،سیاسی و ضرورت حمایت از دولت تدبیر و امید پرداختند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • به مسائل اساسی و مهمی اشاره کردن که واقعا برای کسانی که کار تشکیلاتی میکنن مفید هست
    ایشان تجربه ی خوبی رو در اختیار ما گذشتند