کسانی که سبد کالا نگرفته اند نگران نباشند/ همه مشمولان به تدریج کالای رایگان می‌گیرند

خورنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام برنامه های جدید دولت برای واگذاری سبد کالای حمایتی گفت: در مرحله دوم توزیع سبد کالا که از دو هفته آینده خواهد بود همه بازنشستگان تامین اجتماعی، کارگران و به تدریج تمام مشمولان سبد کالا دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی گفت: به علت ضعف مبانی اولیه بانک اطلاعات، شناسایی گروه های مشمول مصوبه دولت برای دریافت سبد کالا سخت است. از سوی دیگر تامین منابع مالی مورد نیاز پس از موافقت هیئت وزیران به زمان نیاز دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: محدودیت انتقال منابع مالی و تهیه و توزیع کالاها از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به زمان بیشتری احتیاج دارد. ربیعی افزود: برای اینکه تحویل سبد کالا به تاخیر نیفتد در مرحله اول گروه هایی که شناسایی شده اند این سبد را دریافت می کنند.

وی افزود: در گام نخست کارمندان دولت، کارکنان نیروهای مسلح و افراد زیرپوشش بهزیستی و کمیته امداد شناسایی شده اند و در این مرحله کالایشان را تحویل می گیرند. همچنین به لحاظ محدودیت سبد کالا، تصمیم بر این شد در مرحله اول در بخش تامین اجتماعی، مستمری بگیران و کارگرانی که حقوق حداقلی دریافت می کنند، این سبد شامل حالشان شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در مرحله بعد که یکی دو هفته آینده آغاز می شود همه مستمری بگیران تامین اجتماعی، مشمول دریافت سبد خواهند شد و بلافاصله به همه کارگران مشمول قانون کار سبد کالا تحویل می شود.

ربیعی تاکید کرد: بخشی از کارمندان که مشمول قانون کار و در محیط های اداری هستند، آنها هم همراه با کارگران سبد کالا خواهند گرفت. وی گفت: شناسایی برخی از اقشار واقعا دشوار بود ولی از اینها غفلت نکردیم و برای شناسایی آنها برنامه داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در مجموع دولت براساس وعده اش اقدام می کند اما به علت پاره ای از محدودیت های ذکر شده در فواصل زمانی بسیار کوتاه، سبدهای کالا تحویل می شود. وی گفت: متاسفانه بلافاصله فضای رسانه ای عجولانه قضاوت کرد و من از رسانه ها درخواست می کنم در اینباره به سرعت قضاوت نکنند.

وی افزود: البته ما هم وظیفه داریم به موقع اطلاع رسانی کنیم. مجموعه افرادی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آنها سرو کار دارد، خیالشان آسوده باشد. مگر می شود دولت محرومان و اقشار ضعیف را فراموش کند؟

ربیعی خاطرنشان کرد: این برنامه دولت است که در مجموع رضایت و رفاه حال مردم را دنبال می کند و این سبد هم به مرور به هموطنان مشمول تحویل می شود. وی با اشاره به اینکه در مرحله اول تحویل سبد کالایی، 7 میلیون خانوار این سبد را دریافت می کنند گفت: البته برخی همپوشانی ها را نیز استخراج کرده ایم (مثلا هم کارمند بوده و هم جزء تامین اجتماعی) که برای ما زمانبر بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت با همه قوا به فکر این است که محرومیت و زندگی سخت را برای جامعه کاهش بدهد؛ بنابراین در مرحله دوم هدفمندی روی درمان به عنوان موضوع اساسی تاکید دارد.

وی گفت: از مردم می خواهم در این بانک اطلاعاتی از طریق بیمه شدن با توجه به شرایط مناسب بیمه روستایی به ما کمک کنند تا اطلاعات لازم را بیشتر به دست آوریم. واقعا یکی از مشکلات بانک اطلاعات خانوار در ایران همین بیمه نشدن خانواده ها است که موجب شد در دولت قبلی هدفمندی یارانه ها به درستی سامان نیابد.

ربیعی تصریح کرد: به شدت برای ایجاد این بانک اطلاعاتی در زمینه جلب کمک همه دستگاه ها در حال فعالیت هستیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام چرا منی که نه شغلی دارم ووضعیت مالی مناسب نباید سبد کالا بگیرم درحالی که خیلی ها رو میشناسم که باحقوقهای بالای سه میلیون تومن سبد کالا گرفتن وبردن برنج رو عوض کردن که برنج هندی نمیخورن چون برنجی که میخورن برنج شمال آخه به این هم میگن عدالت هرکسی مسول این مشکلات هست فکر کنه خواهر خودش یا دختر خودش تو این شرایطه بازهم دست رو دست میزاشت ونگاه میکرد لطفا رسیدگی کنید

  • باسلام من یک زن سرپرست خانوار هستم بدون شغل خانه دار هستم با توجه به مراجعاتی که کردم همه چیز درست بوده ولی بازم سبد کالا به من تعلق نگرفته اعتراض انجام شده به شماره پیگیری 4477454 ولی هیچ جوابی نیامد لطفا راهنمایی کنید به کجا باید مراجعه کنم ؟

  • با عرض سلام خدمت شما
    من آقای داود کرم اله چعب دارای کد ملی 1880385961 از نظر مادی در فقر به سر می برم لطفا رسیدگی کامل را برای سبد کالا به عمل آورید …..
    چرا به من تعلق نگرفته است.

  • لطفا من را راهنمایی کنید که چگونه و کجا باید بیمه شوم تا شناسایی یا جزء مشمولین سبد کالا شوم چون سرپرست خانوارم و دو فرزند بی سرپرست دارم و کارگر روز مزدم ممنون

    • سلام . بنده باوجود بر اینکه هم دانشجو و هم مطلقه وسرپرست خانوار و تحت پوشش بهزیستی میباشم سبد کالا اصلا بمن تعلق نگرفته لطفا کمکم کنید . ممنون