رییس دادگستری و دادستان شهرستان مسجدسلیمان معرفی شدند

خورنا: معاون قضایی اداره کل دادگستری خوزستان آقایان پیمان چعباوی و علی ادبی را به ترتیب بعنوان رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مسجدسلیمان معرفی نمود.

به گزارش خبرنگار خورنا از مسجد سلیمان، وی که در آیین تودیع و معارفه رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب جدید و قدیم  این شهرستان و درجمع مدیران و روسای ادارات و نهادهای این شهر سخن می گفت افزود : خالصانه و متواضعانه می گویم محتاج به کمک و همکاری روحانیون معزز و دستگاههای فرهنگی برای کمک به کاهش ورودی پرونده های قضایی به این قوه هستیم .

پورمحمدی با بیان اینکه دخالت یک ریش سفید بزرگ طایفه یا یک روحانی در حل و فصل یک پرونده ی ساده مثل طلاق از ورود ده پرونده ی جانبی دیگر جلوگیری می کند گفت : تقاضای مهریه ، بازپس گیری جهیزیه ،  درخواست نفقه ، عدم تمکین ، ضرب و جرح ، توهین و مواردی از این قبیل معمولاً بدنبال یک تقاضای طلاق از سوی طرفین درخواست و تشکیل پرونده می شود .

وی افزود : چنانچه ادارات و دستگاههای متولی امر فرهنگ سازی به همراه بزرگان طوایف و روحانیت معزز دراین خصوص همکاری بیشتری نمایند میشود از طرح پرونده های جدید و اطاله دادرسی سایر تضییع حق شدگان جلوگیری کرد .

معاون قضایی اداره کل دادگستری خوزستان با اعلام اینکه کمبود نیروی انسانی خصوصاً قاضی در سیستم قضایی مسجدسلیمان منجر به طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها می شود گفت : طبق مصوبه ی قوه قضاییه دادگستری مسجدسلیمان باید دارای 18 قاضی باشد در حالیکه هم اکنون تنها 11 قاضی در این مسند به مردم خدمت میکنند .

وی خاطر نشان کرد : کمبود قاضی سبب شده قضات موجود 5/1 تا 2 برابر شرح وظایفشان کار کنند و پرونده ها را مطالعه و رأی صادر نمایند .

وی ادامه داد : طبق استانداردهای قوه قضاییه هر قاضی بطور متوسط ماهیانه 110 پرونده را              می بایست رسیدگی و صدور رأی نماید  در حالیکه به علت کمبود قاضی ، قضات مشغول به خدمت در مسجدسلیمان بطور متوسط ماهیانه 125پرونده را رسیدگی و صدور رأی کرده اند .

این مقام قضایی استان خوزستان با بیان اینکه برای رسیدگی به احقاق حق سرعت ملاک عمل نیست افزود : کیفیت و سرعت دوبال تأمین و تحقق عدالتند که می بایست هرکدام با دقت و ظرافت مورد استفاده قرار گیرند .

در پایان وی ضمن تقدیر از زحمات آقایان حسینی فالحی و محمد معینی در طول دوره ی خدمتشان در این شهر آقایان پیمان چعباوی و علی ادبی را به ترتیب بعنوان رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مسجدسلیمان معرفی نمود .

لازم به ذکر است حجت الاسلام حسینی فالحی که مدت 32 ماه در مسند رییس دادگستری این شهرستان خدمت می کرد با انتقال به اهواز بعنوان دادرس دادگاه تجدیدنظر خوزستان و محمد معینی نیز با 4 سال خدمت در مقام دادستان عمومی و انقلاب مسجدسلیمان بعنوان رییس دادگستری شهرستان گتوند منصوب شدند .

 انتهای خبر/ دانوش صالحی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.