روحانی در مراسم 22 بهمن: هرگاه ملت ایران به صحنه آمد پیروز شدیم/ از تحریم هراسی نداریم

خورنا: رئیس جمهوری با بیان اینکه هرگاه ملت ایران به صحنه آمد پیروز شدیم گفت: تهدید علیه ایران بی‌ارزش و کودکانه است و از تهدید و تحریم نمی‌هراسیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور در سخنرانی خود در مراسم سی‌و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی با بیان اینکه امروز روز جشن ملی ایرانیان و همه آزادیخواهان جهان است، گفت: روز 22 بهمن، روز پیروزی اسلام در برابر کفر جهانی و روز پیروزی استقلال و حاکمیت ملی است.

روحانی 22 بهمن را روز اتحاد ملت، وحدت ملی و ائتلاف ملی خواند و افزود: مردم ایران 35 سال پیش به رهبری یک فقیه اندیشمند و روشن‌ضمیر یعنی امام خمینی (ره) در برابر اختلاف، دیکتاتوری و آنهایی که می‌خواستند کشور را در سلطه خود نگه دارند،‌پیروز شدند.

*هرگاه بحث جناح و حزب مطرح نبود پیروز شدیم

وی با بیان اینکه پیروزی ملت در 22 بهمن 57 پیروزی یک طایفه، قبیله و جناح نبود، گفت: آن پیروزی، پیروزی همه مردم ایران بود و امام خمینی (ره) نیز در زمان ورود خود به یک خانه خاص و یا در جمع حزب و جناح خاصی حاضر نشدند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: هر زمان که دست به دست هم دادیم و بحث جناح و حزب مطرح نبود و ملت به صحنه آمد پیروز شدیم.

*در هرصحنه‌ای که در کنار هم بودیم،پیروز بودیم

رئیس‌جمهور گفت: پیروزی22 بهمن، پیروزی وحدت یک ملت و نماد اتحاد یک ملت است.

روحانی افزود: بعد از پیروزی انقلاب در هر صحنه‌ای که همه با هم بودیم، پیروز آن صحنه بودیم.

وی ادامه داد: در دوران دفاع 8 ساله اگر رقابتی در انتخابات داشتیم، در صحنه دفاع مقدس همه دست به دست هم دادیم و در کنار یکدیگر در سنگرهای مقاومت در برابر متجاوزین ایستادگی  کردیم.

رئیس‌جمهور گفت: بعد از جنگ هم که نوبت صلح فرا رسید، همه پشت سر حرکت صلح‌آمیز بودیم.

*در صلح و جنگ جدی هستیم

روحانی افزود: امام بزرگوارمان افزود همانطور که در جنگ جدی بودیم در صلح هم جدی هستیم.

وی تصریح کرد: پیروزی ما در سایه وحدت و اتحاد، پشت سر فقیهی عادل بود که هر زمان چنین شد، نصرت الهی هم ما را در برابر همه قدرت‌ها پیروز کرد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه 22 بهمن 57 روز پیروزی حرکت اعتدالی مردم سراسر ایران بود، اظهار داشت: در انقلاب ما، شمشیر بر شمشیر پیروز نشد بلکه خون بر شمشیر پیروز شد.

روحانی افزود: می‌دانید در انقلاب ما گلوله بر گلوله پیروز نشد، گل بر گلوله پیروز شد و می‌دانید امام عزیز بزرگوار ما در شرایطی انقلاب را به پیروزی رساند که فرهنگ و ندای مردم در برابر دژخیمان پیروز شد.

*فرهنگ ایستادگی ملت ایران را به پیروزی رساند

وی تصریح کرد: در انقلاب ما اسلحه نبود که پیروز شد بلکه کلام پیروز شد و نوار ضبط‌ صورت صدای امام بود و سخنرانی‌ها بود که ما را پیروز کرد و فرهنگ ایستادگی و مقاومت ملت ایران ما را به پیروزی رساند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در انقلاب 57 یک حرکت اعتدالی وحدت‌‌آفرین و پرشور و با استقامت ملت ما را نه تنها در برابر استبداد داخلی بلکه حتی در برابر استعمار و استثمار خارجی پیروز کرد.

روحانی افزود: انقلاب ما ابتدا حرکتی علیه استبداد بود و سپس از سال 43 در ماجرای کاپیتولاسیون حرکت انقلابی ما در برابر استعمار بود.

*انقلاب ما مداخلات نابجای آمریکا در کشور را پایان داد

وی تصریح کرد: این انقلاب هم برای آن بود که رژیم کودتایی را سرنگون کند و هم در پی آن بود مداخلات ناروا، نابجا و غلط آمریکایی در سرزمین ایران را پایان بخشد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: انقلاب ما متکی به هیچ قدرت خارجی نبود و هیچ کشور و ابرقدرتی حتی آن زمان که نظام دوقطبی در جهان حاکم بود، ما را پیروز نکرد.

