برگزاري دوره آموزشي “روابط عمومي الكترونيك” در خوزستان

خورنا: رييس و دبير همايش “روابط عمومي الكترونيك” به تشريح اهداف برگزاري اين دوره آموزشي پرداختند.

 

به گزارش خورنا جمال درويش، رييس همايش روابط عمومي الكترونيك در نشستي خبري كه سه‌شنبه 29 بهمن در استانداري خوزستان برگزار شد، با اشاره به ضرورت ارتقا علمي فعالان حوزه روابط عمومي در ادارات استان، اظهار كرد: با توجه به پيشرفت تكنولوژي و ابزارهايي مانند اينترنت، لازم است كه فعالان حوزه روابط عمومي نيز با اين ابزارها هرچه بيشتر آشنا شوند تا در عصري كه با عنوان ارتباطات شناخته مي‌شود، ‌بتوانند هرچه بهتر به اطلاع‌رساني بپردازند.

 

وي با بيان اينكه دوره آموزشي روابط عمومي الكترونيك از سوي جهاد دانشگاهي و با مشاركت استانداري خوزستان برگزار مي‌شود، افزود: برگزاري چنين دوره‌هايي مي‌تواند در تبديل روابط عمومي‌ها از شكل سنتي به شكل حرفه‌اي بسيار موثر باشد و بنا بر اين است كه برگزاري اين دوره‌ها مستمر باشد.

 

مديركل روابط عمومي استانداري خوزستان تصريح كرد: اين دوره آموزشي با حضور دو نفر از اساتيد برجسته علم ارتباطات و روابط عمومي برگزار خواهد شد و همچنين در پايان دوره گواهي معتبر جهاد دانشگاهي به شركت‌كنندگان ارايه خواهد شد.

 

وي از همه شاغلان و فعالان روابط عمومي ادارات و سازمان‌هاي استان براي شركت در اين دوره آموزشي دعوت كرد.

 

به گزارش خبرنگار ايسنا خوزستان،‌ ندا شفيعي، دبير همايش آموزشي “روابط عمومي الكترونيك” نيز در اين نشست با تاكيد بر اهميت آموزش در اين حوزه، اظهار كرد: توسعه روابط عمومي الكترونيك نه تنها يك ضرورت، بلكه يك اجبار است و روابط عمومي‌ها به دلايل مختلف بايد آرام آرام روش‌هاي سنتي را كنار گذاشته و با استفاده از ابزارهاي الكترونيك به انجام وظايف خود بپردازند.

 

وي افزود: مخاطب امروزي خود، به دنبال اطلاعات مي‌رود و منتظر دريافت اطلاعات از ديگران نمي‌ماند؛ بنابراين روابط عمومي‌ها بايد بتوانند با استفاده از شيوه‌هاي نوين، اطلاعات لازم را در سريع‌ترين زمان ممكن در اختيار مخاطبان قرار دهند.

 

شفيعي تصريح كرد: حجم بالاي اطلاعات، دومين دليل بكارگيري روابط عمومي الكترونيك است، زيرا در عصر حاضر ديگر اين امكان وجود ندارد كه اطلاعات مختلف را از اينترنت دريافت كرد و با روش‌هاي سنتي و دستي به آنها پاسخ داد. لازم است از طريق روابط عمومي و رسانه‌هاي الكترونيك، تعامل‌مان با كشورهاي دنيا را توسعه دهيم.

 

اين مدرس دانشگاه در حوزه ارتباطات و روابط عمومي تاكيد كرد: نگاهي به تحولات فناوري و گسترش آن در جهان و سرعت بالاي تكنولوژي‌هاي نوين، همچنين توليد شبكه‌هاي نوظهور، چرايي ضرورت رفتن به سوي روابط عمومي هوشمند در فضاي سايبري را مشخص مي‌كند و در حال حاضر آن روابط عمومي‌اي برنده است كه واقعيت دنياي سايبر را درك مي‌كند. بايد ابزارهاي نوين توسعه روابط عمومي در فضاي سايبر مانند شبكه‌هاي اجتماعي را پذيرفت و با تهيه يك برنامه راهبردي مناسب امكان استفاده از آن در حوزه روابط عمومي را فراهم كرد.

 

وي با بيان اينكه براي تغيير روابط عمومي‌ها از حالت سنتي به هوشمند و الكترونيك، لازم است آموزش‌هاي عمومي و تخصصي براي كاركنان روابط عمومي بيشتر شود،‌ ادامه داد: آموزش عالي استان در عرصه روابط عمومي، جوان و با قدمتي كمتر از يك دهه است و استقبال چشمگير فعالان عرصه روابط عمومي از سمينارها و دوره‌هاي تخصصي در سال‌هاي اخير از آمادگي تلاشگران اين حوزه در زمينه ارتقاء دانش و مهارت خود حكايت دارد. همچنين برگزاري دوره‌هاي آموزشي فرصت مناسبي براي يادآوري جايگاه و نقش كليدي روابط عمومي در مديريت سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي استان است.

 

دبير همايش روابط عمومي الكترونيك خاطرنشان كرد: دكتر محمد سلطاني‌فر، مدير تحقيقات رسانه‌اي مركز تحقيقات مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو هيات علمي دانشگاه علوم تحقيقات تهران و همچنين دكتر علي گرانمايه‌پور، عضو هيات علمي دانشگاه و مدرس ارتباطات و روابط عمومي در اين دوره آموزشي تدريس خواهند كرد.

 

شفيعي در خصوص شرايط ثبت نام در اين دوره آموزشي گفت: علاقمندان به شركت در اين دوره مي‌توانند با مراجعه به مركز آموزش‌هاي تخصصي كوتاه مدت جهاد دانشگاهي به آدرس اهواز، جنب استاديوم تختي، نبش خيابان غله، و يا تماس با شماره‌هاي 3361135 و 3361980 نسبت به ثبت نام اقدام كنند. هزينه شركت در اين دوره يك‌روزه 60 هزار تومان است و دانشجويان رشته‌هاي مرتبط و همچنين خبرنگاران نيز از تخفيف 10 درصدي برخوردارند.

 

به گزارش خبرنگار ايسنا خوزستان، دوره آموزشي روابط عمومي الكترونيك هشتم اسفندماه از ساعت 8 صبح تا 18 در سالن شهيد هاشمي استانداري خوزستان برگزار مي‌شود. جمال درويش به عنوان رييس همايش، ندا شفيعي به عنوان دبير همايش، پژمان كيماسي به عنوان دبير اجرايي و هومن خورشيد به عنوان مشاور دوره فعاليت خواهند داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.