اجراي طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در خوزستان

خورنا: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از آمادگي كامل جوانان اين جمعيت برای اجرای چهاردهمين دوره طرح ايمني و سلامت مسافران نوروزی سال۹۳ خبر داد.

به گزارش خورنا دکتر علی خدادادی اظهار كرد: اين طرح سال‌هاي گذشته با عنوان طرح راهنمايي مسافران نوروزي برگزار مي شد كه با بازنگري در آن، با عنوان ايمني و سلامت مسافرين نوروزي تغيير نام یافت.

وي هدف از اجراي طرح ايمني و سلامت مسافران نوروزي را پيشگيري از تصادفات و داشتن سفري ايمن و سالم در ايام نوروز  عنوان كرد و افزود: اعضاي جوان جمعيت هلال احمر خوزستان در این طرح آماده خدمت رساني به هم‌وطنان عزيز هستند.

مدیرعامل جمعيت هلال احمر استان خاطر نشان کرد: اين طرح نوروزی در 22 شهرستان استان خوزستان به صورت هم‌زمان از ۲۷ اسفندماه ۹۲ تا ۱۵ فروردین ۹۳  برگزار می‌شود.

خدادادي با بیان این‌که شعار طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی امسال «بی‌گدار به آب نزنیم، ظریف برانیم» در نظر گرفته شده است، گفت: در طرح ایمنی و سلامت امسال یک هزار عضو جوان جمعیت هلال احمر خوزستان در 45 پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی مشارکت خواهند داشت.

وي تصریح کرد: ماموریت این طرح ارتقا و تغییر نگرش شهروندان برای کاهش رفتارهای پرخطر در مسافرت و افزایش بهداشت جسمی و روانی خانواده‌ها در طول سفر است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان از برپایی تعدادی خیمه نماز در کنار پست‌های جوانان هلال احمر خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته، جوانان هلال احمر به راهنمایی مسافران نوروزی نسبت به مبادی و مقاصد سفر، اماکن تاریخی و مذهبی شهر و نقشه‌خوانی برای مسافران می‌پرداختند که امسال این طرح با عنوان طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اجرا مي شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.