روحانی افزود: این ملت ما بود که با انگیزه دینی و اسلامی در برابر تحقیرها ایستاد و مقاومت کرد.

حسن روحانی در ادامه با بیان اینکه رژیم کودتایی سابق به مردم ما آزادی بیان و آزادی رأی نمی‌داد و رأی و نظر مردم بر اداره کشور مداخله‌ای نداشت، تصریح کرد: این تحقیر بزرگی در برابر ملت ایران بود و مردم با انقلاب خود می‌خواستند که کشور با رأی و نظر آنها اداره شود.

وی مداخله خارجی در رژیم گذشته را عامل دیگری برای قیام ملت دانست و افزود: قدرت‌های بزرگ به ویژه آمریکا در آن زمان در امور داخلی کشورمان مداخله می‌کردند و در تمام زمینه‌ها از جمله اقتصادی، فرهنگی و نظامی دخالت داشتند و مستشاران نظامی غربی در پایگاه‌های نظامی ما حاضر بودند.

*اساس انقلاب برای نپذیرفتن تحقیر بود

رئیس‌جمهور انقلاب اسلامی را برای زدن دست رد به سینه سلطه‌جویان خواند و ادامه داد: اساس انقلاب برای نپذیرفتن تحقیر بود و حال چگونه می‌شود که این ملت بزرگ پس از 35 سال تحقیر قدرت‌های خارجی و یا آمریکا را بپذیرد.

روحانی این تفکر را ناشی از عدم شناخت بیگانگان از ملت ایران دانست و افزود: انقلاب ما برای استقرار احکام عزت‌آفرین و مسیر نجات‌بخش اسلام بود؛ رژیم گذشته به دنبال دین‌زدایی رفت ولی مردم در پی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بودند.

*24 خرداد نشان داد مردم به نظام خود پایبند هستند

وی در ادامه به حماسه مردم در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار داشت: پیام انتخابات 24 خرداد این بود که به دنیا اعلام کنند که مردم به نظام خود پایبند هستند و هرگونه اصلاح و تغییر در مدیریت را در چارچوب مردمسالاری می‌خواهند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: پیام دیگر انتخابات 24 خرداد این بود که مردم ما به دنیا اعلام کنند از دولتی حمایت می‌کنند که در مسیر عقلانیت و تدبیر و با مشی اعتدالی امید را زنده کرده و راه پیشرفت را از طریق توسعه و توان داخلی در کنار تعامل سازنده با جهان ادامه می‌دهد.

*پیمان می‌بندیم که به آرمانهای انقلاب پایبندیم

روحانی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با مردم پیمان می‌بندد که به آرمان‌های انقلاب، نظر مردم، تدابیر رهبری و عزت ملت ایران پایبند بوده و بر آنها پافشاری می‌کند، گفت: این دولت تا پای جان بر این ارزش‌ها مقاومت خواهد کرد.

وی با اشاره به گذشت 6 ماه از آغاز به کار دولت یازدهم، آرامش و ثبات جامعه در این چند ماه را مد نظر قرار داد و افزود: ما از نظر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی شاهد یک آرامش و ثبات در جامعه هستیم و وحدت و انسجام بیشتری در میان مردم وجود دارد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: بازارهای اقتصادی در طول 6 ماه گذشته به آرامش نسبی رسیده‌اند و مردم ما بیشتر از قبل مسیر صلح و دوستی را در پیش گرفته‌اند.

روحانی ادامه داد: امروز در دانشگاه‌ها و مطبوعات فضای آزادتر و آرامتری وجود دارد و مسیر تحقیقات، دانش و فناوری از دیروز هموارتر شده و همه به فکر اعتلای کشورند.

*با قانون گریزی مقابله می‌کنیم

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه دولت یازدهم در فکر حاکمیت قانون است و با قانون‌گریزی مقابله خواهد کرد، اظهار داشت: این دولت با اینکه در ابتدای کار خود قرار داشت و تدوین یک بودجه جامع برای آن سخت بود ولی تلاش کرد حتی یک روز نیز از قانون تخلف نکند و بودجه را در موعد مقرر به مجلس تحویل داد.

*مشی دولت تعامل با قوای دیگر است

وی مشی دولت را تعامل با دیگر قوا خواند و افزود: دولت معتقد است باید میان قوه مجریه، مقننه و قضائیه انسجام وجود داشته باشد.

