انديكا بزرگترين منطقه دانش آموزي عشاير كشور/ کم توجهی به دختران عشایر در عدالت آموزشی

خورنا: مدير آموزش و پرورش عشاير خوزستان از انديكا به عنوان بزرگترين منطقه دانش آموزي عشاير كشور نام برد. به گزارش خبرنگار مهر، حميد قنبري صبح امروز در نشست صميمانه خود با شهردار قلعه خواجه اندیکا اظهار كرد: عدم حمایت  از معلمان عشاير باعث اثر سوء در روند كيفيت آموزشي مي شود. اگر قرار است يك شهرداري موفق داشته باشيم بايد در آموزش و پرورش سرمايه گذاري كنيم زيرا پرورش هر شهروند ابتدا از مدرسه آغاز مي شود.

وي افزود: بايد به دنبال تربيت شهروندان مدني باشيم. در حال حاضر در كشورهاي توسعه يافته معمولا مردم خودشان براي توسعه و آباداني شهر و محله خود پيش قدم مي شوند اما در مناطق محروم به دليل فقر مالي اين امكان وجود ندارد.

مدير آموزش و پرورش عشاير خوزستان با بیان اینکه آموزش و پرورش انديكا با بيش از چهار هزار مدرسه رتبه اول جمعيت دانش آموزي كشور را دارد، تصريح كرد:‌ با توجه به حجم گسترده فعاليت هاي اين اداره ما به تنهايي نمي توانيم تمامي مسائل و مشكلات را رصد كنيم. همه مسئولين شهري و محلي اين شهرستان بايد دست به دست هم دهند تا زمينه ارتقاء فرهنگي و آموزشي دانش آموزان خود را فراهم كنند.

قنبري خاطرنشان كرد: معلمان عشايري بايد حمايت شوند تا با دلگرمي بيشتري فعاليت كنند. این معلمان هميشه عزم و اراده ملي و مديريت جهادي را به همراه روحيه مشاركت و ظرفيت هاي لازم داشته اند. انتظار داريم شهرداري اين شهر با هماهنگي شوراي شهر همكاري لازم را به منظور رفع چالش هاي آموزش و پرورش اين منطقه از جمله فضاي آموزشي و امكانات رفاهي كاركنان داشته باشند.

وي عنوان كرد: بيش از 160 مدرسه در شهر انديكا با دانش آموزانی از طبقه محروم و مستضعف جامعه وجود دارد که در زمينه هاي مختلفي از جمله پوشاك و كتب درسي نيازمند هستند. آموزش و پرورش عشاير خوزستان تنها 14 مدرسه شبانه روزي دارد كه فقط يك مدرسه از اين تعداد متعلق به دانش آموزان دختر است و اين دقيقاً مصداق عيني تبعيض است. در توسعه فرهنگ عدالت آموزشي كمتر توجهي به دانش آموزان دختر عشايري شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.