*به دنبال مدیریت منسجم هستیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همکاری دولت و مجلس نسبت به بررسی و تصویب بودجه 93 نمایشی از تعامل و همکاری دو قوه برای رشد و توسعه کشور است، اظهار داشت: ما در پی یک مدیریت منسجم در کشور هستیم.

روحانی افزود: علت اینکه برخی به ناروا و نادرست هر روز خبر استعفای مسئولان یا اختلاف میان آنها را شایعه می‌کنند، به خاطر آن است که می‌بینند امروز یک مدیریت منسجم در کشور حضور دارد.

وی تصریح کرد: ما امروز در کابینه و بین همه مسئولان رده بالا و همچنین بین قوای سه‌گانه و قوا و نیروهای مسلح و همه مردم شاهد یک هماهنگی و همکاری و نوعی اتحاد و همدلی هستیم.

*تنها یک جناح نمی‌تواند بر کشور حاکم باشد

رئیس‌جمهور گفت: کسی نباید فکر کند که یک جناح می‌تواند بر کشور حاکم باشد و باید همه جناح‌ها، همه احزاب و همه گروه‌ها نقش خود را در پیشبرد امور ایفا کنند.

روحانی افزود: 22 بهمن امسال طبق اطلاعاتی که تا دقایقی قبل به من داده‌اند، با سال‌های گذشته کاملا متفاوت است و امسال همه جناح‌ها، گروه‌ها و احزاب و تفکرات مختلف در این راهپیمایی عظیم و بزرگ شرکت کردند که این برای مسئولان مایه مباهات و برای دشمنان مایه یأس است.

*انقلاب و آثار آن به گروه خاصی تعلق ندارد

وی ادامه داد: انقلاب و آثار آن به گروه خاصی تعلق ندارد بلکه از آن ملت بزرگ ایران و همه آحاد این سرزمین است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما می‌خواهیم روز به روز آشتی ملی و وحدت ملی و انسجام ملی بیشتر شود، گفت: ما باید دل‌ها را از کینه‌ها پاک کنیم و مدام به گذشته نپردازیم بلکه بیشتر به فکر امروز و فردای کشورمان باشیم.

*به دنبال نظام اداری سالم‌تر هستیم

روحانی با بیان اینکه این دولت در فکر نظام اداری سالم‌تر و در پی مبارزه با فساد است، از همه آحاد مردم خواست که دولت را در این مبارزه یاری کند.

وی تصریح کرد: همه قوا و آحاد ملت باید دست به دست هم دهیم و به مقابله با فساد بپردازیم؛ مگر می‌توان تحمل کرد که یک فرد 9 هزار میلیارد تومان پول این ملت را ببرد؟ اصلا کجا برده و کجا صرف شده است و چه کسانی چنین اجازه‌ای به او داده‌اند؟

روحانی با بیان اینکه باید مواظب فساد باشیم و در برابر مفسدان ایستادگی کنیم، تصریح کرد: ملت ما نمی‌پذیرد که پول بیت‌المال در جیب مفسدان و افراد خاصی باشد و مبارزه با فساد خواست این ملت بزرگ است.

*به تمام وعده‌های انتخابات پایبندیم

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه دولت به تمام وعده‌هایی که در انتخابات داده پایبند است، اظهار داشت: حقوق شهروندی که در حال تدوین نهایی آن در چارچوب فصل سوم قانون اساسی هستیم، در این کشور باید مورد احترام همگان قرار گیرد.

روحانی با تأکید بر اینکه همه ما ایرانی هستیم و به قانون اساسی افتخار می‌کنیم، تصریح کرد:  همه ما زیر پرچم واحد هستیم و همه مردم باید از حقوق عادلانه شهروندی برخوردار باشند و دولت این خط را دنبال خواهد کرد.

*به انتقاد سازنده افتخار می‌کنیم

وی تأکید کرد: دولت، دولتی مسئولیت‌پذیر، پاسخگو در برابر ملت و انتقاد‌پذیر خواهد بود و ما به انتقاد سازنده افتخار می‌کنیم.

«همه یادمان باشد که باید به فکر انتقاد باشیم و کسی نباید به فکر انتقام باشد؛ همه باید برای نقد سازنده تلاش کنیم که همان نصیحة لائمه المسلمین است و نصیحت به معنای کمک از راه سخن دلسوزانه است و باید با گفتار صحیح و اخلاص باشد».

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • دست به دست هم دهیم ومیهن خویش کنیم آباد،بگرمی دست دولت کریمه رامیفشاریم وپشت سرولایت مطلقه فقیه عهدمیبندیم درسنگرتولیدمحکم وستواربایستیم ،گزینه روی میزما(من انقلابی ام)به ایادی استکباربگوییدازماعصبانی باش وازاین عصبانیت بمیر>